Güncel

EYT Dilekçesi İndir. EYT Dilekçe Örneği

EYT Dilekçesi İndir. EYT Dilekçe Örneği. Türk vatandaşı olup yaşa takılmadan prim gün sayısını dolduran ve 8 Eylül 1999 tarihinden önce sigorta girişi bulunan herkes EYT yasasından faydalanabilecek.

EYT Dilekçesi İndir. EYT Dilekçe Örneği
EYT Dilekçesi İndir. EYT Dilekçe Örneği

Yapılan açıklamaya göre bunun için hali hazırda iş yerlerinde çalışanlar ilk olarak ilişik kesme işlemlerini başlatmaları gerekmektedir. Bu nedenle iş yerlerine ya da SGK kurumlarına ilişik kesme dilekçesini doldurup vermeleri gerekir. 10 iş günü tamamlandıktan sonra emeklilik için e-devlet üzerinden ya da SGK il veya ilçe müdürlüklerine giderek EYT emeklilik dilekçelerini verebilir. Dilekçe formu ilgili kurumlardan edinilebilir. 

EYT Dilekçesi İndir

E-devlet üzerinden emeklilik başvurusu yapmak isteyenler ilgili adımları takip ederek işlemlerini tamamladıktan sonra süreci yine e-devlet üzerinden inceleyebilir. Ancak SGK il ya da ilçe müdürlüklerinde de işlemler yapılabilmektedir. Bunun için ilk olarak iş yerleriyle ilişik kesme dilekçesi yazmak gerekmektedir. Ardından yaşlılık aylığı bağlanması için SGK kurumuna emeklilik dilekçesi verilmelidir. EYT dilekçesi indirmek için buraya https://www.sgk.gov.tr/Duyuru/Detay/Kamuoyunda-Emeklilikte-Yasa-Takilanlar-EYT-Olarak-Bilinen-Vatandaslarimiz-Tarafindan-SGKya-Yapilan-Basvurular-Hakkinda-2022-12-29-02-55-37 tıklayabilirsiniz. 

EYT Dilekçesi Örneği

EYT yasa tasarısı kabul edildikten sonra milyonlarca Türk vatandaşı emeklilik hayallerini kurmaktadır. Ancak başvuru kısmını merak edenler için ilk olarak SGK kurumuna dilekçe verilmesi gerekir. İlk olarak çalışılan kurumla ilişik kesme işlemleri yapılmalıdır. Bunun için de aşağıda yer alan bilgilere uygun bir dilekçe örneği yazılmalıdır ya da buradaki https://uyg.sgk.gov.tr/SigortaliTescil/amp/loginldap linke tıklayarak ilgili bağlantıyı indirip formu doldurarak emeklilik işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

EYT Dilekçesi Nerede İndirilir?

EYT yasası ile emekli olmak isteyen ve koşulları sağlayan herkes SGK il ya da ilçe müdürlüklerine giderek başvuru dilekçelerini doldurup emeklilik işlemlerini başlatabilirler. Bir diğer alternatif ise e-devlet yoluyla başvuru yöntemini kullanmaktır.

Ancak birçok kişi EYT dilekçesinin nereden indirildiğini bilmemektedir. Bunun için yukarıda yer alan işten ayrılış dilekçesini doldurup çalıştığınız kuruma verdikten sonra burada yer alan bağlantıyı kullanarak SGK 4A, 4B ya da 4C’den emekli olmanız durumuna göre ilgili formu doldurup kurumlara iletebilirsiniz. Sonrasında ise prim gün sayılarınızın hesaplanması için süreci takip etmelisiniz. Süreç tamamlandığında e-posta ya da telefonla SGK tarafından bilgilendirileceksiniz. Kendiniz e-devlet üzerinden ya da SGK’ya bizzat gidip bilgi alabilirsiniz. 

5/5 - (2 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu