devlet ödemeleri

Sosyal Yardım

Hayat Ağacı Derneği Yardım Başvurusu

Hayat Ağacı Derneği Yardım Başvurusu. Hayat Ağacı Derneği Yardımları Nelerdir? Sivas Hayat Ağacı Başvuru Formu. Sivas Hayat Ağacı WhatsApp Numarası 

Hayat Ağacı Derneği Yardım Başvurusu 

Hayat Ağacı Derneği, 18 yıldır Sivas içerisinde ihtiyaç sahibi kişiler için çalışıyor. Sivas için içinde ihtiyacını karşılayamam pek çok muhtaç vatandaş için çeşitli faaliyetler ile birlikte yardımlar gerçekleştirilmektedir.

Böylece pek çok muhtaç kişinin hayat standartları daha yüksek seviyeye getirilerek, yaşamlarını sürdürmeleri amaçlanıyor.

Sivas Belediyesi’nin yardımları ile 2004 senesinde oluşturulmuş bir dernektir. Mevcut dernek bünyesinde ihtiyaç sahibi kişilere bir araya toplayarak gönül köprüsü kurmayı hedefler. Buna ek olarak da muhtaç ailelerin ve sağlık problemleri yaşayan kişilerin giyim başta olmak üzere gıda gibi pek çok madde üzerinde ihtiyaçlarını karşılar.

18 senedir düzenli olarak ihtiyaç sahibi kişilerin yanında yer alır. Aynı zamanda nakit olarak da bunlar toplanarak ihtiyaç sahiplerine verilmektedir. Dernek kapsamında “Gıda Bankası” hizmeti de yer alır. Muhtaç durumda yer alan vatandaşlar Hayat Ağacı Derneği başvurusu yaparak yardım şansı oluşturabilir.

Hayat Ağacı Derneği Yardım Başvurusu 
Hayat Ağacı Derneği Yardım Başvurusu

Hayat Ağacı Derneği Yardımları Nelerdir?

 • Adak kurbanı yardımı,
 • Ramazan yardımı,
 • Gıda bankası,
 • Giyim yardımı,
 • Sağlık yardımı,
 • Maddi yardımı,
 • Kırtasiye yardımı,
 • Tedbirli yardımı,
 • Süt yardımı, şeklinde yardım çeşitleri sunularak ihtiyaç sahibi kişilerin yanında yer almaktadır.

Hayat Ağacı Derneği Yardımları Nelerdir? Konusu çok kişi tarafından merak edilen ve takip edilen bir konu haline geliyor. Sivas içerisinde yer alan ihtiyaç sahibi vatandaşların 18 yıldır yardımına koşan başarılı dernek, bu konuda pek çok çeşitliliğe imza atıyor. 

Sivas Hayat Ağacı Başvuru Formu 

Sivas belediyesi dahilinde meydana gelen yardım imkanlarından yararlanmak isteyen kişilerin Sivas Hayat Ağacı başvuru formu doldurması gerekir. Gerçekleştirilen başvuru sonrasında ise mevcut değerlendirmeler gerçekleştirilir. İhtiyaç sahibi kişiye istediği kategoride yardım imkânı sunulur. Hayat Ağacı dışındaki genel yardım talepleri için ise Sivas belediyesine ait olan bu adres üzerinden istek ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Sivas belediyesi Hayat Ağacı Derneği dahilinde yardım başvurusu içerisinde pek çok yardım kategorisinden bahsedilmektedir. Kişiler form üzerinde kendi kişisel bilgilerini doldururken aynı zamanda talep ettikleri yardım çeşitlerini de seçmelidir. Doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulan başvuru formları daha sonra yetkililer tarafından incelenmekte ve sonuçlandırılmaktadır.

Sivas Hayat Ağacı WhatsApp Numarası 

Sivas belediyesi dahilinde meydana gelmekte olan Hayat Ağacı yardımları muhtarların muhtaçlık listesinde bulunan kişilere de sunulur. Bu yardım imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşlar 444 58 44 numarasını arayarak yetkili kişilere ulaşabilir. 

Aynı zamanda Sivas Hayat Ağacı WhatsApp numarası ihbar hattı üzerinden de ulaşmak mümkündür. 0532 219 58 58 numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Kişiler bu numaraya mesaj atarak gıda başta olmak üzere çeşitli yardım başvurusu yapabilir.

Sivas Hayat Ağacı Derneği Telefon Numarası 

Sivas Hayat Ağacı Derneği telefon numarası ile birlikte ihtiyaç sahibi muhtaç aileler kısa bir süre içerisinde yetkili kişilere ulaşabilir. Bu numaralar üzerinden aklınıza takılan soruları sorabilir ya da yardım başvurusu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Dernek numarası ise (0346) 221 41 00 olmakta.

Hayat Ağacı Derneği Kırtasiye Yardımı

Hayat Ağacı Derneği kırtasiye yardımı bünyesinde ihtiyaç duyan bir olan ailelerin çocukların okuma şartları daha yüksek seviyeleri çıkartılıyor. Tüm çocuklar eşit bir şekilde okuyabilirsin amacıyla hazırlanmış olan bu yardım sayesinde aileler rahatlıkla çocuklarını okula gönderme şansı elde ediyor.

 Hedeflenmiş olan bu yardım bünyesinde ihtiyaç sahibi olan ailelere kırtasiye yardım sağlanıyor. Yardım dahilinde çocukların okullarda kullanabileceği eşyalar temin edilerek maddi manevi destek amaçlanıyor.

Hayat Ağacı Derneği Yardımları Nelerdir?

Sivas belediyesinin desteği ile oluşturulmuş olan Hayat Ağacı Derneği yardımları nelerdir sorusu sıklıkla gündemde yerini alıyor. Dernek kapsamında pek çok yardım seçeneği muhtaç aileler için çeşitli yardımlardan bahsediliyor. 

Özellikle bu yardımların içerisinde maddi yardımlar başta olmak üzere gıda yardımı, kırtasiye yardımı, giyim yardımı ve çocuklu aileler için süt yardımı gibi seçenekler sunulmakta.

Hayat Ağacı Derneği Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

Hayat Ağacı Derneği yardım başvuru şartları pek çok muhtaç sahibi ailenin merak ettiği bir konu olmakta. Sunulan yardımlardan yararlanmak isteyen kişilerin bazı şartları taşıması gerekiyor. Şartlara sahip olmayan kişilerin gerçekleştirdiği başvurular ise iptal ediliyor. Bunlara göre;

 • Asgari ücretin üçte biri kadar gelir sahibi olunması,
 • Hane içerisindeki kişi sayısı,
 • Türkiye Cumhuriyeti kimliğine sahip olmak,
 • Sivas içerisindeki ikametgâh etmek,
 • Sağlık problemleri bulunması,
 • Engelli veya dul olunması,
 • Gazi veya şehit yakın olunması, şeklinde.


5/5 - (22 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu