Belediye Yardımları

TESK’ten Velilere “Korsan Okul Servisi” Uyarısı

TESK'ten Velilere "Korsan Okul Servisi" Uyarısı. Okul Servisi Seçerken Korsan Olup Olmadığına Dikkat Etmeniz Gerekiyor.

TESK’ten Velilere “Korsan Okul Servisi” Uyarısı. Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’den velilere önemli bir uyarı geldi. Palandöken, okul servisleri konusunda tercih yapılırken esnafın güvenilirliğine dikkat çekti.

TESK'ten Velilere Korsan Okul Servisi Uyarısı
TESK’ten Velilere Korsan Okul Servisi Uyarısı

Korsan Okul Servislerine Karşı Dikkatli Olun

Palandöken’in yazılı açıklamasında, özellikle “korsan okul servisi” tehlikesine karşı velileri uyardı. Velilerin çocuklarının can güvenliğini riske atmamak için servis seçerken dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Esnaf Oda Kayıtlı Servisler Öncelikli Tercih Olmalı

Palandöken, “Velilerin, okul servisi seçiminde esnaf odasına kayıtlı olanları tercih etmesi büyük önem taşıyor. Aynı zamanda servisin vergisini düzenli ödeyen, TSE belgeli kamera ve kapı sensörüne sahip, yardımcı rehber personel bulunduran, aracında son teknolojiye hakim, kurallara tam anlamıyla uygun hareket eden, yani servis şoförlüğü yapabilmenin tüm yasal şartlarına sahip olan esnafımızın tercih edilmesi gerektiğini vurgulamak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Okul Servisi Seçerken Dikkatli Olun

Okul servisleri konusunda güvenilirlik, hem çocukların can güvenliği hem de velilerin iç rahatlığı için oldukça kritik bir konu. TESK Genel Başkanı’nın bu uyarısı, korsan servislerin tehlikelerine karşı velileri bilinçlendirmek ve güvenilir servis seçiminde bulunmalarını teşvik etmek adına oldukça değerli.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu