Güncel

sma’lı bebekler bağış Bekliyor. SMA Hastalarına Nasıl Yardım Yapılır?

Sma'lı bebekler bağış. SMA’lı Yaren, Yarenlerini Bekliyor! SMA’lı Yaren’in Kampanya Süreci. SMA Bağış Nasıl Yapılır? SMA Tip 1 Hastası Yaren’in Kumbaraları Çalınıyor!

SMA’lı Yaren, Yarenlerini Bekliyor!

Tekirdağ’da yaşayan ve SMA Tip 1 hastalığı bulunan Yaren Belli henüz 3,5 yaşında. Evde 4 cihaza bağlı olarak yaşama tutunan Yaren Belli, cihazlar sayesinde yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor. 3,5 yaşındaki SMA hastası Yaren’in bugüne kadar 4 kez kalbinin durduğu biliniyor.

Tüm bunlara rağmen yaşama tutunmaya çalışan Yaren valilik izniyle başlatılan kampanyayla yarenlerini arıyor. Küçük Yaren’e destek olmak ve hastalığını yenmesini sağlamak isteyen herkes de Yaren’in kampanyasına katılıyor. Yaren’in ailesi tarafından yapılan son açıklamaya göre gelen destekler sonucunda toplam gereken miktarın %37’sinin toplanmış olduğu biliniyor.

Baba Gökhan Belli çok talihsiz olayların yaşandığını ve Yaren’in şu ana kadar 4 kez kumbarasının çalındığını anlatıyor. Bu noktada “Kumbaralarımızı çalmayın, 1 lira dahi bizim umudumuz.” şeklinde açıklamalarda bulunan Gökhan Belli kızı için büyük fedakârlıklar altına giriyor.

Gökhan Belli, Tekirdağ’da uzun yıllardır oto tamircisi olarak çalışıyor. Bu sebeple pek çok kişi tarafından tanınan Belli ailesi kızlarının hayata tutunabilmesi için destek aramaya devam ediyor. Yaren’in annesi Fatma Belli ise 23 yaşında olup ev hanımlığı yapıyor. Yaren’in henüz daha 5 aylıkken geçirdiği bir rahatsızlık sonucunda doktora gidilmesiyle birlikte SMA Tip 1 hastalığına yakalandığı öğreniliyor.

SMA HASTALARINA BAĞIŞ
SMA HASTALARINA BAĞIŞ

SMA’lı Yaren’in Kampanya Süreci

5 aylıkken geçirdiği bir hastalık sebebiyle doktora gidildiğinde SMA Tip 1 teşhisi konulan Yaren Belli için valilikten de izin alarak bir kampanya düzenleniyor. Toplanan tüm paranın Yaren’in tedavisi için kullanılacağını belirten aile üyeleri bu konuda canla başla mücadele etmeye devam ediyor.

Teşhisin konulduğu günden itibaren 7 ay boyunca hastanede yoğun bakımda kalan Yaren Belli her şeye rağmen hayata sıkı sıkı tutunmaya devam ediyor. Fatma Belli ise “Herkesin yardımına ihtiyacımız var, Yaren’i cihaza bağlı olmadan görmek istiyoruz ve sesimi duyan herkese yalvarıyorum. Yaren’in de tıpkı yaşıtları gibi koşmaya, yürümeye ve eğlenmeye ihtiyacı var.” minvalinde açıklamalarda bulundu.

Yaren Belli için yürütülen kampanyayla birlikte toplamda 500 günde tedavi için gerekli miktarın %37’lik bir kısmının toplandığı belirtiliyor. Yaren’in babası Gökhan Belli tarafından gelen açıklamalara göre ikinci kez valilik izninin alındığı ve bu izin kapsamında 200 günlük bir kampanya süresi kaldığı biliniyor.

200 günlük kampanya süresinin dışında üçüncü bir iznin bulunmadığını söyleyen Belli sesini duyan herkesin yardım etmesi çağrısında bulunuyor. Gökhan Belli, “En çok zorumuza giden şey çocuğumuzun tedavisi bulunmasına rağmen maddiyatın önümüze engeller koyması.” şeklinde açıklamalar yapıyor.

SMA’lı Yaren 13,5 Kilo Sınırında

Aile tarafından gelen bilgilere göre Yaren’in tedavisi için Dubai’den bir teklif alındığı fakat bu teklife göre Yaren’in 13,5 kilonun üzerinde olmaması gerektiği bildiriliyor. Yaren’in 13,5 kilo sınırının yalnızca 700 gram altında olması da aileyi korkutan durumlardan biri haline geliyor.

Bunun yanı sıra Gökhan Belli, “700 gram kilo kriteri kaldı ve çocuğumuzu çoğu zaman aç yatırmak zorunda kalıyoruz. Yaren 4 ayrı makineye bağlı olarak yaşıyor ve elektrik kesintileri olduğunda şarjının dayanıp dayanmayacağı konusunda büyük sıkıntılar çekiyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulunan Gökhan Belli 200 gün içerisinde kalan miktarın da toplanacağına inandığını belirtiyor.

Tüm bunların yanı sıra ailenin en büyük problemlerinden biri de Yaren’in nefes alış-veriş düzeni ile alakalı. Bu konuda yine baba Gökhan Belli tarafından yapılan açıklamalara göre “4 ayrı makine sayesinde nefes alabilen ve yaşama tutunan kızımız için çok büyük bir endişe duyuyoruz.

Her gece yarım saatte bir uyanıp Yaren’in nefes alıp almadığını kontrol etmek çok acı verici. Bir buçuk yıldır tüm hayatımız makinenin arızalanması ve Yaren’in nefes almaması korkusuyla geçiyor.” Açıklamalarında bulundu.

SMA Tip 1 Hastası Yaren’in Kumbaraları Çalınıyor!

Tip 1 hastası olan ve 1,5 yıldır valilik onaylı bir şekilde adına kampanyalar düzenlenen Yaren Belli için hazırlanan kumbaraların çalındığı baba Gökhan Belli tarafından duyuruldu. Şu ana kadar 4 kumbaranın çalındığı belirtiliyor.

Bu konuya ilişkin yapılan açıklamada Gökhan Belli, “Çok talihsiz olaylar yaşıyoruz. Yaren’in şu ana kadar toplamda 4 kez kumbarası çalındı. 10 yaşındaki çocuklardan dahi 1 TL isteyecek kadar yardıma ihtiyacımız varken kumbaralarımızı çalmayın. Kumbaraların içindeki 1 TL bile bizim umudumuz, umudumuzu çalmayın.

Şu anda aile olarak tek hedefimiz ayakta kalmak ve Yaren’in kampanyasını başarılı bir şekilde tamamlamak. Bu konuda sesimizi duyan herkesin desteğine ihtiyacımız var.” açıklamalarında bulundu. Konuyla ilgili sosyal medyada da sesini duyurmaya çalışan Belli ailesi Yaren’e umut olmak ve tedavi ettirebilmek için elinden gelenin fazlasını yapıyor.

SMA Hastalarına yardım için hemen https://www.ankara.bel.tr/sma Tıklayın Yardımda Bulunun

5/5 - (12 Oy )

Özgür Bey

Devlet Destekleri ve Sosyal Yardımlar Hakkında Son Gelişmeleri siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmaktayım. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan Mutluluk Duyacağımdan Emin Olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu