Güncel

KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? KYK Burs Başvuru Sorgulama. Burs Veren Dernekler ve Vakıflar. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Burs Başvuru. Bais Global Logistics Burs Başvuru

KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversitelerin ön lisans ve lisans bölümlerine yerleşen öğrenciler, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu yönelterek yanıt aramaya başlamıştır.

Ancak başvurular henüz başlamamış olup kurum tarafından herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Başvurular tamamlandıktan sonra genellikle 30 gün içerisinde sonuçlar açıklanmaktadır.

KYK burs sonuçları açıklandığında kurumun resmi web sitesi üzerinden duyuru yapılacaktır. Bu duyurunun ardından e-devlet hesabınıza giriş yaparak Gençlik ve Spor Bakanlığı hizmet ekranına gidebilir ve başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz.

Ancak başvuru sonucunun yaşanan yoğunluğa bağlı olarak daha geç açıklanabileceğini unutmamalısınız. Sonuçlar açıklandıktan sonra ilk burslar aralık veya ocak ayında öğrencilerin Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacaktır.

KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

KYK Burs Başvuru Sorgulama

KYK burs başvuru sorgulama işlemi son derece basittir ve yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvuru sorgulama işlemi için aşağıda sıralanan adımları uygulamanız yeterlidir:

 • Öncelikle T.C. kimlik numarası ve şifre bilgileri ile e-devlet hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • Giriş işlemini tamamladıktan sonra arama sekmesine ‘’Gençlik ve Spor Bakanlığı’’ yazarak aratmalısınız.
 • Karşınıza gelen sayfada ‘’Öğrenim / Katkı Kredisi ve Burs Sorgulama’’ ibaresine tıklamalısınız.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde burs başvuru sonucu karşınıza gelecektir. Ancak sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikle başvuruların alınmasını ve sonuçlandırılmasını beklemeniz gerekecektir. Genellikle kasım ayı içerisinde bu işlemlerin tamamı sonlandırılmış olur. Ancak bu yıl meydana gelebilecek değişiklikler için kurum web sitesini düzenli olarak ziyaret etmelisiniz.

Burs Veren Dernekler ve Vakıflar

Günümüzde birçok kurum ve kuruluş, yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilere burs vermektedir. Bu burslar sayesinde öğrenciler eğitim-öğretim giderlerini karşılayabilmektedir. Burs veren dernekler ve vakıflar ise aşağıda sıralanmıştır:

 • Ahbap Derneği
 • Elginkan Vakfı
 • Vehbi Koç Vakfı
 • Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği
 • Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı
 • Anadolu Vakfı
 • Galatasaray Eğitim Vakfı
 • Türk Eğitim Vakfı
 • İstanbul Ticaret Odası
 • Sema Yazar Gençlik Vakfı
 • Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı
 • Büyük Selçuklu Eğitim ve Kültür Vakfı

Yukarıda sıralanan vakıf ve dernekler, maddi açıdan yeterli durumda olmayan başarılı öğrencilere burs vermektedir. Sizler de bu kuruluşların resmi web sitesini ziyaret ederek burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Burs Başvuru

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrenciler için bir burs fonu oluşturmuştur. Öğrenciler Türk Üniversiteli kadınlar derneği burs başvurusu gerçekleştirerek her ay belirlenen tutarda burs alabilmektedir. Başvuru işlemi için derneğin resmi web sitesini ziyaret etmek yeterli olacaktır.

İnternet tarayıcınızdan https://www.tukd.org.tr/formlar/burs-basvuru-formu adresine giderek saniyeler içerisinde başvuru formunu görüntüleyebilir ve doldurabilirsiniz. Başvurunuzu derneğe ilettikten sonra 60 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılacaktır. Ayrıca sitede yer alan bilgilendirmelerin tamamını dikkatli bir şekilde okumayı unutmamalısınız. Bu bilgilendirmeleri okumamanız durumunda başvurunuz işleme alınmayabilir.

Bais Global Logistics Burs Başvuru

Bais Global Logistics firması, başarılı üniversite öğrencilerine ayda 1000 TL burs vermektedir. Ancak bu burs 10 öğrenci ile sınırlandırılmıştır. Bais Global Logistics burs başvuru işlemi için internet tarayıcınızdan https://microfon.co/ilan-temel-bilgiler?su=HvlXBF62UM0%3D&sc=FeXgYxLkS20%3D adresine gitmeniz ve ‘’Başvur’’ butonuna tıklamanız gerekir. Başvurunuzun sorunsuz olarak işleme alınabilmesi için sizlerden istenen bilgilerin tamamını doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekecektir.

Başvurular genellikle ağustos ayının ortasında başlayarak eylül ayının ortasına kadar sürmektedir. Sizler de bu firma tarafından verilen bursa başvuru yaparak eğitim-öğretim hayatınızda 12 ay boyunca ayda 1000 TL burs alabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için firma ile iletişime geçebilirsiniz.

 

5/5 - (3 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu