Güncel

Red Label Fiyat

Red Label Fiyat. Red Label Nedir? Red Label içeriği nedir? Red Label Yarar ve Zararları Nelerdir? Red Label 70’lik Fiyat. Johnnie Walker Red Label. Red Label 100’lük Fiyat. Red Label 35’lik Fiyat

Red Label Fiyat. Red Label Nedir? Red Label içeriği nedir? Red Label Yarar ve Zararları Nelerdir? Red Label 70’lik Fiyat. Johnnie Walker Red Label. Red Label 100’lük Fiyat. Red Label 35’lik Fiyat

Red Label Fiyat

Red Label, viski türleri arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Johnnie Walker Red Label adında piyasada bulunan bu içecek, %40 alkol oranına sahiptir.

Alkol oranının yüksek olması, bu içeceğin sıklıkla tercih edilme nedenlerinden bir tanesidir. 2022 Temmuz ayı itibarıyla Red Label fiyat listesi ise şu şekildedir:

 • 35’lik J.W Red Label: 219 TL
 • 50’lik J.W Red Label: 255 TL
 • 70’lik J.W Red Label: 379 TL
 • 100’lük J.W Red Label: 539 TL
 • 150’lik J.W Red Label: 825 TL
 • 300’lük J.W Red Label: 1,750 TL

Red Label viskiler tüm tekel bayilerinde ve alkol satışı yapan zincir marketlerde bulunur. Ancak 300’lük Red Label bulabilmek için biraz vakit harcamanız gerekebilir. Fiyatlar ise satıcıdan satıcıya değişiklik gösterebilmektedir.

Red Label Fiyat Ne Kadar Faydaları ve zararları
Red Label Fiyat Ne Kadar
Faydaları ve zararları

Red Label Nedir?

Red Label nedir sorusu, alkollü içecekleri seven kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Red Label, 1909 yılında Alexander ve George Walker adında iki kardeş tarafından üretilip piyasaya sürülen bir viskidir.

Bu viskinin tam adı ise Johnnie Walker Red Label olarak bilinir. Johnnie Walker aynı zamanda Blue Label, Black Label, Green Label, Gold Label ve Double Black adında başka viski türlerini de piyasaya sürmüştür.

Red Label, damakta tatlı ve meyvemsi bir tat bırakan alkollü içecektir. Bu içeceğin alkol oranı %40 olarak bilinmektedir. Alkol oranı yüksek olduğu için tüketildiğinde bu durum kolayca fark edilir. Aynı zamanda üç bardak viski bile normal bir insanı sarhoş etmek için yeterli olacaktır.

Red Label içeriği nedir?

Red Label içeriği nedir sorusu, bu alkollü içeceği tüketmek isteyen kişiler tarafından sorulur. Red Label, %40 alkol oranına sahip olan bir tür viskidir. 4 yıllık harman süresine sahip olan bu viski, diğer tüm viskilerde olduğu gibi içerisinde bazı bileşenler barındırır. Red Label içerisinde şunlar bulunur:

 • Elma
 • Meşe
 • Armut
 • Tarçın
 • Bal
 • Karamel

Yukarıda yer alan bileşenler uygun koşullarda birleştirilerek ortaya Red Label viski çıkarılır. Red Label, günümüzde en çok tercih edilen viskiler arasında yer alır. Bunun nedeni ise fiyatına göre oldukça kaliteli ve içimi rahat bir viski olmasıdır.

Red Label İçeriği

Red Label içeriği pek çok kişi tarafından merak edilir. Viskiler bazı maddelerin bir araya getirilip harmanlanması ile elde edilir.

Red Label içerisinde meşe, elma, armut, tarçın, karamel ve bal bulunur. Bu içecek %40 alkol oranına sahiptir. Bu nedenle içim sırasında alkolün etkisi kendini çok rahat belli eder.

Ayrıca bu kadar yüksek bir alkol oranına sahip olması, Red Label içen kişilerin sarhoşluk hissini çok çabuk yaşamasını sağlamaktadır.

Red Label diğer viskiler ile kıyaslandığında çok daha hafif bir içime sahiptir. Her ne kadar alkol oranı yüksek olsa da karışımın kusursuz yapılması sayesinde içerken kişiyi rahatsız etmez.

Gelir yuvan ve Gelirim Evden sosyal yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvam/ sayfasını ziyaret edin.

Red Label Yarar ve Zararları Nelerdir?

Red Label yarar ve zararları nelerdir sorusunun yanıtına gelecek olursak, viskinin insan vücuduna sunduğu etkiler aşağıda sıralanmıştır.

 • Red Label, diğer alkollü içeceklere oranla çok daha az kaloriye sahiptir. Bu nedenle aşırı kilo alımına neden olmaz.
 • Aşırıya kaçmadan viski içmek kalp sağlığına iyi gelir.
 • Viski ayarında içildiğinde kansere ve beyin sağlığına iyi gelir.
 • Felç riskini azaltır.
 • Hafızayı güçlendirir ve depresyonu azaltır.
 • Sindirime yardımcı olur.
 • Karbonhidrat içermediği için şeker hastaları tarafından tüketilebilir.
 • Çok fazla tüketildiğinde uyku problemi yaşamanıza neden olur.
 • Aşırı tüketmek karaciğer sağlığını olumsuz etkiler.
 • Uzun yıllar boyunca sürekli viski tüketmek siroz gibi hastalıklara sebep olur.

Viskinin faydaları ve zararları yukarıda sıralanmıştır. Her içecekte olduğu gibi Red Label viskileri fazla tüketmek çeşitli sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir.

Red Label 70’lik Fiyat

Red Label viski fiyatları hacmine göre değişiklik gösterir. Red Label 70 lik fiyat 2022 Temmuz itibarıyla 379,00 TL olarak belirtilmiştir.

Herhangi bir tekel bayisinde veya alkol satışı yapan marketlerde 70’lik Red Label bulmanız mümkündür. 70’lik viski iki kişilik aktiviteler için yeterli olacaktır. Ancak bu durum sizlerin içebilme potansiyeline göre değişiklik gösterecektir.

70’lik Red Label viskiler en çok tercih edilen boyutlardan bir tanesidir. 2-3 kişilik arkadaş grubunuzla toplandığınız zaman tercihinizi 70’lik Red Label’dan yana kullanabilirsiniz. Viskinin yanında en iyi giden besinler ise kuru yemiş, cips, çikolata ve peynir tabağı olarak sıralanabilir.

Johnnie Walker Red Label

Johnnie Walker Red Label, dünya üzerinde ve ülkemizde en çok tercih edilen viskilerden bir tanesidir. 1909 yılından günümüze kadar üretilen ve son yıllarda büyük bir popülerlik elde eden Red Label, %40 alkol oranına sahip olmakla birlikte en sert viskilerden bir tanesidir.

Ancak içerisindeki aromanın etkisi sayesinde bu viskiyi tadımladığınızda hafif olduğunu görebilirsiniz.

Johnnie Walker markası daha birçok viski türü üretmektedir. Ancak bu viski türleri arasında en yaygın olanı ve en çok sevileni Red Label olarak bilinir. Neredeyse tüm tekel bayilerinde ve alkol satışı yapan marketlerde bu viski ile karşılaşmak mümkündür.

Red Label 100’lük Fiyat

Eğer 3-4 kişilik arkadaş grubunuzla bir araya geldiyseniz ve viski içerek keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, 100’lük Red Label viskileri tercih edebilirsiniz. Red Label 100 lük fiyat 2022 Temmuz ayından itibaren 539,00 TL olarak belirtilmiştir. %40 alkol oranına sahip olan ve hafif bir alkollü içecek deneyimi sunan Red Label, günümüzde pek çok kişinin ilk tercihi olmaktadır.

Red Label her ne kadar hafif bir içime sahip olsa da alkol oranının fazla olması nedeniyle 2-3 bardaktan sonra sarhoşluk hissi verebilmektedir. Ancak bu durum sizlerin bünyesine göre değişiklik gösterir.

Red Label 35’lik Fiyat

35’lik Red Label, bu viski türünün en düşük hacimli şişesidir. Red Label 35 lik fiyat olarak 219,00 TL’dir. Genellikle tek başına alkol almaktan hoşlanan kişiler bu şişeyi tercih eder. Ancak ilk defa viski içecek olan arkadaş grupları da bu şişeyi satın alarak viskiyi deneyimleyebilmektedir.

35’lik Red Label, viski içmekten çok hoşlanmayan iki kişiye yeterli olacaktır. Ancak viski tüketmeyi seven iki kişi için 70’lik Red Label önerilir. Red Label 35’lik şişede %40 oranında alkol bulunur. Bu nedenle sarhoşluk hissi çok çabuk bir şekilde fark edilebilmektedir.

Red Label 50’lik Fiyat

Eğer iki arkadaş keyifli vakit geçirmek için bir araya geldiyseniz ve viski tüketmek istiyorsanız, 50’lik Red Label şişesini tercih edebilirsiniz. Red Label 50 lik fiyat 2022 Temmuz itibarıyla 255,00 TL’den satışa sunulmaktadır. Red Label son derece popüler bir viski türü olduğu için neredeyse tüm tekel bayilerinde ve alkol satışı yapan zincir marketlerde satılmaktadır.

Viski tüketmekten hoşlanan iki kişi için 50’lik şişe yeterli gelmeyebilir. Ancak arkadaşınızla birlikte güzel muhabbetin yanında tadımlık olarak viski tüketmek istiyorsanız, 50’lik şişe sizler için yeterli olacaktır. %40 alkol oranına sahip olan bu şişe, 3 bardaktan sonra sizlerde sarhoşluk hissi yaratabilir. Tabi bu durum sizlerin bünyesine göre değişiklik gösterir.

Yukarıda yer alan makale tamamen bilgi amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan alkol kullanmayınız.

5/5 - (15 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu