Güncel

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama. Ahbap kira yardımı. Ahbap Derneği başvuru.

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama. Ahbap kira yardımı. Ahbap Derneği başvuru.

Ahbap Derneği yardım; Ahbap 2017 yılından bu yana Türkiye’nin 68 şehrinde faaliyet göstermektedir. Sivil toplum kuruluşu olan Ahbap’ ın 13.000 gönüllü çalışanı bulunmaktadır. Merkezi İstanbul Levent’te olan Ahbap’ ın kurucusu Haluk Levent‘tir.

Sevginin ve gerçeğin peşindeyiz, gelin ahbap olalım sloganıyla ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Haluk Levent halkın sevgisi ve taktirini kazanmış olan saygıdeğer bir insandır.

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ahbap derneği yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu birçok ihtiyaç sahibi tarafından araştırılmaktadır. Haluk Levent’in kurmuş olduğu dernek zor zamanlar geçiren, ihtiyaç sahibi vatandaşlara umut ışığı olmuştur.

Faaliyetlerini 2017’den bu yana sürdüren dernek deprem, sel, yangın bölgelerinde büyük destek sağlamaktadır. Haluk Levent en son artan ev ve yurt kiraları nedeniyle sıkıntı çeken ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vereceğini açıkladı. Ahbap derneği yardım başvurusu için;

 • ahbap.org’a giriş yapınız
 • Profil kısmından Belge Yönetimi seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan sayfadan başvurunuzu seçiniz
 • Başvurunuza ait eksik veya hatalı belgeleri yükleyiniz.

Web sitesindeki üyelik butonundan kayıt olması, kayıtlı olan mail adresine doğrulama kodunun gönderilmesi ve mail doğrulaması yapması gerekmektedir. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra sisteme giriş yaparak profilde bulunan yardım talebi butonuna tıklayarak ihtiyacı olduğu(sağlık, sosyal yardım v.b) yardım kategorisine tıklayıp başvuruda bulunabilirler.

Başvuru sorularını doğru ve eksiksiz tamamladıktan sonra profildeki belge yönetiminden ilgili başvuruya tıklayarak gerekli bilgileri yüklemelidir.

Ahbap Derneği Yardım Telefon Numarası

Her şehirden gönüllü bir gruba sahip olan AHBAP, sokak hayvanlarına da yardım ediyor. Hem hayvana hem insana duyarlılığı ile her canlının yardımına koşuyor. İlaç ihtiyacından, ameliyat ihtiyacı olan insanlara kadar yardım çağrılarına destek olmaya çalışıyor.

Aynı zamanda sokak hayvanları için kulübe ve mama yardımı da yapan şarkıcı, küçük dostlarını da yalnız bırakmıyor. İhtiyaç sahibi birçok insan tarafından AHBAP derneği yardım telefon numarası araştırılmaktadır.

Haluk Levent ahbap iletişim numarası : 0552 802 19 04

Ahbap Derneği Yardım Başvuru Formu

Maddi desteğin yanı sıra ilaç, ameliyat, hayvan dostlarımıza kulübe ve mama desteği de veren sivil toplum kuruluşu olan Ahbap derneği tamamı gönüllülerden oluşan 13.000 kişi ile hizmet vermektedir. Ahbap yardım derneği başvuru formuna Ahbap resmi sitesinden giriş yapıp hangi yardımdan faydalanmak istiyorsanız ona göre form doldurmalısınız. Haluk Levent en son ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine vereceği burs ile gündeme oturdu.

Haluk Levent, 25 Eylül tarihinde Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı; “Dün duyurusunu yapmıştık canlarım! Başvurular açıldı. Üniversiteli kardeşlerim, https://go.ahb.app/uni-konaklama üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. İlk etapta istenilen tüm belge ve bilgileri yükleyen, şartlara uygun 500 öğrenciye 6’şar bin TL ödeyeceğiz.”

Diyen Haluk Levent her zaman olduğu gibi desteğe ihtiyacı olan herkese yardım etmeye devam ediyor.

Ahbap Derneği Yardım Sorgulama

Ahbap derneği toplumda yardımlaşma bilincini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Binlerce gönüllü çalışanı ile hayırsever vatandaşların yardımları ile ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam etmektedir.

Ahbap derneği yardım sorgulama; derneğin resmi internet sitesine başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz güncel telefon numarası sayesinde yardım talebinizin durumu mail yada mesaj  ile size aktarılacaktır. İhtiyacınız ile ilgili destekçi bulunması halinde sisteme kayıtlı olan telefon numarası üzerinden ilgili şehrin yardımlaşma grubu sizinle irtibata geçecektir.

Başvuru ile size dönüş yapılması maksimum 30 gündür. Resmi internet sitesinden de sorgulama yapabilirsiniz. Profilinizde yer alan başvuruya tıklayabilir başvurunuzun ne durumda olduğunu, eksik yada hatalı belgeleriniz varsa kontrollerini sağlayabilirsiniz. Eksik ve hatalı belgeler kırmızı, doğru belgeler yeşil ve onaylandı olarak gözükmektedir.

Hane Yardımı Teslim Edildi Ne Demek?

Hane Yardımı Teslim Edilebilir Ne Demek?

Hane Yardımı Ayın Kaçında Yatıyor?

Hane Yardımı Kaç Ayda Bir Verilir?

Hane Yardımı Grubu Kaç Ayda Bir Verilir?

Hane Yardımı Ne Zaman Sonuçlanır?

Ahbap Derneği Yardım Nasıl Alınır?

Ahbap derneği yardım nasıl alınır; ihtiyaç sahibi birçok insan tarafından araştırılan konudur. Her yardımda olduğu gibi AHBAP derneği yardımlarında da bir takım belge ve bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Belgelerin eksik ve yanlış olması durumunda başvurularınız değerlendirilmeye alınmaz.

Yardım alabilmeniz için öncelikle ihtiyaç sahibi olmanız ve bunu belgelemeniz gerekmektedir. Muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgenizi AHBAP resmi sitesindeki belgeleri yükle bölümünden yüklemelisiniz. Bazı durumlarda e-devletten alacağınız SGK hizmet dökümü de işinizi görecektir.

Ahbap Derneği Yardım Alma Şartları

Toplumsal sorunlara duyarsız kalmayışı ve kurucusu olduğu AHBAP derneğiyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşarak halk tarafından büyük takdir kazanan  Haluk Levent büyükten küçüğe herkesin hayran olduğu bir sanatçıdır. Ahbap derneği ile ihtiyaç sahibi herkesin yardımına koşan sanatçı yardımlarına hız kesmeden devam ediyor.

AHBAP yardım derneği başvuru şartları talep edeceğiniz yardımın içeriğine göre değişmektedir. En son öğrencilere vereceği burs ile gündeme oturan sanatçı burs başvuru şartlarının henüz belirlenmediği ile ilgili açıklama yaptı. Ancak burs başvurusu için gerekli belgeler şunlardır;

 • Öğrenci Belgesi (e-devlet veya ıslak imzalı olarak okulunuzdan alınabilir.)
 • Kimlik Fotokopisi (arkalı/önlü)
 • Vesikalık Fotoğraf (son 6 aya ait)
 • Adli Sicil Belgesi (e-devletten alınabilir.)
 • Öğrenim / Katkı Kredisi ve Burs Sorgulama Belgesi (e-devletten alınabilir.)
 • Öğrencinin tam hizmet dökümü (4A, 4B, 4C \ e-devlet’ ten alınabilir.)
 • Var ise Engel durumunu gösteren belge (sağlık kurulundan alınmış güncel)
 • Var ise Yoksulluk belgesi
 • Var ise yurt içi ve yurt dışı başarı belgesi (alınan Talep Dilekçesi – Burs alacak kişinin kendi el yazısı ile hazırladığı ve içeriğinde; gelir durumunu, iletişim bilgilerini ve neden bu bursu istediğini içeren ad-soyadı, tarih ve ıslak imzalı talebi. (A4 kağıdına tek sayfa olarak hazırlanmalıdır.)
 • Anne ve babaya ait gelir belgesi
 • Çalışmayan, geliri olmayan anne, baba adına Sosyal Güvenlik Kurumundan geliri/gelir kayıtları olmadığına dair belge (e-devletten alınabilir.) (4A, 4B, 4C)
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tüm aile fertlerinin gösterildiği belge. E-devlet’ ten alınabilir.)
 • Anne ve babanın taşınmaz tapu kaydı (E-devlet’ ten alınabilir)
 • Anne ve babanın adına var ise araç kaydı, yok ise e-devlet’ ten alacağı üzerine kayıtlı araç belgesi. (Aynı ev içerisinde yaşayan başka aile ferdi var ise onun için de; gelir belgesi, taşınmaz ve araç kaydı eklenmelidir.)

Ahbap Derneği Yardımları Nelerdir?

Ahbap derneğinde yapılan yardımlar kesinlikle geri ödemesi olmayan yardımlardır. Saygıdeğer sanatçımız Haluk LEVENT öncülüğünde olmak üzere, Prof. Dr. Çağatay ÖZTÜRK, Av. Hüseyin KÜÇÜK, Aytül ANLAR ve Eylem KAFTAN ile birlikte Ahbap Derneğinin yönetimini gerçekleştirmektedir.

Ahbap Derneği Yardımları nelerdir

Sosyal yardımın içerisinde bir birinden farklı yardımları bulunmaktadır. Bu yardımlar;

 1. Gıda Desteği
 2. Tadilat
 3. Giysi Yardımı
 4. Bebek Ürünleri Yardımı
 5. Ev Eşyası Yardımı
 6. Barınma/Konaklama Yardımı
 7. Nakliye Yardımı

Sağlık Yardımı

Sağlık yardımının içerisinde de bir çok alanda yardım yapılmaktadır.

 1. İşitme Cihazı – Arşiv
 2. Dahili ve Cerrahi Bölümler
 3. Pulse Oksimetre Cİhazı (SPO2)
 4. Oksijen Cihazı
 5. Aspiratör Cihazı
 6. İşitme Cihazı
 7. Hasta Sandalye ve Karyolası
 8. Protez ve Ortez
 9. Sarf Malzemeleri
 10. Solunum Cihazı
 11. SMA Kit Başvurusu

Eğitim Yardımı 

Eğitim yardımları olarak da;

 1. 18 Yaş Altı Başvuru
 2. 18 Yaş Üstü Başvuru
 3. Üniversite Konaklama Desteği

Sahne Emekçileri Sosyal Desteği

Sahne emekçileri sosyal desteğinde Ahbap Derneği tarafından fatura desteği sağlanmaktadır.

Afet Destek

Afet destek yardımlarında da Ahbap Derneği olarak, doğal afetlerde Afet Acil Durum Destek olarak yardım yapmaktadır.

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Ahbap Derneği Yardım Almak İstiyorum

Ahbap derneği yardım almak istiyorum; İhtiyaç sahibi vatandaşlar yardım taleplerini çeşitli sivil toplum örgütlerine yapmaktadırlar. Ahbap Haluk Levent’ in başkalığında tamamı gönüllülerden oluşan sivil toplum örgütüdür.

Dernek hayırseverlerin de desteği ile çok iyi işler başarmaktadır. Dernek ihtiyaç sahibi kişiler ile hayırseverler arasında köprü görevi yapmaktadır. Bazı yardımlar için destekçi aramakta ve destekçi bulunması halinde sizler ile irtibata geçilmektedir. Her yardımın koşulları farklılık göstermektedir.

Başvurunuz ilgili şehrin Yardımlaşma Çalışma Grubu Yönetimi tarafından incelendikten sonra maksimum 30 gün içerisinde onaylandığı yada reddedildiğine yönelik bilgi  sistemde kayıtlı olan telefon numaranıza mail veya mesaj yolu iletilmektedir.

Ahbap Derneği Kimlere Yardım Ediyor?

Ahbap derneği kimlere yardım ediyor; geçim sıkıntısı çeken, sel, deprem, yangın gibi doğal afetlerden zarar gören, eğitim hayatını ekonomik güçlük nedeni ile devam ettiremeyen, sağlık, ilaç sıkıntısı yaşayan kişiler Ahbap derneğine yardım başvurusunda bulunabilirler.

Haluk Levent aynı zamanda sahne emekçilerine de destek olmaktadır. Her başvurunun detayları, koşulları farklıdır. Hangi yardım için başvuruda bulunacaksanız Ahbap.org adresinden üyelik oluşturup başvuruda bulunabilir başvuru ve  evrakları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Haluk Levent Ahbap Derneği Yardım Başvurusu

Haluk Levent Ahbap Derneği Yardım Başvuru için ahbap.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Haluk Levent Ahbap Burs Başvurusu

Haluk Levent Ahbap Derneği tarafından öğrencilere aylık 450 TL burs verilmekteydi. Ancak Haluk Levent’in açıklaması üzerine Ahbap Derneği öğrenci burslarını 600 TL’ye çıkarıldığını açıkladı. Eylül 2021 ile Haziran 2022 tarihleri arasında aylık olarak 600 TL burs dağıtımı yapılacak ve 150 TL’lik ek ödemeler de Eylül ayından itibaren olmak üzere 3 aylık dönem için de önceki ayları da kapsayacağı açıklandı.

Ahbap Derneği Yardım Kolisi

Ahbap Derneği Yardım Kolisi; covid-19 nedeni ile işsiz kalmış, kapanma nedeni ile çalışamamış, karantina nedeni ile zorluk çeken vatandaşların haricinde temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızda gıda desteği (Ahbap Derneği Yardım Kolisi) başvurusu yapabilirler.

Kriterlere uygun olarak başvurularınızı AHBAP resmi internet sitesinden yapmalısınız. Erzak paketleri,  Ahbap tarafından kargo yolu ile  sistemde belirtmiş olduğunuz adrese gönderilecektir.

5/5 - (14 Oy )

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

27 Yorum

 1. Kronık rahatsıZım annem babam yok yardım almak istıyorum neden beledıyeler vermıyor bu sene okadar bıldırmemıze rağmen yeşıl kartlıyım

 2. Merhaba eşimle yeni ayrıldım maddi hicbirgelirim yok sosyal güvencem yok evim kira maddi destek ve gıda desteği istiyorum sizlerden Haluk abi lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

 3. Bursa yenişehir de oturuyorum kirada oturuyorum lütfen banada yardım edin paraya ihtiyacım gündoğan mah koca emin sok no erzağa ihtiyacım var

 4. Maddi yardım.
  Koltuk takımı çocuk odası buzdolabı
  Halı çok ihtiyacım var
  İnşallah birgün benim bu istediklerim olur
  Kiracıyim evim olmiyacak hiç bir zaman madi manevî durumun yok ölmeden evimde esyam olsun.
  İnşallah Allah Bir gün banada nasip eder.
  3evladim var çocuk odası olur.

 5. Kirada oturuyoruz geçim sıkıntımız var. 2 öğrencim var. Yardımınızı bekliyorum

 6. Merhabalar ben iki cocuk annesiyim 12yadinda bir kizim var 2 yasinda oglum var devlet yardimiyla geciniyorum saglik sorunlarim var hem oglum kicuk bakicak kimsem yok kirada oturuyorum esimden resme. Ayrildim ve bu zor gunler yasiyiruz aldim yardim parasi yetmiyor kizimin okul masrafi evin ihtyacina yetisemiyorum lutfen bu konuda yardimci olun gida paketi ve cocuklarim icin kiyafet talep ediyorum

 7. Slm hic bir gelirim yok sizden yardım istiyorum cok ihtiyacim var yardimci olur musum sevinirm ilginiz için teşekkür maddi olarak

 8. Hayırlı akşamlar ben size çık ulaşmaya çalıştım ama ulaşamadım . Benim 4 çocuğum var .3 öğrencim var. Evim kira . Eşim cezaevinde . 2 aydır hurdaya giderek geçiriyorum .Bide sağdan soldan gelen yardımlarla .Allah rızası için bana yardımcı olur musunuz

 9. Kiradayim gecinemiyorum iki küçük çocuğum var bez ve süt alamıyorum yiyecek giyecek alamıyorum Allah rızası için yardım istiyorum lütfen kredi borcum var odeyemiyorum Allah rızası için

 10. Selam benim acil yardıma ihtiyacım var Kastamonu Bozkurt ta oturuyorum sel felaketi nedeniyle işimi kaybettim acil yardıma ihtiyacım var lütfen beni arayın

 11. Benim 6 çocuklarım var kiradayim çocuklarim ufak yardımı başvurusu yapmak istiyorum

 12. Öncelikle merhaba çok aradım ama ulaşamadım ben yetim çocuğumla zor durumdayi m çok aradım ama kimse açmadı

 13. Haluk nolur okuldan proğram almam için para istiyolar alacak gücüm yok evim kira alamazsa o prağramları almazsa okulda brakacaklar nolu görünnnn

 14. Merhaba! Haluk abicim ankaradan yazıyorum evim kira iki çocuk okutuyoeum iniverste ihtiyaçlarımı karşılıyamıyorum oğlum için sizden nakti yardım istiyorum lütfen çok zor durumdayımm allahını seversen dönüş yapın

 15. Maddi destege ihtiyacım vr zor durumdayım bel fıgı rahatsızlığım ve 47 yaşındayım her bir işe almıyorlar kira ve faturalarımı ödeye miyorum 1 kızım vr okuyor ihtiyaçlarını karşılayamıyorum lütfen yardım edin maddi destege cok ihtiyacım var.

 16. Kızım karaciğer hastalığı nedeniyle yatıyor şu yatalak maddi manevi destek istiyoruz kızın rahatsız olması nedeniyle işten ücretsiz izin kullanmak zorunda kaldım maddi destek istiyorum sağlıklı günler dilerim

 17. Merhaba ben iki cocuk annesiyim kiraciyim esim tek calisiyor gecinemiyoruz allah rizasi icin yardim edin

 18. Merhaba ben Çiğdem 2 oğlum var engelli bi eşim var malülen emekli az bi maış veriyorlar 2 oğlum var lise öğrencisi yardım ederseniz sevinirim gelip evime bakın doğru dürüst eşyamı bile yok ben eşya istemiyorum iki yavrumun okul masrafları bide yiyecek istiyorum

 19. Aydın Nazilliden hayırlı aksamlar.sosyal yardımlaşmadan 10 yıldır dır yardım alıyorum.ama yetersiz geliyor.iki çocuğum var.biri ilköğretim diğeri lise ihtiyaçlarını karşılayamıyorum.evim kira 7 aydır ödeme yapamıyorum.benim ve ailemin elinden tutarsanız çok mutlu olurum. Beynim çok yoruldu biraz insanca yaşamak istiyorum ailemle.

  1. Lütfen sesimi duyan gerçekten çok zor bir durumdayım 3 oğlum var çadırda yasiyoz lütfen yardım edin evde hiç bir şey yok bakkala yazdırıyorduk ama artık oda yazmiyor borcunuz çok oldu önce ödeyin sonra gene yazarım diyo

 20. 2cocuk annesiyim devlet bir çocuk parası veriyo 4ay önce valilik den 1+1ev cikdi çocuk karım bir 5digeri8yasin da burda barinilacak gibi dyl evimin borcu 30bin tapusunu almak için burda madde bagim kişi sinir hasta lari ve silah sıkılan kavgası gürültüsü olan biryer çok mağdurum çocuk 1.280tl alıyorum ev kiraları disar da birbucuk dan fazla burda çocuk lar yetişemez yaşım 36 korkuyla dışarı cikiyoru m ayrildigim adam cezaevinden cikdi madde bağımlısı elinden zor kurtulduk lütfen bize yardım edin bu evin tapusunu alıp merkez de kira da oturmak istiyorum

 21. Kronik kalp hastası ortopedik kısmi felçli 4 kişilik okuyan iki kızı olan kirada oturan bir aileyiz geçinmek te zorlanıyoruz destek ödemesi yardımı talebim var gereğini rica ederim

 22. merhaba ben yardim basvurusu yapmistim hala bi bilgi gelmedi bana rica etsem bana yardimci olurmusunuz

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu