Güncel

AFAD Hasar Tespit Sorgulama

AFAD Hasar Tespit Sorgulama. AFAD Hasar Tespit Sorgulama Başvurusu. AFAD Bina Hasar Tespit Sorgulama. AFAD Hasar Tespit Sorgulama Sonucu.

AFAD Hasar Tespit Sorgulama. AFAD Hasar Tespit Sorgulama Başvurusu. AFAD Bina Hasar Tespit Sorgulama. AFAD Hasar Tespit Sorgulama Sonucu.

AFAD Hasar Tespit Sorgulama

AFAD Hasar Tespit Sorgulama. Ülkemizde merkezi Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 şiddetinde iki büyük deprem yaşanmıştır. Bu depremle birlikte 10 şehrimizde birçok yıkım meydana gelmiştir.

Bu doğrultuda depremde yıkılmayan evlerin hasar durumunu öğrenmek isteyen vatandaşlar e-devlet sisteminden sorgulama işlemini yapabilmektedirler.

Ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının resmî internet sitesinden de hasar tespit sorgulaması yapılmaktadır.

AFAD Hasar Tespit Sorgulama
AFAD Hasar Tespit Sorgulama

AFAD Hasar Tespit Sorgulama Başvurusu

AFAD hasar tespit sorgulama başvuruları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, depremin meydana geldiği ilin belediyesi, İlçe kaymakamlıkları ve DASK aracılığıyla yapılmaktadır. Bunların yanı sıra binanın deprem sigortası varsa e-devlet sistemi üzerinden de deprem hasar tespit başvuruları da yapılmaktadır.

AFAD Bina Hasar Tespit Sorgulama

AFAD bina hasar tespit sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının resmî internet sitesinden sorgula işlemi yapılmaktadır. E-devlet sisteminden bina hasar tespit sorgulaması yapabilirsiniz.

E-Devlet üzerindne bina hasar tespiti sorgulama nasıl yapılır?

  • T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle e-devlet sistemine giriş yapınız.
  • E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Hasar Tespit Sorgulama ve İtiraz İşlemleri” yazınız.
  • Karşına çıkan sayfada binanızın hasar tespiti öğrenebilirsiniz.

AFAD Hasar Tespit Sorgulama Sonucu

AFAD hasar tespit sorgulama sonuçlarını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının resmî internet sitesinden veya e-devlet sisteminden görebilirsiniz.

Böylelikle binanızın ağır hasarlı, orta hasarlı, az hasarlı ve hasarsız olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

E-devlet üzerinden deprem hasar tespit başvurusu yapmak ve hasar tespit sorgulama işlemi yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-izmir-depremi-hasar-tespit-sorgulama tıklayınız.

Deprem hasar tespit başvurusu yapmak için ALO 181 irtibat numarasını arayınız.

Deprem hasar tespit başvurusu yapmak için DASK’ın ALO 125 irtibat numarasını arayınız.

 

 Depremzede 10 bin tl yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/10-bin-tl-yardim-nasil-alinir/ Tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

2 Yorum

  1. Çok mağdurum sizden yardım talebi istiyorum iki kızım var çalışmıyorum çadırda kalıyorum eşim de çalışamıyor çok mağduruz lütfen yardım edin

  2. Eşim çalışmıyor depremzedeyiz çadırda kalıyoruz çocuğumun evimin ihtiyaçlarını karşılayamiyorum nakdi ve manevî yardıma ihtiyacım var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu