devlet ödemeleri

Evde Paketleme İşi

E-Devlet Üzerinden Evde Paketleme İşi

E-Devlet Üzerinden Evde Paketleme İşi Evde ek iş yaparak para kazanmak artık günümüzde daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Başvuru imkanları geçmişe göre daha kolaydır ve insanların bu ilanlara erişim basamakları net bir şekilde internet üzerinden belirtilmiştir.

Tablet, akıllı telefon ya da bilgisayarın olduğu ve internet bağlantısının bulunduğu cihazlardan hızlı bir şekilde e-devlet üzerinden evde ek iş ilanlarına bakılabilir.

Sizlere uygun olan işlere başvurabilir ve aylık asgari ücret düzeyinden bile fazla tutarlar kazanabilirsiniz. Yirmi birinci yüzyılda artık insanlar uzun ve zor şartlarda çalışmak yerine daha pratik ve emeklerinin karşılıklarını alabildikleri işleri tercih eder.

Böylece özellikle ev hanımları çocuklarına kendileri bakarak aynı zamanda evde oturdukları yerde evlerine destek sağlayabilir. 

Ekonomik özgürlük veren bu iş modeli e-devlet üzerindeki birçok ilanda sigorta imkanı da sunar. Aynı zamanda İŞKUR aracılığıyla da iş ilanları listelenmekte ve ihtiyaç sahipleri bu ilanlara başvurarak kendi evlerinde istedikleri saat aralarında çalışabilmektedir.

Hem ev gelirine katkı hem de kişilerin kendilerini geliştirmelerine bir fırsat sunan evde paketleme işleri seçenek olarak da oldukça fazladır. Kahve, sabun, şekerleme, kalem gibi eşyaların evde paketlenerek pazarlanmasını sağlamak üstelik bunun üzerine ciddi miktarlarda para kazanmak oldukça eğlenceli ve keyiflidir.

Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli konu ş ilanlarını açan kişilerin iş arayanlara karşı art niyetli davranışlarıdır. Ara sıra dolandırıcılık olayları yaşanmakta ve bu durumlar da e-devlet ve İŞKUR aracılığıyla daha güvenilir bir hale getirilebilir. 

E-Devlet Üzerinden Evde Paketleme İşi
E-Devlet Üzerinden Evde Paketleme İşi

E-Devlet Üzerinden Evde Paketleme İşi Alınır Mı?

Günümüzde insanlar ağır işler yapmadan ekonomik anlamda bir gelir elde edebilecekleri iş modeli araştırmaktadır. Bu işlere başvurmak da internet aracılığıyla mümkündür.

Akıllı cihazlarla bile kolaylıkla iş ilanlarına göz atılarak insanlar kendilerine uygun olanı tercih edip başvurabilir. Bu nedenle sayısız evde paketleme işi vardır ve bunlara başvuran insanların sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Arz talep dengesi nedeniyle güven konusu da işçi ile işveren arasında bazı durumlarda problem oluşturabilir. Bu sorunların önüne geçmek amacıyla güvenilir iş arama sitelerine, İŞKUR https://www.iskur.gov.tr/ web sayfasına ya da doğrudan e-devlet üzerinden ek iş ilanlarına bakılabilir.

Kendinize uygun işi belirledikten sonra başvuru formlarına da yine bu siteler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Doğru ve net bilgilerle formu doldurduktan sonra ortak bir havuzda başvuru sahipleri değerlendirilir ve yapılan değerlendirme sonucuna göre işçi olacak kişilere telefonla ya da e-mail aracılığıyla dönüşler yapılır.

Eğer İŞKUR üzerinden iş ilanlarına başvuru yapıldıysa bu durumda kişinin danışmanı kuruma çağırabilir ya da yazışma aracılığıyla işe başvuran kişiye bilgi ulaştırabilir. 

E-devlet aracılığı ile evde paketleme iş ilanlarına başvuruda bulunulduysa bu durumda insanlar yine başvuru süreçlerine kendi kişisel bilgilerini kullanarak ulaşabilirler. Bazı durumlarda yüksek sayıda işlemler yapan büyük işletme sahipleri devlet desteklerinden yararlanmak ve yıllık harcamalarından tasarruf sağlamak amacıyla İŞKUR ya da e-devlet desteklerini almaktadır.

Bunun için işletmenin belli bir hacmi olmalıdır. Örneğin; en az 8 işçi çalıştırmalı ve vergilerini düzenli bir şekilde ödemelidir. 8 işçi çalıştıran bir iş yeri İŞKUR üzerinden evde paketleme işinde işçi çalıştırmak isterse kontenjanı maksimum iki kişidir.

Bu iş yeri bir sabun üreten firma ya da toptan kahve satan bir yer olabilir. Eğer 2 işçi çalıştırıyorsa freelance ya da part-time olarak bir işçiyi devlet desteği kapsamında alabilir. 

İŞKUR Evde Paketleme Nasıl Başvurulur?

Evde paketleme işi zamansız olduğu için insanlar evlerinde oturdukları yerde istedikleri zaman aralıklarında konforlu bir şekilde çalışabilir. Bu nedenle insanlar kolayca çalışabilecekleri bu işlere birçok aracı kurum ya da web sitesi aracılığı ile başvuruda bulunabilir.

Örneğin; İŞKUR ya da e-devlet üzerinden iş arayan kişiler başvuru formlarını doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduklarında en kısa sürede kendilerine dönüş yapılmaktadır.

Dönemlik işler olmadığı için yaz kış her an evde paketleme işleri olabilir. Dikkatli bir şekilde takip edilerek ilanlara başvurulmalıdır. İş verenlerin aradığı nitelikler disiplin ve belirli aralıklarla paketlenilen ürünlerin işverene kargo ile gönderilmesidir.

Ödemeler ise banka aracılığı ile yapılır. Tam zamanlı ya da yarı zamanlı işçi çalıştırabilme potansiyeline sahip iş verenler ise işçilerin sigorta primlerini de yatırmak zorundadır.

Tıpkı normal işlerde olduğu gibi işçilerin hakları korunmalıdır. Yapılacak olan sözleşme ile de bu haklar koruma altına alınmalıdır. 

İŞKUR evde paketleme iş başvurusunun nasıl yapılır?

 • Öncelikli olarak İŞKUR https://www.iskur.gov.tr/ internet sayfasına girilir. 
 • Daha sonra eğer kişi İŞKUR’a kayıtlı değilse ve aktif olarak iş arama sayfası karşısına çıkmıyorsa bu durumda yapılacak ilk şey kuruma giderek danışmana gerekli bilgileri vererek kayıt dosyası açtırmaktır. 
 • İkinci işlem ise; danışman iş arayan kişiye İŞKUR web sayfasına girişte kullanılabilecek şifreleri verecektir. Sizler daha sonra bu bilgileri site üzerinden değiştirmelisiniz. 
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza sizlerin bilgilerini doğrulayacak sorular çıkar. Bu formu doldurduktan sonra iş aradığınız ve çalışabileceğiniz şehirde size uygun kurs ve işlerin bilgilerini göreceksiniz. Bu işler dönemlik ya da her mevsim olabilir. 
 • İş verenler aradıkları nitelikleri ve kaç işçi alacaklarını belirten ilanları yayımlayarak iş arayanların sayfalarına görebilecekleri şekilde iletir. 
 • İş arayanlar kendilerine uygun olan ilanlara başvurur. Burada ev adresleri ve iletişim bilgileri güncel olmalıdır. 
 • İş ilanının en altında ‘Başvur’ butonu vardır. Buraya tıklayarak başvuru tamamlanmış olacaktır. 

Adımlar tamamlandıktan sonra son başvuru tarihinden sonra işveren firma tarafından başvuran kişilerin nitelikleri ve işe uygun olup olmadıkları belirlenir.

Seçilen kişiler İŞKUR’da mülakata çağırılır ve sonuç olumlu şekilde olursa işveren ile iş arayan arasında sözleşme yapılarak işe başlangıç yapılabilir.

Bu sırada işçi kabul edilirse işverenin ve İŞKUR’un kendisinden istediği vukuatlı nüfus kayıt örneği, savcılıktan alınabilecek temiz kağıdı, ikametgah adresi gibi belgeleri toplayarak ilgili birime teslim etmelidir. 

Evde Paketleme İşinde T.C. İstenir Mi?

Evde paketleme işinde çalışmak ve kendine ekonomik özgürlük sağlamak isteyen öğrenciler, ev hanımları, emekliler e-devlet ya da İŞKUR aracılığıyla bu ilanlara başvuruda bulunabilir.

Üstelik yalnızca buralardan değil güvenilir olarak bilinen iş arama sitelerinden de iş ilanlarına bakılabilir. E-devlet ve İŞKUR üzerinden başvuru yapılacaksa sistemde zaten kişinin T.C. kimlik numarası olduğu için bu bilgi iş arayandan istenmez.

Ancak kariyer.net gibi iş arama sitelerinde firmalar ya da web siteleri sizlerden T.C. kimlik numaranızı istemez. Eğer işe kabul edilirseniz bu durumda işveren sizden birtakım belgeler isteyecektir.

Bu belgelerde sizin kimlik numaranız da vardır. Dolayısıyla işe alımdan sonra gereken bir bilgidir. İşveren işçinin sigortasını yatıracağı için zaten kimlik bilgilerine ihtiyacı da vardır. 

Bazı durumlarda evde paketleme iş ilanlarında kötü niyetli olan kişiler çaresizce iş arayan insanları dolandırabilir. Bu durumda uyanık olunmalıdır ve sizden kişisel kimlik bilgilerinizi isteyen kurum ya da web sayfalarına güvenmemenizi öneririz.

Önden prim olarak verdikleri parayı sizden katbekat çıkarabilecekleri sayısız dolandırıcılık yöntemleri vardır. Banka hesaplarınıza bile ulaşarak kısa sürede hesapları boşaltabilen dolandırıcılar için bazı durumlarda gereken tek bilgi kimlik numaraları olabilmektedir.

Uyanık olmanız ve devletin resmi kurum ya da kuruluşları haricinde kimlik bilgilerinizi paylaşmamanız gerekir. İşe alım kesinleştikten sonra banka hesaplarınızı ve diğer bilgilerinizi işverenle paylaşabilir ve sigorta primlerinizin yatıp yatmadığını anlık olarak e-devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz. 

İŞKUR Evde İş İmkanı Veriyor Mu?

Türkiye’de birçok kurum ve kuruluş evde paketleme işlerinde yüzbinlerce başvuru almaktadır. Bu kurumlar güvenilirdir ve her zaman işçiye ihtiyaçları olur.

Ancak disiplinli çalışmak ve verilen işi özveriyle yapmak önemlidir. Bu disiplin sağlandığı sürece iş akışı devamlı olacaktır ve elinize ciddi miktarda ek gelir gelecektir.

Evde Paketleme İşleri Nelerdir?

 • Evde kuru kahve paketleme
 • Evde kuruyemiş paketleme
 • Evde çay paketleme
 • Evde kına paketleme
 • Evde çocuk oyuncağı paketleme
 • Evde sabun paketleme
 • Evde kalem ve kırtasiye ürünleri paketleme
 • Evde deterjan paketleme
 • Evde kuyumculuk kesesi yapıştırma ve paketleme
 • Evde kolye, küpe gibi aksesuar ya da takıları paketleme gibi sayısız iş imkanı sunulmaktadır. 

İŞKUR İnternet Üzerinden İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • İŞKUR’a https://www.iskur.gov.tr/  kayıt olunmalıdır ve size atanılan danışmana gerekli bilgiler verilmelidir. 
 • Şifre ve diğer giriş bilgileri ile internet sayfasına girdikten sonra sağ tarafta iş arayan kısmına ulaşılır.
 • Burada aktif iş ilanları tıklanarak çalışılmak istenen şehirde uygun pozisyonlar seçilir. 
 • Öncesinde aktif bir CV’nizin olması gerekir. Daha önce nerelerde çalıştığınızı ve hangi iş kollarında deneyimlerinizin olduğunu açıkça belirtirseniz işverenlerin sizi bulması daha kolay olacaktır. 
 • Aktif iş ilanlarına tıklayıp en altta yer alan ‘Başvur’ butonuna geldikten sonra eğer uygun nitelikleri taşıyorsanız başvurunuz alınır. Eğer niteliklere uymuyorsanız bu durumda başvurunuz reddedilir. 
 • Başvurunuz onaylandığında son başvuru tarihinden sonra değerlendirme yapılır ve uygun bulunduğunuzda işveren sizi ortak bir noktada mülakata çağırır. 
 • Mülakatı geçerseniz işe başlayabilirsiniz. 

Uzun süredir işi olmayan reşit sayılan kadın ve erkek bireylere devlet tarafından işsizlik ödeneği verilmektedir. Bu ödeneklerin verilmesi için de kişinin İŞKUR’a kayıtlı olması ve en az 6 ay süreyle aktif olarak iş arayıp bulamaması sonucunda eğer sigorta prim ödemesi de en az 1 senedir yatırılmışsa bu durumda işsizlik ödeneğini almaya hak kazanmıştır.

İşsizlik Ödeneği Almak İçin https://www.devletodemeleri.com/en-dusuk-issizlik-maasi-2023-ne-kadar/ Tıklayın.

Ancak işsizlik ödeneği almayan ve aktif iş arayışında bulunan kişiler internet üzerinden İŞKUR aracılığı ile çeşitli ilanlara başvuruda bulunabilir. Bunun için aşağıdaki adımlar izlenmelidir;

Evde paketleme işi ve diğer iş ilanları için iskur.gov.tr üzerinden başvurular yapılabilir. 

Aynı zamanda dünya çapında güvenilir olarak bilinen isinolsun.com ya da kariyer.net gibi web sitelerinde de kendinize uygun iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. 

Evde Paketleme İşleri Nelerdir?

 • Evde kuru kahve paketleme
 • Evde kuruyemiş paketleme
 • Evde çay paketleme
 • Evde kına paketleme
 • Evde çocuk oyuncağı paketleme
 • Evde sabun paketleme
 • Evde kalem ve kırtasiye ürünleri paketleme
 • Evde deterjan paketleme
 • Evde kuyumculuk kesesi yapıştırma ve paketleme
 • Evde kolye, küpe gibi aksesuar ya da takıları paketleme gibi sayısız iş imkanı sunulmaktadır. 

Evde Paketleme İşinde T.C. İstenir Mi?

Evde Paketleme İş başvurularında İŞKUR Dışında hiç bir yere Kimlik bilgilerinizi ve kapora yani para göndermeyiniz. Evde Paketleme İşi İçin TC istenmez.

Evde Paketleme İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

5/5 - (19 Oy )

Özgür Bey

Devlet Destekleri ve Sosyal Yardımlar Hakkında Son Gelişmeleri siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmaktayım. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan Mutluluk Duyacağımdan Emin Olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu