Güncel

Ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman 2023-2024

Ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman 2023-2024. Ücretli Öğretmen Nedir? Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Kimler Yapabilir? Ücretli Öğretmen Ne İş Yapar?

Ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman 2023-2024

Ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman 2023-2024. Ücretli Öğretmen Başvuruları Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde alınmaktadır. Bu süre ihtiyaca göre kısalabilir ve uzayabilir.

Ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman 2023-2024
Ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman 2023-2024

Ücretli Öğretmen Nedir?

Ücretli Öğretmenlik, Milli Eğitime Bağlı devlet okullarında, öğretmen ihtiyaçlarını karşılamak için geçici süreliğine Atanamayan ve İş Arayan öğretmenleri Kadrosuz Özel olarak, Öğretmen Olarak, İşe Alınmasına Ücretli Öğretmen diyebiliriz.

Ücretli Öğretmenlik, açık kadroları kapatmak için belli bir süreliğine alımlar yapmaktadır.

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Kimler Yapabilir?

Ücretli Öğretmen, öğretmen açığını kapatmak için belli dönemlerde alımlar başlıyor. Ücretli Öğretmenlik başvurusu kimler yapabilir;

  • İstenilen Bölümden mezun olan.
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan.
  • 18 Yaşından Büyük Olan.
  • Kamu Haklarından mahrum olmamak
  • Erkek adayların askerlik görevini bitirmiş veya muaf olması gerekiyor
  • Herhangi bir yerde çalışmayanlar

Ücretli Öğretmen Ne İş Yapar?

Okul öncesi eğitim, çocukların temel becerilerini geliştirmek, sosyal etkileşimlerini artırmak ve onları ilkokula hazırlamak amacıyla önemli bir aşamadır. Ücretli öğretmenler, bu dönemde önemli bir rol üstlenirler ve çeşitli görevleri yerine getirirler. Boş olan kontenjanları geçici süreliğine doldururlar.

Ücretli olarak sınıf öğretmenliği yapan eğitmenler, kadrolu öğretmenler gibi öğretmenlik mesleğinin gerektirdiği tüm sorumlulukları yerine getirirler. Görevlerini aktif bir şekilde yerine getirerek öğrencilerin eğitim ve gelişimine katkıda bulunurlar. Bunun yanı sıra, sınıf yönetimi, öğrenci takibi ve veli ile iletişim gibi önemli görevleri de başarıyla yerine getirirler.

Ücretli Öğretmenlik Süresi Ne Kadardır?

Ücretli öğretmenlik, eğitim öğretim yılı boyunca yapılan bir uygulamadır. Başvurunuz, ilgili yıl için geçerli olacaktır. Eğer bir sonraki yıl da ücretli öğretmenlik yapmak istiyorsanız, yeniden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Ücretli Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Ücretli öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen yönetmelik kapsamında, örgün eğitim kurumlarında haftalık 30 saati aşamazlar. Bu düzenleme, öğretmenlerin aşırı çalışma koşullarından korunmasını sağlamak amacıyla yapılmıştır. Haftalık çalışma süresinin belirlenmesi, öğretmenlerin verimli bir şekilde ders verebilmesine olanak tanımaktadır.

Ücretli Öğretmen maaşları girdikleri ders saatine bağlı olarak belirlenmektedir. Ders başı maaş hesaplanır.

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Kılavuzu

Ücretli Öğretmenlik başvuru kılavuzunu inceleyerek adım adım başvuru nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Hemen https://tarsus.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_01/25150904_Ycretli_YYretmen_BaYvuru_KYlavuzu.pdf Tıklayın ve başvuru kılavuzunu indirin.

4.9/5 - (25 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu