Haberler

Yarın O İllerde Okullar Tatil. Öğrencileri Sevindirecek Haber Geldi

Yarın O İllerde Okullar Tatil. Öğrencileri Sevindirecek Haber Geldi. Ardahan, Erzurum, Bingöl, Bayburt ve Kastamonuda Okullar Tatil

Yarın O İllerde Okullar Tatil. Öğrencileri Sevindirecek Haber Geldi. Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde beklenen kar yağışı, öğrenciler için sevinçli bir haberle geldi. Yoğun kar yağışı nedeniyle, Ardahan, Erzurum, Bingöl, Bayburt ve Kastamonu’da okulların tatil edildiği duyuruldu. Bu ani hava değişikliği, öğrencilerin ve eğitim camiasının gündemine oturdu.

Yarın O İllerde Okullar Tatil. Öğrencileri Sevindirecek Haber Geldi
Yarın O İllerde Okullar Tatil. Öğrencileri Sevindirecek Haber Geldi

Ardahan’da Kar Yağışının Etkisi Altında. Okullar Tatil

Ardahan’da etkisini gösteren yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkileyerek eğitime ara verilmesine neden oldu. Ardahan Valiliği, 25 Aralık Pazartesi günü itibarıyla il genelindeki okulların tatil edildiğini açıkladı. Bu durum, özellikle kış şartlarının zorluklarını yaşayan öğrenci ve eğitimcilere bir nefes aldıracak gibi görünüyor.

Erzurum’da Hava Koşullarına Dikkat

Erzurum Valiliği, kent genelinde devam eden yoğun kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçelerindeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini bildirdi. Bu durum, hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan kamu çalışanları için de geçerli olacak.

Bingöl ve Bayburt’ta Eğitime Ara

Bingöl’ün Karlıova ilçesi ve Bayburt’ta da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle 25 Aralık Pazartesi günü eğitime ara verildiği duyuruldu. Bu kararla birlikte, öğrenciler ve eğitimciler için güvenli bir ortamın sağlanması hedefleniyor.

Kastamonu’da Kar Yağışından Dolayı Okullar Tatil

Kastamonu Valiliği, köylerde yoğun kar yağışının etkili olduğunu ve köy yollarında buzlanma olacağını değerlendirerek, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için pazartesi günü eğitime ara verildiğini açıkladı. Bu karar, kış koşullarında öğrencilerin güvenliğini sağlamak adına alındı.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu