Belediye Yardımları

İstanbul Fatih Belediyesi KPSS 60 Puan İle Personel Alacak

İstanbul Fatih Belediyesi Kendi Bünyesinde Çalıştırmak Üzere Personel Alımı Yapacak. KPSS Puanı 60 ve Üzeri Olanlar Alınacak.

İstanbul Fatih Belediyesi Kendi Bünyesinde Çalıştırmak Üzere Personel Alımı Yapacak. KPSS Puanı 60 ve Üzeri Olanlar Alınacak.

İstanbul Fatih Belediyesi KPSS 60 Puan İle Personel Alacak
İstanbul Fatih Belediyesi KPSS 60 Puan İle Personel Alacak

İstanbul İli Fatih Belediye Başkanlığı Zabıta Memuru Alımı ve Şartları

İstanbul İli Fatih Belediye Başkanlığı, kamu hizmetlerini sürdürebilmek ve şehir düzenini sağlamak amacıyla zabıta memuru alımı yapmayı planlıyor. Bu makalede, İstanbul İli Fatih Belediye Başkanlığı zabıta memuru alımının detaylarına ve başvuru şartlarına derinlemesine bir bakış atacağız. İşte adayların bilmesi gereken önemli bilgiler:

İstanbul Fatih Belediyesi Zabıta Memuru Başvuru Şartları Nelerdir?

Zabıta memuru olmak isteyen adaylar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 40. maddesi ile 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen genel şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar, zabıta memuru başvurularının kabul edilmesi için gereken temel kriterleri içermektedir. İşte zabıta memuru kadrolarına başvuracak adayların taşıması gereken şartlar:

 • Türk Vatandaşı Olmak
  Zabıta memuru başvurusu yapacak adayların Türk vatandaşı olmaları gerekmektedir. Bu şart, Türk vatandaşlarının zabıta memuru pozisyonlarına başvurabileceğini belirtmektedir.
 • Kamu Haklarından Mahrum Bulunmamak
  Başvuru yapacak adaylar, kamu haklarından mahrum olmamalıdır. Kamu haklarından mahrumiyet, bazı suçlardan mahkûm olmuş bireyleri kapsamaktadır.
 • Suç Kaydı Bulunmamak
  Zabıta memuru
  adayları için en önemli şartlardan biri, suç kaydı bulunmamaktır. Bu şart, geçmişte işlenmiş ciddi suçlardan dolayı hapis cezasına çarptırılan veya affa uğramış olan bireyleri kapsamaktadır. Suçlar arasında devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçları bulunmaktadır.
 • Askerlik Durumu
  Erkek adaylar için askerlik durumu oldukça önemlidir. Zabıta memuru olmak isteyen erkek adaylar, askerlikle ilgisi bulunmamalıdır. Bu, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak anlamına gelir.
 • Beden ve Akıl Sağlığı
  Zabıta memuru adaylarının görevlerini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir beden veya akıl hastalığına sahip olmamaları gerekmektedir. Bu, fiziksel ve zihinsel sağlığın kabul edilebilir seviyelerde olması gerektiği anlamına gelir.

Diğer Başvuru Şartları ve detayları https://www.fatih.bel.tr/webfiles/userfiles/files/Fatih%20Belediyesine sayfasından öğrenebilirsiniz.

İstanbul Fatih Belediyesi Zabıta Personeli İçin İstenen Özel Şartlar Nelerdir?

Zabıta memuru olmak için adım adım başvuru süreci ve gereken şartlar:

Öğrenim Şartları

 • Öncelikle, İlan edilen zabıta memuru kadroları için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımalısınız.
 • Önlisans mezunları için 2022 KPSS P93 puan türünde belirtilen asgari KPSS puanını almış olmalısınız.

Disiplin ve Ahlaki Durum

 • Daha önce çalıştığınız kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmalısınız.

Özel Şartlar

 • Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvurabilmek için belirli fiziksel kriterlere uymalısınız. Bu kriterler arasında boy ve kilo ölçüleri de yer alıyor.
  • Erkeklerde en az 1.67 metre boyunda olmak.
  • Kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak.
  • Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce başvuru evrakları teslim alınmadan önce yapılacaktır.

Yaş Şartı

 • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmalısınız.

Sürücü Belgesi

 • 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmalısınız.

Bu şartları taşıyorsanız, zabıta memuru olma yolunda önemli bir adım atmışsınız demektir.

Başvuru Formu için https://www.fatih.bel.tr/webfiles/userfiles/files/Ba%C5%9Fvuru%20Formu-.docx Tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu