Haberler

TOKİ 50 BİN TL Daire Satışı Başladı. 26 İlde Başvuru Yapılabilecek

TOKİ 50 BİN TL Daire Satışı Başladı. 26 İlde Başvuru Yapılabilecek. Türkiye Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Ev Almak İsteyenlere Kapılarını Açtı

TOKİ 50 BİN TL Daire Satışı Başladı. 26 İlde Başvuru Yapılabilecek. TOKİ’den Yepyeni Konut ve İş Yeri Satışları! 26 İlde Ev Sahibi Olma Fırsatı Başladı!

TOKİ 50 BİN TL Daire Satışı Başladı. 26 İlde Başvuru Yapılabilecek
TOKİ 50 BİN TL Daire Satışı Başladı. 26 İlde Başvuru Yapılabilecek

Türkiye Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Ev Almak İsteyenlere Kapılarını Açtı

Türkiye Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ev sahibi olmak isteyenlere müjdeli haberini duyurdu! 26 ilde konut, 29 ilde ise iş yeri satışları başlıyor. 50 bin TL ile ev sahibi olma fırsatı için detaylar haberimizde.

Ev Sahibi Olma Hayali TOKİ ile Gerçekleşiyor

Ev sahibi olmak gün geçtikçe zorlaşıyor, ancak TOKİ‘nin başlattığı konut ve iş yeri satış kampanyası, bu hayali gerçeğe dönüştürmek isteyenlere umut ışığı oluyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), açık artırma ile konut ve iş yeri satışlarına başlayacağını müjdeledi.

Geniş Kapsamlı Satış İş Yerleri ve Konutlar

TOKİ’nin gerçekleştireceği satışlar kapsamında, 26 ilde 132 konut ve 29 ilde 296 iş yeri açık artırmaya çıkacak. Konutların bir kısmı hemen teslim edilirken, bir kısmı ise 36 ay sonra sahiplerine teslim edilecek. Konut almak isteyenler yüzde 25 peşinat ile 72 ay vade imkanından faydalanabilecekler. Açık artırma 8 Şubat 2024 tarihinde başlayacak.

İş Yerleri İçin Özel Fırsatlar

İş yeri satın almayı düşünenler için ise TOKİ tarafından sunulan seçenekler oldukça çeşitli. İş yerlerinin teslim süreleri 1 ay, 3 ay, 6 ay, 12 ay ve hemen teslim olarak belirlendi. Yüzde 15 peşinat ile 60 ay vade seçenekleri ile iş yerleri açık artırmaya çıkıyor. Bu fırsattan yararlanmak isteyenler için açık artırma 7 Şubat 2024 tarihinde başlayacak.

Satışa Çıkacak İller

TOKİ’nin açıklamasına göre, Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Balıkesir, Batman, Çorum, Elazığ, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Rize, Samsun, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat illerinde 132 konut satılacak. İş yerleri ise Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Burdur, Bursa, Denizli, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, İzmir, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Konya, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Yozgat illerinde satışa çıkacak.

Açık Artırmaya Katılma Bedelleri Ne Kadar?

Açık artırmaya katılmak isteyenler, T. Halk Bankası A.Ş ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin tüm şubelerine katılım teminatı yatıracaklar. Katılım teminatı bedelleri muhammen bedele göre şu şekilde belirlenmiştir:

  • 699.999.- TL’ye kadar olanlar için 50.000.- TL
  • 700.000 – 1.499.999.- TL’ye kadar olanlar için 100.000.- TL
  • 1.500.000 – 4.999.999.- TL’ye kadar olanlar için 200.000.- TL
  • 5.000.000.- TL ve üstünde olanlar için 500.000.- TL.

Ev sahibi olma hayalinizi ertelemeyin, TOKİ’nin sunduğu bu fırsatları kaçırmayın! Açık artırmalar için hazırlıklarınızı yapın ve ev ya da iş yeri sahibi olmanın keyfini çıkarın.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu