Kömür Yardımı

Ağrı Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Ağrı Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu 2023. Ağrı Belediyesi Kömür Para Desteği. Ağrı Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu. Ağrı Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Ağrı Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu 2023. Ağrı Belediyesi Kömür Para Desteği. Ağrı Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu. Ağrı Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Ağrı Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu 2023

Zorunlu ihtiyaç kategorisinde ön sıralarda yer alan ısınma giderleri ülkemizde de en önemli giderlerden biridir. Doğalgaz yardımının yanı sıra doğalgazın olmadığı binalarda kömürlü ısınma sistemi kullanılmaya devam ediyor.

Köylerde, kasabalarda ve benzeri yerlerde kömürlü ısınma seçeneği kış aylarında en önemli seçenektir. Kömürün uzun süre ısıtma özelliğine sahip olması nedeniyle katı yakıt kategorisinde ilk sırada yer almaya devam ediyor. 

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde ısınma giderleri öncelikle değerlendirilir. Masraflarını karşılayamayan ve Türkiye standartlarında fakirlik sınırı altında geçimini sürdüren vatandaşlar için kömür yardımı yapılıyor.

Ağrı Belediyesi kömür yardım başvurusu ile yardım almak isteyenler için özel başvuru seçeneği sunuyor. Başvurularda kişisel gelir testi yapılır ve bu testi valilikler ve kaymakamlık gerçekleştirir. 

Kömür yardımı almak isteyenler öncelikle başvuru işlemini yapar. Başvuru işlemleri internet üzerinden e-devlet kanalı ile yapılabilir. Bunun yanı sıra Ağrı Belediyesi Sosyal Hizmetler bölümü de başvuruları kabul ediyor.

E-devleti olmayanlar öncelikle şifre alır ve T.C kimlik numarasıyla giriş yapar. Bu giriş işlemi sonrasında Sosyal Hizmetler Başvuru kısmına girerek bu bölümün sağ üst köşesinde yer alan yeni başvuru kısmını tıklar. 

Bu kısımda aile bireylerinin geliri tek tek sorgulanır. Ayrıca gayrimenkul geliri, kira durumu, hastalık durumu, evde yetim veya dul olup olmadığı gibi konular formda sorulan sorular içerisindedir. Gelir araştırma işleminde kişinin resmi verileri kontrol edilebilir. Gayri resmi gelirler ise başvuran kişinin verdiği beyanata göre belirlenir. 

Ağrı Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu
Ağrı Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Ağrı Belediyesi Kömür Para Desteği ne kadar 2023?

Isınma ve diğer kategorilerde meydana gelen küresel fiyat artışları Türkiye’yi de etkiledi. Türkiye’de ısınma giderlerinde meydana gelen artışlar geliri yeterli olmayan vatandaşlar için ciddi sorun oluşturdu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kömür para desteğinin yanı sıra Ağrı Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilen kömür para destek programı aynı özelliklere sahiptir.

Her iki yardım işleminde de kişinin gelir durumu kontrol edilir. Geliri standart geçim sınırı üzerinde olanların başvuruları reddedilmektedir. Ağrı Belediyesi kömür para desteği ile birlikte kömür alma işlemi kolay bir şekilde gerçekleşir. Kömürler adrese teslim edilir ve teslimat tarihi ise daha önceden belirlenmektedir. 

Pandemi, savaş ve ekonomik kriz gibi durumlarda halkın mağdur olmaması için yardım programı oluşturulur. Bu yardım programı kapsamı ise bakanlık tarafından medya aracılığı ile ilan edilir. Deprem, sel ve benzeri afetlerde de yine bakanlık yardım konusunda duyuru yapar ve yardımdan faydalanmak isteyenler için bazı şartlar sunar.

Bu şartları yerine getiren herkese yardım yapılır. Ağrı Belediyesi kendi bünyesinde de gıda, elbise, kırtasiye, kömür ve diğer ihtiyaç kategorisinde yardım yapmaya devam etmektedir. 

Kişisel yardım başvuruları internet üzerinden daha hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Kişisel e-devlet adresini ziyaret ederek temel ihtiyaç kategorisinde yardım başvurusu yapılabilir. Yardım başvurularında bir evden bir kişinin başvuru yapması yeterlidir.

Kömür Yardımı Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com/komur-yardimi Tıklayın.

Kimler Kömür Yardımı Alabilir 2023?

 1. Dullara, 
 2. Yetimlere, 
 3. Askerlik veya başka nedenlerle geçimini sağlayamayanlar, 
 4. Engellilere, 
 5. Yaşlılara, 
 6. Kronik ve ölümcül hastalar öncelik verilmektedir. 

Çalışamayanlar da durumunu sağlık raporu ile resmi hale getirdiğinde yardım için başvuru yapabilir. Bu işlem için öncelikle sağlık kurumundan sağlık raporu alınmalıdır. 

Ağrı Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Başvuru işlemleri günümüz itibariyle internet üzerinden ve doğrudan yapılabilmektedir. Ağrı Belediyesi kömür yardım başvuru işlemleri için muhtarlığa gidilir. Muhtarlık ikametgah ve kimlik belgesi ile başvuruyu kabul ediyor.

Engelli, yaşlı veya çalışamayanlar durumunu belirten belgeleri de hazır bulundurmalıdır. Yardım almak isteyenler gelir testini yaptırmalıdır. Gelir testi kaymakamlıktan takip edilir.

Yardıma başvurmadan önce sosyal hizmetler bölümüne başvurarak gelir testi yapılabilir. Ağrı Belediyesi Kömür yardım başvuru formu ile bütün yardımlara başvurulabilir. Başvuru sonunda ‘başvuru nedeni’ açık bir şekilde ifade edilmelidir. Başvuru nedenine göre yardım başvurusu değerlendirilmektedir. 

Muhtarlık ve belediye yapılan gelir analiz işlemini dikkate alır. Gelir analiz işlemi sonunda yardım alıp alamayacağınız belirlenmektedir. Kömür yardımı için ayrıca e-devlet üzerinden başvuru yapılabilir.

E- devlet şifresi alınarak başvuru işlemi internet üzerinden takip edilebilir. Kömür ile ısınma kış boyu devam ediyor ve kış aylarını uzun sürmesi durumunda kömür sarfiyatı artıyor. İhtiyaç sahipleri için kış aylarının uzun sürmesi durumunda ek yardım yapılıyor. Bu işlem için ihtiyaç sahiplerinin başvuru işlemlerini takip etmesi ve yardım başvurusu yapması gerekir. 

Ağrı Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

 1. Yardım alma işlemlerinde belli başlı şartlar vardır ve en önemli şart resmi anlamda ihtiyaç sahibi olmaktır. İhtiyaç sahibi olmayanlara yardım yapılmamaktadır. 
 2. Sosyal yardım kategorisinde toplumda fakirlik seviyesi altında yaşayanlar için yapılan yardımlardan herkes faydalanabilir. Yardım için 18 yaşını geçmiş olmak gerekir.
 3. Hali hazırda başvuru yapmış olanlar yeni bir başvuru yapamaz. 
 4. T.C vatandaşı olan herkes başvuru yapabilir ve yardımdan faydalanabilir. Yardımlar hesaplara yatıyor ve yardım sahibi tarafından çekiliyor. 
 5. Başvuru işlemlerinde evin kömür ile ısınması gerekiyor. Doğalgaz tesisatı olanlar kömür başvurusu yapamıyor. Doğalgaz tesisatı olanlar fatura desteğine başvuruyor. 

Yardım alma şartları gelir ve gider durumuna göre belirlenir. Gelir ve gider durumuna yardım alınıp alınamayacağı ise kaymakamlığın yaptığı araştırma işlemi ile ortaya çıkmaktadır. Valilik veya kaymakamlık gelir testi araştırma konusunda tek yetkili kurumdur. Bu kurumun verdiği gelir test raporuna göre belediyeler, dernekler, vakıflar ve diğer resmi kurumlar yardım vermektedir. Ağrı Belediyesi kömür alma şartları nelerdir? Bu şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

Başvuru işlemi sonrasında yardım talebinde bulunan herkese adrese teslim kömür dağıtılmaktadır. Dağıtım işlemlerinde belediye görevlileri görev alır ve sadece kömürü adrese bırakır. Kömürlüğe veya bodruma taşıma işi yardım talebinde bulunan kişiye aittir. E-devlet başvurusu için şifre alındıktan sonra (şifreler PTT’den alınır) www.turkiye.gov.tr adresindeki ilgili yerler doldurulur ve başvuru yapılabilir. Arama motoruna sosyal yardım yazıldığı zaman ilk çıkan link sosyal yardım başvuru çıkıyor. Bu adresten yardım başvuru yapılabilir. Yardımla ilgili duyurular zaman zaman güncelleniyor. 

Ağrı belediyesine ait olan ve yardım başvurusu için kolaylık sağlayan https://www.yardimbasvurusu.com/agri-belediyesi-yardim-basvurusu/ adresini günün her saatinde ziyaret edebilirsiniz. 

Ağrı Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Ağrı Belediyesi Bir Çok Yardımı Vermektedir. Sosyal Yardımlar ve Maddi Yardımlar Altta Yer Almaktadır.
Yukarıda Yer Alan Yardım Bilgileri Tamamen Sosyal Belediyecilik yardımları göz önünde bulundurularak bilgi verilmiştir. Yardımların Olup Olmadığını ve Devam edip etmediğini öğrenmek için hemen  https://www.agri.bel.tr/ resmi web sayfasını ziyaret edin.
5/5 - (1 Oy )

Özgür Bey

Devlet Destekleri ve Sosyal Yardımlar Hakkında Son Gelişmeleri siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmaktayım. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan Mutluluk Duyacağımdan Emin Olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu