Sosyal Yardım

Sosyal Yardım Parası Sorgulama. Adınıza Yatan Sosyal Yardım Parası Olabilir. Hemen Sorgulayın

Sosyal Yardım Parası Sorgulama. Sosyal Yardım Parası Çıktığını Nasıl Öğrenebilirim? Adıma Yardım Var mı Nasıl Öğrenebilirim? Sosyal Yardım Parası Yattı Mı? Aile Sosyal Yardım Ne Kadar Oldu?

Sosyal Yardım Parası Sorgulama

Sosyal Yardım Parası Sorgulama. Sosyal Yardım Parası Çıktığını Nasıl Öğrenebilirim? Adıma Yardım Var mı Nasıl Öğrenebilirim? Sosyal Yardım Parası Yattı Mı? Aile Sosyal Yardım Ne Kadar Oldu?

Devletin sunmuş olduğu birçok hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar açısından kolaylık olması için ve herkese kolayca erişebilmek adına bu işlemler e-Devlet üzerinden yapılmaktadır.

Ayrıca e-Devlet üzerinden birçok hizmetten yararlanabilir ve hakkınızda olan birçok işlemi görüntüleyebilirsiniz. Bu anlamda insanların hayatını kolaylaştırarak insanların gerekli bilgilere zaman kaybetmeden öğrenmesini sağlamaktadır.

Sosyal Yardım Parası Sorgulama
Sosyal Yardım Parası Sorgulama

Sosyal Yardım Parası E-devlet Üzerinden Nasıl Sorgulanır?

 • E-Devlet üzerinden herhangi bir başvuruda bulunduysanız, başvurunuzu sorgulama işlemini de kısa ve kolay bilgi alınması için e-Devlet üzerinden öğrenebilirsiniz.
 • Başvurunuzu sorgulamak için ilk olarak e-Devlet resmi internet sitesine giriş yapmalısınız, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve şifreniz ile sayfaya giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan ekranda arama çubuğuna ‘Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama‘ kelimelerini yazmalısınız.
 • Ardından Sosyal yardım hizmeti almaya hak kazanan vatandaşlar, sosyal yardım bilgilerine dair detayları açılan sayfada görebilirler. Yardım almayan vatandaşlarda yine aynı ekran üzerinde nedeni ile birlikte sonucunu görebilmektedir.

Sosyal Yardım Parası Çıktığını Nasıl Öğrenebilirim?

Devletin sağlamış olduğu yardımlara başvuruda bulunduysanız, başvuru yaptığınız yardım türüne göre sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Sosyal yardımlar için başvurunun yapıldığı yere giderek başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Aynı zamanda zamanı olmayan kişiler için E-devlet kapısı üzerinden de başvuru sonucunu görüntüleyebilirsiniz. Eğer e-Devlet şifreniz bulunmuyorsa size en yakın PTT şubesine giderek e- Devlet şifresi alarak işlem yapabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra gerekli şifre değiştirme işlemini yaptıktan sonra istediğiniz sosyal yardıma başvurabilirsiniz. Başvuru işleminizi yaptıktan sonra sonuçları görüntülemek için e-devlet sistemine giriş yaparak başvuru ekranına ulaşabilir ve yardım sonucunu görüntüleyebilirsiniz.

Adıma Yardım Var mı Nasıl Öğrenebilirim?

 • Sosyal yardım yapmış olan ya da düzenli olarak devlet yardımı alan kişiler istediğiniz zaman PTT’ye ait telefon numarasını arayabilir veya hemen e-devlet uygulamasına giriş yaparak çıkan sayfada arama butonundan PTT yardım parası sorgulama yazarak sayfaya gidebilirsiniz.
 • Çıkan sayfadan adınıza herhangi bir yardım yapılmış olup olmadığını açılmış olan web sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz.
 • Sosyal yardıma “PTT üzerinden başvuruda bulunan kişiler e-Devlet üzerinden sorgulama yaparken arama butonuna PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama” yazarak sonuç işlemini görüntüleyebilir.
 • Kişi açılan sayfada adına yapılmış tüm ödemelerin listesini görebilir. Yapılan başvurularda belirli bir tarihten sonra başvuru süresi kapanmaktadır yine aynı şekilde yardım sonuçları için belirli bir tarih aralığı verilmektedir.
 • Bu tarihler arasında kişiler kontrollerini sağlayarak başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

Adıma Sosyal Yardım Var mı?

İhtiyaç sahibi kişilere yapılan sosyal yardımlar için bilgi almak isteyen vatandaşlar alo 183 numaralı hattı arayarak bilgi alabilir ve başvuru hakkında sorgulama yapabilmektedir.

Aynı zamanda sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar E-devlet üzerinden gerekli bilgileri girerek, adına bir yardım çıkmış mı sorgulaması yapabilmektedir. Yardımlardan faydalanmak için da yine e-Devlet sistemini kullanarak başvuruda bulunabilirler.

Sosyal Yardım Parası Yattı Mı?

Aile destek programına başvuru yapan adaylar, diğer sosyal yardımları sorgulama sayfası üzerinden sorgulama yapabilmektedir. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden giriş yaparak profiline erişim sağlaması gerekmektedir.

Profiline giriş yapan kişiler sosyal yardım bilgileri sorgulama ekranına tıklayarak gelen sayfa üzerinde bulunan yardım türleri arasından “Türkiye Aile Destekleri Programı” seçeneğini seçerek yeni yapılan yönlendirme sayfasına ulaşın. Bu işlemlerden sonra Aile Destek Ödemelerinin yatıp yatmadığını açılmış sayfa üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Aile Sosyal Yardım Ne Kadar Oldu?

Aile Destek Programı ile ihtiyaç sahibi ailelerin, hane içindeki kişi başına düşen gelir tutarına göre belirlenen 4 farklı gelir aralığı için farklı yardım tutarları ile birlikte aylık periyotta destek almaları sağlanacaktır. Aile destek programı kapsamında yardım almaya hak kazanan kişiler 850 TL ile 1.250-TL arasında değişen tutarlarda olmak üzere en fazla 12 ay boyunca Aile Destek Programı ödemesi gerçekleştirilecektir.

12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2023 yılı haziran ayı için olup bu dönemin ödemesi takip eden temmuz ayı gerçekleştirilerek olan aile destek programı sona erecektir.

Sosyal Yardım Parası Kaç Para Oldu?

Asgari ücretin değişmesi ile bilirlikte sosyal yardım parasının da değişmesi beklenmektedir. Asgari ücretin ardından yapılan düzenlemeler ile birlikte beklenen yardım parasındaki değişime ait herhangi bir açıklama yapılmadı. Sosyal yardım alan aileler bu konu hakkında çıkacak olan resmi bir açıklamayı bekliyor.

E-devlet üzerinden yardım sonucu sorgulamak isteyen vatandaşlar linke https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama yardım sorgulama sayfasına gidebilir.

E-devlet üzerinden başvuruda bulunmak isteyen kişiler linke https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti başvuru sayfasını görüntüleyebilirler.

E-devlet üzerinden sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli vatandaşların yükünü azaltmak için sağlanan bir yardımda bulunur. Bu yardıma başvuruda bulunmak içinse e-devlet portalını kullanmak gerekir.
 • E-devlete ulaşmak için gerekli linke https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başvuruyu gerçekleştirmek için izlemeniz gereken adımlarsa şu şekilde özetlenebilir;
 • Link tıkladıktan sonra e-devlete yönlendirilirsiniz. Ardından sisteme T.C. kimlik numarasıyla giriş yapmanız gerekir.
 • Ana sayfaya erişim sağladıktan sonra ise arama kutucuğuna “sosyal yardım” yazın ve aratın.
 • Listelenen sonuçlar içerisinde “sosyal hizmet başvurusu” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın ve ardından “yeni başvuru” seçeneğini seçin.
 • Ekrana gelen formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurarak başvurunuzu tamamlayın.
 • Sosyal yardımlar hakkında detaylı bilgi için ALO 183 numaralı hattı arayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

PTT üzerinden yapılan başvuruları sorgulamak için e-devlet sorgulama linkini kullanarak sonuç görüntüleyebilirler. Aynı zamanda detaylı bilgi almak için 444 1788 numaralı hattı arayarak bilgi alabilirler.

Devlet Ödemeleri Maddi Yardım Başvurusu İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com sitesini ziyaret edin ve başvuruda bulunun.

5/5 - (22 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

2 Yorum

 1. Ben kiraciyim durumum hiç yok evimde yiyecek hiç birşeyin yok isterseniz gelin evime bakin buzdolabim yok çamaşır makinam yok fırının yok erzagim yok cocuklarima alacak bez parası bile yok lutfen yardim edin

 2. Sayın bakanlığımız doğalgaz yardımı bekliyoruz lütfen yardım edin zor durumdayız üç çocuğum var eşim çalışmıyor kiradayım hallah rızası için yardım edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu