devlet ödemeleri

Maddi Yardım

PTT Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

PTT Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır? PTT Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir? E-Devlet Sorgulama. PTT Yardım Parası Kimlere Verilir?

Ptt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT yardım parası başvurusu nasıl yapılır? Kimlere verilir? E-Devlet sorgulama işlemi yaparak PTT’den yardım parası alabilirsiniz. Ancak PTT’den para yardımı almak için ihtiyaç sahibi olmanız gerekiyor. Dar gelirli, maddi durumu iyi olmayan vatandaşlar bu yardımdan yararlanabilir.

Devlet tarafından her türlü sosyal yardım ihtiyaç sahiplerine yapılmaktadır. Bu sosyal yardım paraları PTT hesaplarına ya da E-Devlet üzerinden belirtilen hesaplara yapılmaktadır. PTT para yardımı için başvuru yaptıktan sonra, PTT yardım parası sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

PTT Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi bakımdan yetersiz, bakmakla yükümlü olduğu bireylerin masraflarını karşılayamayan kişiler PTT yardım parası alabilir. Ayrıca:

 • Herhangi bir geliri bulunmayan ya da ailesindeki gelir sahibi bireylerin aldığı ücretleri asgari ücretten daha düşük olan bireyler,
 • Herhangi bir engel durumu bulunan ya da ailesinde engelli birey bulunan bireyler
 • Hiçbir sosyal güvencesi olmayan bireyler
 • Herhangi bir işi olmayan ya da yakın bir zamanda işten çıkarılmış ve bunlara benzer daha birçok sebepten dolayı yardıma muhtaç olan bireyler için PTT yardım parası desteği vermekte ve böylece maddi durumu yetersiz olan bireylere maddi açıdan destek olunmaktadır.

PTT yardım parası desteği maalesef ki pek çok birey tarafından bilinmiyor ve yardıma ihtiyacı olan bireylerin bazıları bu yardımdan faydalanamıyor. Bu yardımdan haberdar olan bireylerin de öncelikle sorduğu soru PTT yardım parası başvurusu nasıl yapılır sorusu oluyor.

PTT yardım parası başvurusu, gerekli kriterleri karşılayan her birey tarafından yapılabilmektedir. Bu başvuruyu dileyen bireyler kaymakamlık binasının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bölümüne giderek yapabilirler. Özellikle de pandemi sürecinde kalabalık alanlara girmeye çekinen ve işlemlerini online olarak gerçekleştirmek isteyen bireyler E-Devlet hesapları üzerinden başvurularını yapabilirler.

Daha önce E-Devlet kullanmayan ve şifresi olmayan bireylerin en yakın PTT şubesine giderek bir şifre almaları gerekmektedir. Bu şifre sizlere geçici olarak verilen bir şifredir ve E-Devlet hesabınıza bu şifre ile giriş yaptıktan sonra dilerseniz bu şifreyi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

ptt yardım başvurusu başladı
ptt yardım başvurusu başladı

PTT Yardım Parası Başvurusu Sorgulama

PTT yardım parası maddi olarak yetersiz olan bireylere verilen desteklerden biridir. Bu yardımdan haberi olmadığı için başvuru yapamayan pek çok birey olsa da bu şekilde destek alan da pek çok vatandaş bulunmaktadır. PTT yardım parası başvurusu yapmak için gerekli olan bazı kriterler bulunmaktadır.

Bunlar maddi durumun yetersizliğini teyit etmeye yönelik kriterlerdir. Ayrıca engelli ya da şehit ve gazi yakınlarına da bu yolla destek sağlanmaktadır. Bu kriterleri sağlayan ve belgelerle de durumunu göstermiş olan bireyler başvuruda bulunabilirler. E-Devlet ya da kaymakamlık binasına giderek bu başvurular yapılabilmektedir.

PTT Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir? E-Devlet Sorgulama

PTT yardım parası başvurusunda bulunan bireyler yaklaşık bir hafta içerisinde başvuru durumlarını öğrenebilmektedirler. PTT yardım parası başvurusu sorgulama işlemini E-Devlet PTT Genel Müdürlüğü, PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler. İnternet üzerinden işlem yapmakta güçlük çeken bireyler kaymakamlık binalarındaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na giderek de başvuru sonuçlarını öğrenebilirler.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Öğrencilere Karşılıksız Kaymakamlık Bursu Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kaymakamlık Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır? Ne Kadar? Başvuru Formu ve Sorgulama


 

PTT Yardım Parası Kimlere Verilir?

PTT yardım parası maddi durumunun yetersiz olduğunu belgelemiş olan pek çok bireye verilen bir yardımdır. Ailesinde çalışan ve geliri olan bireylerin asgari ücretten daha düşük bir ücret aldığı bireyler, engel durumu bulunan ya da ailesindeki herhangi bir bireyde engel bulunan bireyler, şehit ya da gazi yakınlığı bulunan bireyler, işsiz ya da sahip olduğu işten yakın zaman içerisinde çıkarılmış bireyler, bakmakla yükümlü olduğu bireylerin masraflarına yetişemeyen ve ihtiyaçlarını karşılayamayan bireylere PTT yardım parası verilmektedir.

PTT yardım parası almak için gerekli olan bu kriterlerin karşılanması ve çeşitli belgeler ile teyit edilmesinin ardından başvuru sürecini tamamlayan bireylerin başvuruları bir hafta içerisinde değerlendirilmekte ve yardım parasını almaya hak kazanan bireyler farklı yollar ile başvuru sonuçlarını görüntüleyip olumlu dönüş alanlara bu yardım parası verilmektedir.

PTT yardım parası kimlere verilir sorusu için detaylı bilgi almak isteyen ve başvuru süreci için destek almak isteyen bireyler kaymakamlık binasına giderek ilgili birimlerden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve başvurularını yardım alarak yapabilirler.

PTT Yardım Parası Sorgulama Ekranı E-Devlet

PTT para yardımı almak için gerekli kriterleri sağladığını düşünen bireyler bu yardımı almaya hak kazanıp kazanamayacaklarını merak etmektedirler. PTT yardım parası sorgulama ekranı E-Devlet PTT üzerinden yapılan kurum ödemeleri üzerinden kolaylıkla ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

E-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama butonuna SGK yazarak şahıs ödemeleri seçeneğine tıklayabilir ve almaya hak kazandığınız ödemeleri bu şekilde görüntüleyebilirsiniz. PTT yardım parası almaya hak kazanan bireyler PTT Şubelerinden bu paralarını kolaylıkla alabilirler.

PTT Pandemi Parası Sorgulama

PTT pandemi parası sorgulama işlemi, koronavirüs etkisinde olan bütün ihtiyaç sahibi vatandaşların en çok arattığı soruların başında geliyor. PTT pandemi parası sorgulama işleminin en hızlı ve kolay yolu E-Devlet üzerinden yapılacak PTT pandemi parası sorgulama araştırmasıdır. E-Devlet üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra PTT’ye ait PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama sayfasına geldikten sonra sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

PTT Yardım Parası Nasıl Alınır?

PTT para yardımından haberdar olan bireylerin en sık sorduğu sorulardan biri de PTT yardım parası nasıl alınır sorusu olmaktadır. PTT para yardımı başvurusu yapmış ve başvurusu onay almış olan bireyler PTT şubelerinden bu parayı kolaylıkla alabilirler. Bu yardımlar her aileden en fazla bir kişiye verilmektedir. Bu nedenle aynı aile içerisinden birden fazla bireyin başvuru yapmasına gerek yoktur.

ptt pandemi parası sorgulama ptt yardım başvurusu ptt yardım parası sorgulama ekranı ptt üzerinden yapılan kurum ödemeleri t.c. ile ptt yardım parası sorgulama tc ile ptt yardım parası sorgulama pandemi yardım sorgulama

PTT Yardım Parası Ne Zaman Verilecek?

PTT yardım parası başvurusu yapmış olan bireyler sabırsızlıkla bu yardım başvurusunun sonuçlarını beklemeye başlamaktadırlar. PTT yardım parası ne zaman verilecek diye merak edenlere şunu söyleyebiliriz: Genellikle yapılan başvurular en geç bir hafta içerisinde değerlendiriliyor ve başvuru sahipleri E-Devlet üzerinden başvuru sonuçlarını görüntüleyebiliyorlar. Başvurusu olumlu sonuçlanmış olan bireylere paraları başvuru sonuçlarından hemen sonra verilmektedir.

TC ile PTT Yardım Parası Sorgulama

PTT yardım parası almaya hak kazanıp kazanamadığınızı dilerseniz kaymakamlığın ilgili birimlerinden dilerseniz de E-Devlet üzerinden öğrenebileceğinizi belirtmiştik. E-Devlet PTT üzerinden yapılan kurum ödemeleri üzerinden yapılacak olan sorgulamalar için başvuru yapacak olan bireyler TC ile PTT yardım parası sorgulama işlemini nasıl gerçekleştirebileceklerini merak etmektedirler.

E-Devlet kullanıcının TC ve şifresi ile giriş yapılan bir sistemdir. Şifresi olan bireyler sisteme giriş yaptıktan sonra ilgili arama butonuna SGK yazarak ya da ana sayfadan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sayfasına geçiş yaparak buradan şahsına yapılmış olan ödemeleri görüntüleyebilirler.

Bu bölümde görünen ödemeler varsa yanlarında son tahsilat tarihleri de bulunmaktadır ve birey bu tarihe kadar parasını isterse PTT kartına isterse de kendi banka hesabına aktarabilmektedir. Sizlere t.c. ile ptt yardım parası sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı açıkladık.

PTT Annelere Para Yardımı Yapıyor Mu?

PTT pek çok farklı yardım parası ile ailelere destek olmaktadır. Bunlar çeyiz parası, doğum parası, pandemi destek parası gibi daha birçok yardımlardan bazılarıdır. PTT’nin yapmış olduğu bunca yardımı gören anneler PTT annelere para yardımı yapıyor mu sorusunu sormaktadır.

Ptt pandemi parası sorgulama ptt yardım başvurusu ptt yardım parası sorgulama ekranı ptt üzerinden yapılan kurum ödemeleri t.c. ile ptt yardım parası sorgulama tc ile ptt yardım parası sorgulama pandemi yardım sorgulama

PTT yeni doğum yapmış olan annelere doğum parası yardımı yaparak annelerimize destek olmaktadır. Doğum yapmış olan bireyler E-Devlet PTT üzerinden yapılan kurum ödemeleri üzerinden adlarına yapılmış olan ödemeleri kolaylıkla görüntüleyebilir ve alınacak bir ödemeleri varsa bunu isterlerse kendi banka hesaplarına isterlerse de PTT hesap kartlarına aktarabilirler.

PTT İşsizlere Para Yardımı Yapıyor Mu?

PTT pek çok bireye çeşitli konularda maddi destek olmakta ve çeşitli ödemeler yapmaktadır. Bu ödemelerden biri de işsiz bireylere yapılan ödemelerdir. PTT işsizlere ya da işini daha yeni kaybetmiş olan bireylere maddi destek sağlamakta ve yapmış oldukları yardımlar ile işi olmayan bireylerin bakmakla yükümlü oldukları bireylerin ihtiyaçlarında kullanılması için bir miktar para vermektedir.

PTT para yardımı almak için başvuru yapan bireylere başvurularının olumlu sonuçlanması ile bu yardım yapılmaktadır fakat her aileden yalnız bir bireye bu yardımın yapıldığını da belirtmek gerekir. Bir aile içerisinden birden fazla bireyin başvuru yapmasına gerek yoktur ve yardım ailedeki tek bir bireye yapılmaktadır.

PTT işsizlere para yardımı yapıyor mu sorusu için daha detaylı bilgi almak isteyen bireyler kaymakamlık binasının ilgili birimlerine giderek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirler.

PTT Dar Gelirli Ailelere Para Yardımı Yapıyor Mu?

PTT maddi bakımdan güç durumda olan bireylere ve gelirleri asgari ücretten daha düşük olan ailelere para yardımı yapmaktadır. Bu nedenle PTT dar gelirli ailelere para yardımı yapıyor mu sorusuna da evet yapıyor cevabını verebiliriz.

ptt pandemi parası sorgulama ptt yardım başvurusu ptt yardım parası sorgulama ekranı ptt üzerinden yapılan kurum ödemeleri t.c. ile ptt yardım parası sorgulama tc ile ptt yardım parası sorgulama pandemi yardım sorgulama

4.5/5 - (36 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

24 Yorum

   1. Lütfen banada yardım edin eşim epilepsi hastası calisamiyor 3 tane çocuğum var

    1. Esimden ayrildim bir tane kizim var durumum yok icralik oldum bikac yerden yardim icin yaziyorum size calismiyorum kizima zor bakiyorum ihtiyaclarini zor karsiliyom

 1. Mereba mağdurum çalışamıyorum zor durundayım madi durumum yok evimde beyaz eşiyam hiç yok Pandemiden hiç yaralamadım zor durundayım kiramı bile veremiyorum zor durundayım allah rızası için yardım ediniz

 2. Ben kronik hastasıyım cocugum piskatrise gidiyor madi yardım istiyorum maddi durumum yok maddi durumum yok çocuk özel eğitim kronik kalp hastalığı var

 3. Mrh eşimden boşandım 5 yaşında oğlum var onunla birlikte yaşıyorum kiramı veremiyorum suyumu ödüyemiyorum elektrikten İCRALİK OLDUM çocuğum küçük olduğundan dolayı çalışamıyorum komşularımın yardımıyla geçimimi saglıyorum başkanım Allah rızası için bana yardımcı olurmusunuz çocugumla çok magdurum hiç bir yerden yardım alamıyorum siz büyüklerimden yardım elli uzatmasını istiyorum allah rızası için

  1. Sayın ablam nerde oturuyorsunuz yardım yapılması için nasıl ulaşılır size

 4. Mrb başkanım eşimden boşandım 5 yaşında oğlum var onunla birlikte yaşıyorum kiramı veremiyorum suyumu ödüyemiyorum elektrikten İCRALİK OLDUM çocuğum Küçük OLDUĞUNDAN DOLAYI ÇALIŞAMIYORUM KOMŞULARIMIN YARDIMIYLA GEÇİMİMİ SAGLIYORUM HİÇ BİR ŞEKİLDE YARDIM ALMIYORUM 20 yaşında oglum vardı epilepsi hastasıydı vefat etti siz büyüklerimden yardım elli uzatmasını istiyorum allah rızası için bana yardımcı olurmusunuz çocugumla çok magdurum çok çaresizim

 5. 2 cocum var çalışamıyorum evim kira çok zorlaniyoru yardımınızı bekliyorum

 6. Ben epleks hastasıyım ve sağ elim donduralacak çalışamıyorum aile ihtiyacımız var. 2 tane kız çocuğu var. Birisi 9 yaşında ilkokul öğrenci 3 sınıfa geçti kırtasiye malzemesi ve tablet alamıyorum ihtiyacımız var. Küçük kız çocuğum 1.5 yaşında bebek bezi ve lslak medil yardım. Mahallemizde hiç bir bakkalyok gıda ve temizlik yardım. Yardım ederseniz hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

 7. 1yıldır boşanma davam sürüyo bi gelirim yok kızım okuyo nafaka alamıyorum faturalarımı ödeyemiyorum temel ihtiyaçlarını karşılayamıyorum destek olursanız sevinirim yardıma ihtiyacımız var

 8. 8 tane çocuğum var 6 kız 2 erkek 3 liseli 1 ortaokul 1 ilkokul eşim kalıpta çalışıyo bi gelirimiz yok devleten herhangi bir yardım almıyoruz kirada oturuyoruz 1500 kira eşim sadece çalışıyor zor durumdayız kurtarın beni bu kiradan

 9. Merhaba bizim 3 tane çocuk var yabancım yardım çok ihtiyacım var kış geldi ama ben petek çalıştırmayum her kış olduğu gibi soğuktan geberiyoruz çünkü fatura çok yüksek geliyor o yüzden yakıyorum devlet tarafından yapılan yardımlara başvurusu yaptım ama hiç kabul gelmedi

 10. Lütfen yardım sevenlerin bisi bana yardım etsin sadece çocuklara sıcak bir yuva arıyorum Ankara Keçiören de oturuyorum

 11. Benim maddi durumu iyi değil devimizden yakacak yardımı istiyorum eşimin düzgün bir isiyuk 3 tane öğrenci var devletimizin yardım istyurum

 12. Kiradayim bel fıtığım var çalışamiom eşim hamile yardım istiyorum devletimizden yardım eli uzatırsanız çok seviniriz

 13. Eşimin doğuştan kimliği yok eşim dün yada yok gözüküyo bir sikortali ise giremiyor iki çocuğum var ikisede okula gidiyor eşim kağıt topluyo çocuklarıma kalem bir silgi alamıyorum yarı aç yarı tok yatıyorlar neolur yardımcı olun allh rıza si icini

 14. Bedegelirimizin yetmediği den eşimkoyde bacivanlikyapiyorikitane oğlum var biride kalphastası oturdugumev banaayitdeyilevdeüstümüzeyıkılıyor

 15. Aynı evden 8 kişi yaşıyoruz madi manavı zor durumdayız okula giden çocuklarım var ihtiyaçlarını karşılamıyorum Eşim engeli çalışmıyor zor durumdayız lütfen yardım istemekdeyim kiradayız durumum iyi değil sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu