Sosyal Yardım

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi kara kış dayanışması; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kara kış desteği vereceğini açıkladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 2021-2022 yıllarını içeren kış aylarında dar gelirli vatandaşlara sosyal yardımlar kapsamında giysi, yakacak, nakit yardımlar, çocuk bezi, mama, ev eşyası, soba, battaniye, eğitim ve kırtasiyeye  kadar 125 milyon bütçe ile destek olacak.

Yapılacak olan yardımların bütçesi aşağıdaki gibi planlanmıştır;

 • 30 milyon bütçe ile 1 milyon 350 bin kişiye  sıcak yemek
 • 25 milyon bütçe ile nakit desteği
 • 30 milyon bütçe ile gıda desteği
 • 20 milyon bütçe ile eğitim ve kırtasiye malzemesi
 • 20 milyon bütçe ile giysi, ev eşyası, bez ,mama, bot, mont desteği verilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Nedir; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ‘BİZ KOCAMAN BİR AİLEYİZ’ dedi ve dar gelirli ailelere yardım elini uzattı. Hanelere dağıtılacak olan yakacaklar İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından kentteki budama çalışmaları sonucunda elde ediliyor. İhtiyaç sahiplerinin adreslerine teslim ediliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvurusu Nasıl Yapılır; kara kış destek paketi ile dar gelirli ailelere destek olacağını açıklayan başkan Tunç Soyer, yardımların soğuklar bastırmadan yerlerine ulaşacağını belirtti. Sosyal yardımlaşma dayanışma vakıfları ile belediyelerin iş birliği ile muhtaç aileler kışı rahat geçirecekler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvurusu için bağlı olduğunuz ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca  online başvuru formu olan İZMİR SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI KONAK SOSYAL İNCELEME FORMU’ da doldurabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvurusu Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvurusu Sorgulama; İzmir kara kış destek paketine başvurularını gerçekleştiren vatandaşlarımız İzmir Beyaz Masa Hattını arayabilir veya  0232 444 40 35 telefon numarasından detaylı bilgi alabilir.

Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi  izmirhim https://him.izmir.bel.tr/tr/Anasayfa sitesinden başvuru sorgulama yapabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvuru Formu; sosyal yardımlar için yapacağınız başvuru formunda yakacak yardımı yada kara kış dayanışması şıkkını işaretlemeniz yeterli olacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvurusu Telefon Numarası ve İletişim

İzmir Beyaz Masa Hattından başvurulara dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İhtiyaç sahibi kişiler  0232 444 40 35 telefon numarasını arayarak, sosyal yardımlarla ilgili  tüm soru, talep ve önerilerini yetkili kişilere iletebiliyorlar.

İhtiyaç sahipleri, sosyal yardım başvuru şartlarına dair detaylı bilgi edinmek, ön başvurularını yapmak, başvuru esnasında gereken belgeleri öğrenmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 0232 293 12 00 telefon numarasını arayabiliyorlar.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Şartları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Şartları Nelerdir; Öncelikle muhtaç olmanız gerekmektedir. Muhtaçlığınızı, muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi ile ispatlamanız gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması İçin Gerekli Belgeler;

 • İşsiz kişilerin çalışmadıklarına dair SGK’dan belge almaları gerekir.
 • Çalışan kişilerin maaş bodrosu
 • İkametgah belgesi
 • T.C kimlik kartı ve fotokopisi

Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgiyi 0232 293 12 00 nolu telefon numarasından öğrenebilirsiniz.

Muhtarlığın, muhtaçlık listesinde yer alan dar gelirli vatandaşların her hangi başvuru ve belgeye ihtiyacı yoktur.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Kimlere Verilir?

Muhtaç durumda bulunan Kanunla kurulu (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı) Sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olmayan ve bu kuruluşlardan aylık ve gelir almayan vatandaşlara yakacak yardımı alabilirler. İşi olması halinde hanedeki kişi başı gelirin asgari ücretin 1/3’ünün altında olanlar sosyal yardım alabilmektedir. Dul, kimsesiz, geliri olmayan yaşlılar, kronik hastalar yeterli şartları sağlamaları halinde sosyal yardım alabilirler.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

5 Yorum

 1. Ben epleks hastasiyim havale geçirdim merdi venden düşdüm sağ elimi kırıldı ve dondurcaklar sizden 2 tane çocuğum var birisi ilkokula 2 sınıf gidiyor kırtasiye ve tablet ihtiyaç var lazım yardım. Biriside bebek bezi ıslak mendil ihtiyaçımız var gıda sebze-meyve temizlik koli yardım. Odun kömür soba çok çürük birtane soba ihtiyaçımız var yardım etmenizi istiyorum.

 2. Eşim epleks hastası çalışamıyor 2 tane çocuğum var. Birisi 8 yaşında ilkokula gidiyor 2 sınıfa kırtasiye ve tablet ihtiyaçımız var. Biriside 8 aylık bebek bezi ve ıslak mendil ihtiyaçımız var. Gıda ve sebze-meyve temizlik koli yardım. Odun kömür soba çok çürük birtane soba ihtiyaçımız var kara kış yardım etmenizi istiyorum.

 3. 2 cocugum var bebek bezi kıyafet almakta sıkıntı cekıyorum kredilerimiz var pazara bıle gıdemıyorum yetmıyor gıda yardımı ve bebek esyalarına ıhtıyacım var yardımcı olursanız çok seviniriz

 4. Mrb iki kizim var biri ilkokula başladı eşim calismiyo bize yardımcı olabilirseniz çok seviniriz gıda ve Nakte ihtiyacımız var okula giden kızımın eksikleri bitmiyo eğitim yardım başvurusunu ne kadar yapıyorum red ediliyo yardım elinizi uzatirsaniz seviniriz şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu