Sosyal Yardım

Hangi Annelere 687 TL Verilecek? Kimler Alabilecek? Başvuru Formu

Hangi Annelere 687 TL Verilecek? Kimler Alabilecek? Başvuru Formu. 687 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 687 TL Yardım Başvuru Formu. 687 TL Yardım Nasıl Alınır? Annelere Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Hangi Annelere 687 TL Verilecek? Kimler Alabilecek? Başvuru Formu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere birçok devlet kurumu vatandaşlara sosyal yardımlarda bulunur. 2019 yılında başlayan ve günümüzde devam eden annelere 687 TL yardım ise bu kapsamda verilen yardımlardan bir tanesidir.

Hangi annelere 687 TL verilecek sorusu, anneler tarafından sıklıkla sorulur. 687 TL yardımdan faydalanabilmek için annenin ve çocuğun şu şartları sağlaması gerekir:

  • Çocuğun yaşı 0 – 60 ay aralığında olması gerekir.
  • Çocuk ile annenin aynı adreste ikamet etmesi gerekir.
  • Annenin 4/1-a SSK sigortalısı olarak tam zamanlı çalışmıyor olması gerekir.
  • Hane geliri asgari ücretin iki katından daha fazla olmamalıdır.
Devlet Ödemeleri  Ekim Ayında 2125 TL Destek Verilecek. Toplamda 3 Sosyal Yardım Bir Arada

Yukarıda yer alan şartları sağlayan anneler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 687 TL’lik yardımdan faydalanabilmektedir. Aynı zamanda annenin çocuğunu Milli Eğitim Bakanlığı veya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde hizmet veren anaokullarına, kreşlere ya da gündüz bakımevlerine göndermesi şarttır.

Hangi Annelere 687 TL Verilecek
Hangi Annelere 687 TL Verilecek

687 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen anne yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, 687 TL yardım başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtını merak etmektedir. Bu yardıma başvuruda bulunabilmek için size en yakın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüğünü ziyaret etmeniz ve form doldurmanız gerekir. Böylece başvurunuz alınacak ve sonuçlandırıldığında tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet noktalarını ziyaret ederek de bu yardıma başvuruda bulunabilirsiniz.

Aynı zamanda şu an açık olmasa da bazı dönemlerde e-devlet kanalı üzerinden başvuruda bulunmak mümkündür. E-devlet başvuruları açıldığında bakanlığın hizmet sayfasına giderek yardıma başvuruda bulunabilirsiniz.

687 TL Yardım Başvuru Formu

Anne yardımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların 687 TL yardım başvuru formu doldurmaları gerekir. Bu formu doldurabilmek için bakanlığa bağlı il müdürlüklerini ziyaret etmeniz gerekir.

Devlet Ödemeleri  Evim yuvam olsun depremzede başvurusu

Ziyaretiniz sırasında sizlere bir form verilecektir. Bu formda sizin sosyal durumunuzu öğrenmeye yönelik bazı sorular bulunur. Bu soruların tamamını eksiksiz bir biçimde yanıtlamanız durumunda başvurunuz alınacaktır.

Başvurunuzun işleme alınabilmesi için istenen belgeleri kuruma ibraz etmeniz gerekir. Belgeleri ve formu teslim ettikten sonra başvurunuz alınacak ve 30 gün içerisinde sonuçlandırılarak tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. Başvurunuzun onaylanması durumunda yardım tutarı Ziraat Bankası, Halkbank veya PTT hesabınıza yatırılır.

687 TL Yardım Nasıl Alınır?

687 TL yardım nasıl alınır gibi sorular, 60 aylıktan küçük çocuğu olan anneler tarafından sıkça sorulur. 687 TL yardımdan faydalanabilmek için öncelikle yukarıda belirtildiği gibi başvuru yapmanız gerekir.

Başvurunuz onaylandığında yardım tutarı PTT hesabınıza yatırılacaktır. Sizler kimlik kartınız ile birlikte PTT şubelerini ziyaret ederek yardım tutarını çekebilirsiniz.

Bazı durumlarda yardımların Ziraat Bankası veya Halkbank hesaplarına yatırılması söz konusudur. Bu gibi durumlarda bankanın ATM’sini kullanarak yardım tutarını çekmeniz mümkündür. Daha fazla bilgi almak isteyen annelerin bakanlık ile iletişime geçmesi gerekecektir.

Annelere Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Annelere yapılan yardımlar nelerdir sorusunun sıklıkla sorulduğunu görmekteyiz. Devlet kurum ve kuruluşları, çalışan veya çalışmayan annelere çeşitli sosyal yardımlar yapmaktadır.

Devlet Ödemeleri  Sosyal Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır?

Doğum ve süt yardımı olarak adlandırılan bu sosyal yardımlar sayesinde annenin çocuğun ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılaması amaçlanır.

687 TL tutarındaki yardımın yanı sıra yeni doğum yapan annelere 12 bin 979 TL doğum parası verilmektedir. Aynı zamanda ilk çocuk için 300, ikinci çocuk için 400, üçüncü çocuk içinse 600 TL yardım annelere ulaştırılır. Bu yardımlardan faydalanabilmek için annenin karşılaması gereken bazı şartlar bulunur. Bu şartlar genellikle maddi ve sosyal durum ile alakalıdır.

Anne Kart başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/anne-kart-basvuru/ tıklayın.

5/5 - (13 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

8 Yorum

  1. Eşim çalışmıyor 5 çocuğum var 4 tane öğrenci ev hanımıyım çocuklarıma doğru okul harcı veremiyorum eşimin düzenli bir işi yok ondan dolayı maddi durumumuz yok yardım istiyoruz

  2. Merhaba ben ayşe ben ev hanımıyım yardım edin ıstiyorum yardım eşim ceza evinde yardım edin ıstiyorum yardım eşim ceza evinde yardım edin ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var eşim ceza evinde yardım edin ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var

  3. Eşim çalışmıyor yol kenarlarından plastik toplayarak geçinmeye çalışıyoruz

    1. Merhaba ben ayşe ben makine ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var ıstiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu