Sosyal Yardım

Ziraat Bankası Deprem Yardımı

Ziraat Bankası Deprem Yardımı. ziraat bankası deprem yardımı sorgula. ziraat bankası deprem yardımı başvurusu. ziraat bankası deprem yardımı 10 bin tl. ziraat bankası depremzede yardım

Ziraat Bankası Deprem Yardımı. ziraat bankası deprem yardımı sorgula. ziraat bankası deprem yardımı başvurusu. ziraat bankası deprem yardımı 10 bin tl. ziraat bankası depremzede yardım

Ziraat Bankası deprem yardımı, Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketinden sonra deprem bölgesine erzak, ısıtıcı gibi ısınmayı sağlayacak ürünler, çadır, akaryakıt, konteyner ve tıbbi malzeme göndererek her türlü yardımı sağlamıştır.

Ayrıca Ziraat Bankası, 21 Milyar TL tutarında bir nakdi bağışta bulunmuştur. Ziraat Bankası, depremzede vatandaşlarımızın kredi ödemelerini 6 ay süreyle faizsiz erteleneceğini ifade etmiştir.

Depremde vefat eden vatandaşlarımızın kredi borçlarını da silineceğini dair resmi bir açıklamada bulunmuştur. Ayrıca müşterilerine düşük faizle deprem kredisi imkânı sunmakla birlikte, kredi kartı olan müşterilerine de faizsiz ve masrafsız olarak 5.000 TL tutarında nakit avans tanımlamıştır. https://www.devletodemeleri.com

Ziraat Bankası Deprem Yardımı
Ziraat Bankası Deprem Yardımı

Ziraat Bankası Deprem Yardımı Başvurusu

Ziraat Bankası deprem yardımının başvuru şartı bulunmamaktadır. Sadece evi yıkılan, ağır, orta ve az hasarlı olarak tespit edilen evlerde ikamet eden depremzede vatandaşlarımıza deprem yardımı verilmektedir.

Ziraat Bankası Deprem Yardımı Nasıl Alınır?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının görevlendirdiği ekipler tarafından tespit edilen yıkılmış binalarda, acil yıkılacak, ağır, orta ve az hasarlı binalarda ikamet eden depremzede vatandaşlarımız Ziraat Bankası deprem yardımından yararlanabilmektedir.

Bu doğrultuda deprem yardım paraları depremzede vatandaşların Ziraat Bankası hesaplarına yatırılmaktadır. Ziraat Bankası hesabı olmayan depremzede vatandaşlarımızın ise T.C. kimlik numaralarına deprem yardım paraları yatmaktadır.

Ziraat Bankası Deprem Yardımı Sorgulama

  • Google üzerinden e-devlet https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/sistemine T.C. kimlik numaranızla ve şifrenizle giriş yapınız. E-devlet şifreniz yoksa, en yakın PTT şubesinde giderek temin edebilirsiniz.
  •  E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra karşına çıkan sayfadaki arama kısmına “Hane Başı Destek Ödeme Sonucu Sorgulama” yazmanız halinde deprem yardımı sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Deprem 10 Bin TL Kimlere Verilecek?

Devletimiz tarafından verilecek olan 10 bin TL deprem yardımları, hane başı olmak üzere depremde yıkılan binalarda, acil yıkılacak olan binalarda, ağır hasarlı, orta hasarlı ve az hasar durumunda olan binalarda yaşayan afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını gidermeleri için verileceğine dair resmi bir açıklama yapılmıştır.

Deprem Yardımı Nasıl Alınacak?

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonucunda afetzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için devletimiz hem ayni hem de nakdi olarak her türlü desteği vermektedir.

Depremzede vatandaşlarımıza kira yardımı, taşınma yardımı ve acil ihtiyaçlarını karşılamalarına yönelik deprem yardımı adı altında 10.000 TL tutarında bir maddi yardım sağlamaktadır.

Depremzede vatandaşlarımıza verilecek olan 10.000 TL’lik deprem yardımları, depremzede vatandaşlarımızın Ziraat Bankası hesaplarına yatırılmaktadır. Ziraat Bankası olmayan depremzede vatandaşlarımızın ise T.C. kimlik numaralarına ödemelerin yapılacağı ifade edilmiştir.

Deprem Parası Başvuru Nasıl Yapılır?

Deprem parası için herhangi bir yere başvuru yapmanıza gerek yoktur. Çünkü deprem parası, afetzede hak sahibi olanlara verilmektedir.

Az Hasarlı Binaya Para Verilir Mi?

Az hasarlı binalarda ikamet eden depremzede vatandaşlarımıza da para yardımı yapılmaktadır.

Deprem yardımını sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-hane-basi-destek-odeme-sonucu-sorgulama tıklayınız.

Ziraat Bankasının depremzede vatandaşlara vermiş olduğu kredileri hakkında detaylı bilgi almak için https://www.ziraatbank.com.tr/tr tıklayınız.

Ziraat Bankasının deprem bölgesine yaptığı ayni ve nakdi yardımlarının detaylarını öğrenmek için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bankamiz/ziraatten-duyurular/deprem-bolgesi-yardim-ve-destek-paketlerimiz tıklayınız.

10 bin tl yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/10-000-tl-yardim/ Tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu