Burs Başvurusu

TEV Depremzede Bursu. Öğrencilere 800 TL Burs Başladı.

TEV Depremzede Bursu. Öğrencilere 800 TL Burs. TEV Vakfı Bursu Kaç TL? TEV Depremzede Bursu Başvuru Formu. TEV Depremzede Öğrencilere Burs Veriyor mu? TEV Başka Yerden Burs Aldığım Anlaşılır mı? TEV ORG TR Burs Deprem Bursu

TEV Depremzede Bursu. Öğrencilere 800 TL Burs. TEV Vakfı Bursu Kaç TL? TEV Depremzede Bursu Başvuru Formu. TEV Depremzede Öğrencilere Burs Veriyor mu? TEV Başka Yerden Burs Aldığım Anlaşılır mı? TEV ORG TR Burs Deprem Bursu

TEV Depremzede Bursu

TEV Depremzede Bursu. Türkiye Eğitim Vakfı tarafından depremzede kişilere verilecek olan TEV depremzede bursu herkes tarafından merak edilmeye başladı.

Vakıf tarafından belirlenen depremzede bursu, ülkemiz sınırları içerisinde 2020 yılında meydana gelen Elazığ ve İzmir depremi sonrasında verilmeye başlandı. 

TEV Depremzede Bursu. Öğrencilere 800 TL Burs Başladı.
TEV Depremzede Bursu. Öğrencilere 800 TL Burs Başladı.

Öğrencilere 800 TL Burs

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Maraş depremi sonrasında da TEV depremzede bursu, afetzede aileler ve çocukları için merak konusu olmaya başladı.

Eğer sizler de bu depremzede bursundan fayda sağlamak istiyorsanız, konuyla alakalı tüm bilgileri bu yazı dizimizde sizler için derledik.

TEV Vakfı Bursu Kaç TL?

Türkiye Eğitim Vakfı’nın afetzede öğrencilere burs verdiğini öğrenen kişiler şimdilerde ise TEV vakfı bursu kaç TL diye öğrenmek istiyor. Yapılacak bu yardıma ilk 40 saatte 38 bin başvuru yapıldı.

TEV bursuna sahip olacak 1000 üniversite öğrencisine dört aylık acil destek verilecek. 

Aynı zamanda deprem anında anne ve babasını kaybetmiş olan öğrencilere TEV bursu için öncelik sağlanacağı da belirtilmektedir. Belirlenen bu bursa sahip olmak için Türkiye Eğitim Vakfı tarafından açıklanana başvuru şartları ise şu şekilde belirtilmiştir;

  • Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde yer alan bir devlet üniversitesinde örgün eğitim ile kayıtlı olmak,
  • Depremden en çok etkilenen 11 ilden birisinde ikamet ediyor olmak,
  • Türkiye Eğitim Vakfından daha önceden devamlı olarak burs alıyor olmamak.

Belirlenen burs ücreti ise, 2021 – 2022 yılları için 800 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. 

TEV Depremzede Bursu Başvuru Formu

TEV depremzede bursu başvuru formu sayfasına ulaşıp verilecek olan bursa sahip olmak için tek yapmanız gereken https://www.tev.org.tr/deprem-bursu linkine tıklamaktır. Başvuru için gerekli belgeler ise vakıf tarafından şu şekilde belirlenmiştir;

  • Tarihçeli yerleşim yeri belgesi barkod numarası,
  • Öğrenci belgesi barkod numarası,
  • Vukuatlı nüfus kaydı barkod numarası.

TEV Depremzede Öğrencilere Burs Veriyor mu?

Depremden etkilenen öğrenciler maddi ve manevi olarak oldukça zor günler geçirmeye başladı. Eğitim ve öğretim hayatlarını sekteye uğratmamak isteyen kişiler TEV depremzede öğrencilere burs veriyor mu diye öğrenmek istiyor.

Türkiye Eğitim Vakfı, Mart ve Haziran aylarını kapsayacak şekilde 4 aylık süre zarfında kendi bünyesinde burs vermektedir. Belirlenen bursa dahil olmak isteyen kişiler de yukarıdaki linke tıklayarak başvuru yapabilir.

TEV Başka Yerden Burs Aldığım Anlaşılır mı?

Başka yerden süreli ya da süresiz olarak burs alan depremzede öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında TEV başka yerden burs aldığım anlaşılır mı araştırma yapmaya başladı. Eğer TEV’e burs başvurusu yapmak istiyorsanız, başka yerden aldığınız bursları iptal ettirmeniz gerekir.

Aksi takdirde TEV bursundan fayda sağlayamazsınız. Başka yerden aldığınız burslarda TEV tarafından tespit edilir ve bu kurumdan eğitim öğretim bursu alamazsınız.

TEV ORG TR Burs Deprem Bursu

Tev org tr burs deprem bursu 2023 yılının Şubat ayında meydana gelen Maraş depreminde etkilenen öğrencileri kapsamaktadır. Eğer sizler de yukarıda belirlenen burs başvuru şartlarına uyum sağlıyorsanız, TEV tarafından verilen bursa başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Belirlenen deprem bursunda şimdiye kadar 1.300 kişiden fazla öğrenciye destek sağlamıştır. Afet bursu ile ilgili daha geniş bilgi sahibi olmak için [email protected] adresi ile iletişime geçebilirsiniz.
{
“@context”: “http://schema.org”,
“@type”: “VideoObject”,
“name”: “10000 tl deprem yardımı Nasıl Alınır? Başvuru Formu”,
“description”: “10000 tl deprem yardımı Nasıl Alınır? Başvuru Formu. 10.000 TL deprem yardımı başladı başvuru şartlarını ve nasıl başvuracağınız için hemen https://www.devletodemeleri.com/10000-tl-deprem-yardimi/ Tıklayın.”,
“thumbnailUrl”: “https://i.ytimg.com/vi/hj3WEDwAMVA/default.jpg”,
“uploadDate”: “2023-02-11T11:05:40Z”,
“duration”: “PT12S”,
“embedUrl”: “https://www.youtube.com/embed/hj3WEDwAMVA”,
“interactionCount”: “2849”
}

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu