Sosyal Yardım

E devlet ev hanımlarına yardım başvurusu

E devlet ev hanımlarına yardım başvurusu. Ev Hanımlarına Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Ev Hanımlarına Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama. Ev Hanımları Devletten Yardım Alabilir Mi?

Ev Hanımlarına Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvuru Formu ve Sorgulama; Ev hanımlarına sosyal yardım paketi, ev hanımlarına yardım parası ve ev hanımlarına sosyal yardım konuları son zamanlarda sıkça araştırılan konuların başında gelmektedir.

Çocuğu olan anneler devletten; süt parası, doğum yardımı, iş göremezlik ödeneği, yarı zamanlı çalışma parası alabilirler.

Doğum parasını çalışan ve çalışmayan bütün anneler alabilirler.

Süt parası almak için ise doğum yapan kadının veya eşinin çalışması yeterli olmaktadır.

Yazımızın içeriğinde sigortalı, sigortasız ev hanımlarına yardım başvurusu nasıl yapılır konusunu ele alacağız. Bu konu ile ilgili bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilir, bizlere yorum yapabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev hanımları yardım başvurusu nasıl yapılır diye merak eden vatandaşlarımız hala devam etmekte olan yardım programlarına başvuru yapabilirler. Ev hanımlarına maddi yardım sağlayan seçenekler vardır.

Ev hanımları sosyal yardım başvurusu seçenekleri aşağıdaki gibidir;

 • Pandemi ev hanımlarına sosyal destek yardım paketi,
 • Ev hanımlarına 1100 TL yardım parası,
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yardım paketi
 • Valiliklerin tarafından verilen yardım paketleri
 • Belediyelerin sağladığı yardım paketleri.
 • E-Devlet Elektrik Yardımı Başvurusu

Ev Hanımlarına Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

Ev hanımlarının sosyal ve maddi yardım başvurusu yapabileceği bir çok kurum bulunmaktadır. Başvuru sonuçlarını merak eden vatandaşların sorgulama için kullandıkları yöntemlerin başında e-devlet başvuru sorgulama gelmektedir.

Başvuru sonuçları için e-devlet üzerinden sorgulama yapabilir, başvuru yaptığınız kurum ile iletişime geçebilir veya sosyal destek hatlarını arayabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Sosyal Yardım Başvuru Formu

Ev hanımlarından sosyal yardım ve maddi yardım başvurusu esnasında başvuru formları doldurmaları istenecektir.

Her kurumun başvuru formu bir birinden farklı olsa da aslında içerik olarak birbirine benzemektedirler. Bu formlar sayesinde sizlere ait bir takım bilgilere ulaşılır. Kimlik, ikametgah, iletişim, gelir-gider bilgiler bu formların belli başlı soruları arasında bulunmaktadır.

Formda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olması başvuruların değerlendirme aşamasında oldukça önemlidir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Ev Hanımlarına KOSGEB Desteği ve Kredi Başvurusu

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır? Ne Kadar? Yaş Sınırı ve Şartları


Ev Hanımları Sosyal Yardım Alabilir Mi?

Kaymakamlığa bağlı hizmet veren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile ev hanımlarına devlet maddi destek vermektedir.

Ev hanımı olan, her hangi bir sigortalı bir işte çalışmayan kadınlar Aile Bakanlığı’nın e-Devlet platformu üzerinden sosyal yardım başvurusu yaparak devletten yardım alabilirler.

Ayrıca; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yardım paketi, Valiliklerin tarafından verilen yardım paketleri, Belediyelerin sağladığı yardım paketleri ile ev hanımları devletten sosyal ve maddi yardım alabilmektedirler.

Çalışmayan Ev Hanımlarına Sosyal Yardım Var Mı?

Çalışmayan ev hanımlarına devletin bazı kurumları nakit para yardımı yapmaktadır.

Ev hanımlarına nakit para desteği veren yerlerin başında Kaymakamlık binalarında hizmet veren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı yardım parası gelmektedir.

Ev hanımı olan, sigortalı bir işte çalışmayan bayanlar Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına e-devlet platformu üzerinden sosyal yardım başvurusu yapabilirler.

Ev Hanımlarına Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvuru Formu ve Sorgulama

Ev hanımlarına Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından gıda yardımı da verilmektedir. Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ve Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımlarını iki farklı şekilde yapmaktadır.

Gıda yardımı ve kuru gıda yardımı tek kişiye 13.5 kg, 4 kişilik ailelere 21 kg olarak verilmektedir.

Ev hanımları gıda yardımı başvurusu için  il veya ilçe müdürlüklerine müracaat edebilirler.

Ev Hanımları Devletten Yardım Alabilir Mi?

Ev hanımlarına 1000 TL yardım başvurusu, pandemi sosyal destek programı üzerinden sağlanmaktadır. Yazımızın devamında ev hanımlarına yardım e-devlet başvuru başlığı altında açıklamış olduğumuz başvuru seçeneğini kullanarak yardım talebinizi oluşturabilirsiniz.

Çalışmayan Kadınlara Devlet Desteği Nasıl Alınır?

Çocuk sahibi olan çalışmayan annelere devlet 3 ayda 8 bin 540 lira destek ödemesi yapacağını duyurdu. İŞKUR tarafından yapılacak olan bu ödemeler çalışmayan annelere 3 ay süreyle 8 bin 540 TL olarak ödenecektir.

Hak sahipleri ödemelerini PTT aracılığı ile alacaklardır.

İş-kur merkezinde kaydı bulunan ve çalışmayan anneler bu destekten yararlanabilir.

Çocuk desteği alabilmek için yeterli şartlara sahip olan ve  başvuru yapan anneler İŞKUR merkezlerine giderek destekten faydalanabilecekler.

PTT Ev Hanımlarına Para Yardımı Yapıyor Mu?

PTT ev hanımlarına para yardımı başvurusu;  emekli maaşı olmayan yaşlılara ödenecek aylık 672 TL ödeme ile karıştırılarak vatandaşlar tarafından yanlış anlamalara sebep olmuştur.

PTT ev hanımlarına para yardımı yada ödemesi yapmamaktadır.

Sigortasız Ev Hanımlarına Yardım

Sigortalı, sigortasız ev hanımlarına maddi yardım; 0-24 ay arası çocuğu olan sigortalı çalıştığı işine geri dönmek isteyen yada yeni işe başlayacak olan annelere sağlanan yardım programıdır.

Sigortasız ev hanımları maddi yardım başvurusu için SGK.gov.tr adresi üzerinden başvurular yapılmaktadır.

Çalışan anne desteği başvurusu;

Başvuru için  https://uyg.sgk.gov.tr/AvrupaBirligiveDisIliskilerProjePortali/EducareBasvuru/home.xhtml linke tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Yardım E-Devlet Başvuru

Devletten yardım almak isteyen ev hanımları e-devlet üzerinden yardım başvurusu ve sorgulama işlemlerini yapabiliyorlar. Ev hanımlarına sosyal yardım başvuruları T.C kimlik numarasının son rakamına göre yapılmaktadır.

T.C kimlik numarası son rakamına göre başvurular aşağıdaki şekilde yapılmaktadır.

 • Pazartesi günü için 0 ile biten TC Kimlik numaraları,
 •  Salı günü 2 ile biten numaralar ,
 • Çarşamba 4 ile biten numaralar,
 • Perşembe 6 ile biten TC numaraları
 • Cuma 8 ile son bulan TC kimlik numaraları ev hanımları e-devlet üzerinden başvurularını yapabilirler.
4/5 - (197 Oy )

51 Yorum

  1. Bende ev hanımıyım 3 tane oğlum var ikisi öğrenci bir tanesi bebek bezi maması çocukların okul ihtiyaçları derken çok zorlanıyoruz eşim askeri ücretle çalışan ama tam alamayan lütfen bizimde ihtiyacımız var

 1. Ev hanımıyım bende yardım istiyorum 3 tane çocuğum var durumum yok paraya ihtiyacım var eşim trafik kazası geçirdi çalışmıyor

 2. Bende ev hanimiyim çalışmıyorum 5tane çocuğum var eşim çalişmiyor gelir durumum yok bende yardım istiyorum

 3. Ben de ev hanımıyım ben de bu yardımdan faydalanmak istiyorum iki çocuğum var birini okutuyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 4. Merhaba ben ayşe ben ev hanımıyım yardım edin ıstiyorum yardım eşim ceza evinde yardım edin ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var eşim ceza evinde yardım edin ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var

 5. Bende ev hanımıyım yardımlara baş vurdum bazıları kabul edildi Allah razı olsun ama bu zamanda onlarda yetmiyor Çicuklarımla Eşimin eline bakıyoruz ama Hayırsız bir eşim var benim ve Çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamıyor O yüzden çocuklarım üzülüyor yardım istiyorum eşime muhtaç olmamak için

 6. 4cocogum var 3çü okuyor çok zorlanıyorum hiç bir yerden gelirim yok bırakıp çalışamıyorum da araştırabilirsiniz durumumu yardımcı olursanız teşekkür ediyorum

  1. Bende ev hanimiyi 4 tane çocuğum var eşin askari üçretle çalişiyor yardım başfularını yaptım ama gelmiyor çünkü kocamın üstüne bir ev var ama yemin ederim ki bizim değil keşke bizim olaydı yardım talebinde bulunmasaydim ama malesef ki yardım alamıyorum çok ta ihtiyacım var çocuklrin ek test kitaplarını alamıyorum onlarda eksik kalıyor yazıyorum ama genelde gelmez biliyorum

 7. Bende ev hanımıyım 3 tane oğlum var ikisi öğrenci bir tanesi bebek bezi maması çocukların okul ihtiyaçları derken çok zorlanıyoruz eşim askeri ücretle çalışan ama tam alamayan lütfen bizimde ihtiyacımız var

 8. Ev hanımıyım yarım istiyorum 3 tane çocukların var çalışma şansım yok

 9. 6 çocuğum var 5 öğrencim var okul ihtiyaçları karşılayamıyor yardıma ihtiyacım var kiracıyım kiramı odeyemiyorum yardım istiyorum

 10. Merhaba ben ev hanimiyim 4 cocuk okutuyorum hic bir yerden yardim almiyorum esim calismiyor rahatsiz oldugundan dolayi ne olur yardim eli uzatin lutfen

 11. Allah rızası için yardım edin bir kızım var… okula giden ben rahatsız ligimdan dolayı çalışamıyorum… çalışamıyorum ama düzgün bir iş olduktan sonra yavrum için çalışırım yine tek isteğim iş sizlerden para pul istemiyorum namasumla çalışacağım düzgün bir iş yaaa çok mu şey istiyorum….

 12. Ev hanımıyım 2 çocuğum var ikisinide okutuyorum.maddi sıkıntı yaşıyoruz.yardımlarınızı bekliyorumm..

  1. Ben de ev hanımıyım iki tane çocukların var evet sıkıntısı yaşıyorum bana da yardımcı ol

  2. Sıkıntı yaşıyorum ev hanımı 2 tane çocukların var bana da yardımcı olun

 13. Ev hanımıyım 3 çocuğum var 2 erkek 1kiz 2 öğrenci eşim askeri ücreti çalışıyor ama bize yetmiyor lütfen çok ihtiyacım var

 14. Ev hanımıyım dört çocuğum var ikisi öğrenci kirada oturuyorum çok zor geciniyorum yardımınızı talep ediyorum

 15. Bende ev hanımıyım 3 çocuğum var 2 si okuyor devletimin verdiği bu yardımdan yararlanmak istiyorum

 16. Eşim cezaevinde üçtane çocugum var maddi ve manevi durum yok yardım istiyorum para erzak

 17. Ben de 2 çocuk annesıyım eşim asgerı öcretle çalışıyor gecınemıyoruz lütfen bana yardım edin daha kışlıj komurumüzu bile almamısız çocukların bezinı alıyorum her şey çok pahalı lütfen yardım edin bana

 18. Bende ev hanımıyım 5 tane çocuğum var geçim sıkıntısı çekiyorum hertürlü yardım almak istiyorum…

 19. Bende ev hanımıyım ve çok zor durumdayım iki çocuğum var onlara giyicek hiç bişey alamıyorum eşimin çok borcu var bize yetişemiyor lütfen bize de yardım edin

 20. Eşim ceza evinde iki çocuğum var maddi manevi destek almak istiyorum okul masraflarını karşılayamiyorum yardımcı olursanız sevinirim ev hanimiyim

 21. Merhabalar bende ev hanımıyım Eşimden boşandım 1 oğlum var sizden ricam bana da yardım ederseniz sevinirim.

 22. Köyde yaşıyoruz eşim calışmıyor üç tane cocuğum var en büyüğü 4 yaşında bebeğim henüz 4 aylık bez mama ilaç almakta çok zorlanıyoruz.

 23. Ben de ev hanımıyım 4 tane çocuğum var 3 okuyor biri bezleniyor ben de yardım istiyorum

 24. Êv hanımlarına yardım başvurusu nasıl yapılıor bilên yardımcı olabılır mi

 25. Ev hanımıyım 3 çocuğum var gelirim yok boşanma aşamasındayım hiç bir gelirim yok yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu