KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır? Ne Kadar? Yaş Sınırı ve Şartları

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır? Ne Kadar? Yaş Sınırı ve Şartları
KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır? Ne Kadar? Yaş Sınırı ve Şartları. KOSGEB kadın girişimci yaş sınırı var mı? Kadın girişimci Desteği kimlere verilir? KOSGEB kadın girişimci desteği; Küçük ve Orta Ölçekli...

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır? Ne Kadar? Yaş Sınırı ve Şartları. KOSGEB kadın girişimci yaş sınırı var mı? Kadın girişimci Desteği kimlere verilir? KOSGEB kadın girişimci desteği; Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olarak da bilinen KOSGEB, kadın erkek fark etmeksizin girişimcileri desteklemek için kurulmuş bir kurumdur. Girişim yapmak isteyenleri desteklemek amacıyla kurulan KOSGEB, ticari adımları desteklemek için bireylere sermaye imkanı sunmaktadır. Günümüzde özelikle kadınların arka plana atılması ve sektör içerisinde küçük görülmesi nedeniyle KOSGEB kadın girişimcilere öncelik vermektedir. Hayalindekileri gerçeğe dönüştürmek isteyen kadınlara destek veren KOSGEB, tam olarak bu noktada KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programını başlatmıştır. Kadınların hayalini gerçekleştirmeleri yolunda destek vermek için kurulan bu program, pek çok kadının iş kurmasına yardımcı olmaktadır.  Peki, pek çok kişi tarafından merak edilen KOSGEB Kadın Girişimci Desteği nasıl alınır?

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği almak isteyen kişiler internet üzerinden başvuru gerçekleştirebilmektedir. KOSGEB Kadın Girişimci Desteği başvurusu gerçekleştirmek için ilk olarak www.kosgeb.gov.tr adresine giriş gerçekleştirilmelidir. B u siteye giriş  gerçekleştirdikten sonra sitede bulunan e-hizmetler menüsüne tıklayın ve sonrasında açılan menüde yer alan KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Başvurusu alt menüsüne giriş gerçekleştirin. Bu kısımda online bir şekilde KOSGEB Kadın Girişimci Desteği başvurusu gerçekleştirebileceğiniz başvuru formu bulunmaktadır. Başvuru formunu bilgilerinizde eksiklik bulunmayacak bir şekilde tamamladıktan sonra başarılı bir şekilde KOSGEB  Kadın Girişimci Desteği başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Peki, KOSGEB başvuru şartları nelerdir?

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Başvuru Nasıl Yapılır?

KOSGEB Kadın Girişimci Desteğinden yararlanmak isteyen kadınlar başvurularını internet üzerinden yapabilirler. KOSGEB Kadın Girişimci Desteği başvurusu yapmak için ilk adımda KOSGEB resmi sitesi olan  www.kosgeb.gov.tr adresine giriş yapılmalıdır. Bu adımın tamamlanması sonrasında siteye giriş  sitede yer alan e-hizmetler menüsüne girilmeli ve ardından ekranda açılan menüde yer alan KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Başvurusu alt menüsüne tıklanmalıdır. Bu kısımda online bir şekilde KOSGEB Kadın Girişimci Desteği başvurusunda bulunabileceğinizi başvuru formu yer almaktadır. Ekranda yer alan KOSGEB Kadın Girişimci Desteği başvuru formunu eksiksiz  bir şekilde tamamladıktan sonra KOSGEB  Kadın Girişimci Desteği başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Ne Kadar?

KOSGEB Kadın Girişimci desteğinin ne kadar olduğu yeni bir işletme kuracak olan kadınlar tarafından sıklıkla araştırmaktadır. KOSGEB Kadın Girişimci Desteği  kadınların girişimci olabilmesi için çeşitli eğitimler alarak işlerini en iyi şekilde gerçekleştirmelerini hedeflemektedir. Eğitimin alınması ve girişimci desteğinin olumlu sonuçlanması sonrasında ise pek çok avantaj sağlanmaktadır. KOSGEB’in Kadın Girişimci Desteği olarak sunduğu destek tutarı; KOSGEB, kadınların sektörlerinde gerçekleştireceği düşük veya orta teknoloji seviyesinde olan makineleri için 100 bin TL’lik ödemeye 75 bin TL hibe olanağı sunmaktadır. Orta teknoloji sınıfında yer alan bir işletmeyseniz  200 bin TL’lik  harcamanızın 150  TL’sini KOSGEB hibe olarak gerçekleştirecektir.

Süt Parası Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Başvuru Formu ve Sorgulama

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Şartları Nelerdir?

KOSGEB tarafından kadın girişimcilere destek vermek için kurulan KOSGEB Kadın Girişimci desteği şartları pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Aşağıda yer alan bilgilerden KOSGEB Kadın Girişimcilik Desteği şartlarına ulaşabilirsiniz.

 • T.C. Vatandaşı olmak,
 • 18 Yaşını doldurmuş olmak,
 • KOSGEB tarafından verilen hibe desteklerinden daha önce faydalanmamış olmak,
 • 18 yaş üstünde olan kadınların genç girişimci geliştirmek için düzenlenen programı bitirmiş olması,
 • Açılması düşünüle iş yerinin 3 yıl süreyle faaliyette olması,
 • Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kaydı gerçekleştirmek,
 • Küçük ölçekli işletmeler için kurulan danışmanlık desteğinin tamamlanması ve belgelenmesi,

KOSGEB tarafından seçilmiş olan bu kurallara uyum sağlamanız durumunda girişimcilik desteğine başvuru gerçekleştirebilirsiniz. KOSGEB Kadın Girişimcilik Desteği pek çok kişiye verilen destek programlarındandır.  Bu programa katılmaya hak kazanmanız durumunda KOSGEB 50 bin TL hibe desteği vermektedir. Bunun yanı sıra KOSGEB hibe desteğini almanız durumunda araç, gereç ve temel ihtiyaç destekleri de %0 faiz ile sağlanmaktadır. Ek olarak hibe desteği alan kişilere 100 bin TL tutarında kredi de verilmektedir. KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır? Ne Kadar? Yaş Sınırı ve Şartları

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Yaş Sınırı

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği başvurularında merak edilen sorulardan birisi de yaş sınırının olup olmadığıdır. KOSGEB tarafından yapılan açıklamaya göre KOSGEB Kadın Girişimci desteğinden yararlanmak isteyenler 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Ancak başvuru için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği İletişim

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği için iletişim numarası pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Aşağıda yer alan iletişim bilgileri üzerinden KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programına erişim sağlayabilirsiniz. T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Hacı Bayram Mah. İstanbul Cad. No: 32 06050 Ulus / Altındağ / ANKARA KEP: [email protected] 0 312 595 28 00 (pbx) 0 312 368 07 15

İletişim Merkezi

Pazartesi - Cuma 10.00-16.00

KOSGEB Kadın Girişimci Destekleri Nelerdir?

KOSGEB tarafından kadın girişimcilere verilen pek çok destek vardır. Gerçekleştirilen açıklamalara göre TKDK, tarım işi yapan kadın girişimcilere yüzde 70 oranla hibe desteği gerçekleştirmektedir. Bu durum Türkiye içerisinde tarımın gelişmesini sağlarken aynı zamanda kırmızı ve beyaz et imalatının sağlanmasını, süt imalatının gerçekleşmesini ve mantar üretiminin yapılmasını sağlamaktadır. Fakat gerçekleştirilecek olan bu işler için her kadının imkanı olmayabilir. Tam olarak bu noktada KOSGEB Kadın Girişimci Desteği ile hem kadın girişimcilerin destek görmesini hem de hayallerini gerçekleştirmesini sağlamaktadır.

KOSGEB Kadın Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB Kadın Girişimci Kredisi almak için e-devlet şifresi ile KOSGEB resmi sitesi ziyaret edilmelidir. KOSGEB tarafından açıklanan adımlar takip edilerek KOSGEB Kadın Girişimci kredisi başvurusu gerçekleştirilebilir.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Avantajları Nelerdir?

KOSGEB  Kadın Girişimci Desteği başvurusu gerçekleştirmek isteyen kadınların merak merak ettiği bir diğer konu  ise KOSGEB tarafından sunulan Kadın Girişimci Desteğinin avantajlarıdır. Yazımızın en son kısmından KOSGEB Kadın Girişimci Desteği avantajları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 • KOSGEB, kadınların kuruluşunu gerçekleştirmek istediği kurumun kurulması için harcanan masrafların bir kısmını karşılar. Bu sayede iş kuran kadınların maddi yükü azalır ve daha kolay bir süreç geçirirler.
 • İstihdam sahibi olmayı isteyen kadınlar KOSGEB Kadın Girişimci Desteği başvurusunun onaylanmasının ardından yeni bir istihdam alanına sahip olurlar. Bu durumun kadın girişimcilere faydası oldukça fazladır.
 • Türkiye ekonomisi KOSGEB tarafından yapılan programlarla oldukça fazla kalkınmaktadır. Bu nedenle kadınlar KOSGEB başvurusu gerçekleştirerek hem kendi hayallerini gerçekleştirebilir hem de ülke ekonomisinin kalkınmasını sağlayabilirler.
 • KOSGEB Kadın Girişimci Destek Programı tarafından verilen hibe ve desteklerde faizsiz geri ödeme imkanı vardır.  Bu durumda kadınlar yüksek faiz oranları ile karşılaşmadan iş kurma şansına sahip olabilmektedir.
 • Kadınların iş hayatında geri plana atıldığı pek çok yerde KOSGEB kadınların hayalini gerçekleştirmesi  büyük iş fırsatları sunmaktadır. Her alanda kadınlara yer verilmesini sağlayan ve fikirlerini gerçekleştirmelerine yardımcı olan KOSGEB bu alanda oldukça avantajlıdır.
 • Tüm bunların yanı sıra çalıştığınız bir işyeriniz varsa ve geliştiremiyorsanız KOSGEB Kadın Girişimci Destek Programı sizler için en ideal program olacaktır.

Sizler de KOSGEB Kadın Girişimci Destek Programına katılarak desteklerden yararlanabilir ve işletmeniz için hibe alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum