Sosyal Yardım

Öğrencilere 5 Bin TL Burs Desteği Başladı. Başvuru Formu

Öğrencilere 5 Bin TL Burs Desteği. Başvuruda Bulunan Öğrencilere 5000 Türk Lirası Burs Verilecek. Ahbap Burs Başvurusu

Öğrencilere 5 Bin TL Burs Desteği başlayacağını duyuran Ahbap derneği kurucusu Haluk Levent, çok kısa bir sürede başvuruların başlayacağını twitter hesabı üzerinden duyurmuştu.

depremzede öğrencilere burs
depremzede öğrencilere burs

Atılan bu twitten sonra, öğrenciler kimin bu burstan faydalanabileceğini sorgular oldu.

Ahbap derneği, ülkemizde yaşanan asrın felaketinde göstermiş olduğu çabadan dolayı tüm halk tarafından bilinir bir hal aldı. Daha önce pek bilinmese de depremden sonra Ahbap vakfı hemen herkes tarafından bilinen bir vakıf oldu.

Ahbap Derneği kurucusu olan Haluk Levent, depremde ailesini kaybeden öğrencilere aylık 5000 TL Burs verileceğini ve bu bursun 1 yıl kesintisiz bir şekilde verileceğini twitter hesabı üzerinden açıkladı.

5000 TL Öğrenci Bursuna Destek Yağdı

Haluk Levent, attığı twitten sonra dünya genelinde Üniversite öğrencilerine destek olmak isteyen iş adamları, bürokratlar ve Üniversiteler Haluk Levent ile iletişime geçti.

haluk levent öğrenci bursu
haluk levent öğrenci bursu

New York Ticaret Odası Başkanı Mark Jaffe ve Güney Koralilerin Ticaret Odası Başkanı James Kim Haziran Ayında İstanbul’a geleceklerini ve Öğrenci burs desteği için toplantı yapılacağını twit atarak duyuran Haluk Levent, öğrenci bursuna desteklerin gelmeye devam ettiğini de açıkladı.

ahbap derneği 5000 tl burs
ahbap derneği 5000 tl burs

Hangi Öğrenciler 5000 TL Burs Alabilecek

 • T.C. Vatandaşı olanlar,
 • Deprem Bölgesinde ebeveyn kaybı yaşayanlar
 • Maddi Sıkıntı Yaşayanlar
 • Öğrenci olanlar

Ahbap Derneğinin Öğrencilere Verdiği Yardımlar Nelerdir?

Ahbap Derneği, öğrencilere birçok farklı şekilde yardım etmektedir. Bunlar arasında:

 • Ahbap Derneği burs desteği
  İhtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlamaktadır. Burs başvuruları her yıl belirli bir dönemde açılmakta ve başvuru süreci sonrasında uygun görülen öğrencilere burs verilmektedir.
 • Ahbap Derneği Kitap Yardımı
  Ahbap Derneği, öğrencilerin derslerinde kullanabilecekleri kitapları sağlamaktadır. Kitaplar genellikle bağışlarla temin edilmekte ve ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.
 • Ahbap Derneği Okul Malzemesi Yardımı
  Ahbap Derneği, öğrencilerin okulda kullanabilecekleri kırtasiye malzemeleri gibi çeşitli okul malzemeleri sağlamaktadır. Bu yardımlar da genellikle bağışlarla sağlanmakta ve ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.
 • Ahbap Derneği Eğitim Danışmanlığı
  Ahbap Derneği, öğrencilerin eğitimleriyle ilgili sorunlarına yardımcı olmakta ve eğitim konusunda danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.
 • Ahbap Derneği Gıda Yardımı
  Öğrencilerin beslenmelerine yardımcı olmak için gıda yardımı da yapmaktadır. Bu yardımlar genellikle ramazan ayı boyunca yapılmakta ve ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.
Devlet Ödemeleri  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Depremzede Burs Başvurusu. Kimler Başvurabilir?

Ahbap Derneği’nin sunduğu yardımların türleri ve miktarı her yıl değişebilir, bu nedenle derneğin resmi web sitesinden güncel bilgi almak daha doğru olacaktır.

Ahbap derneği yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/ahbap-dernegi-yardim-basvurusu-2023/ Tıklayın.

5/5 - (19 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

10 Yorum

 1. Üniversite sınavına hazırlanıyorum ailemden gereken desteği alamıyorum köyde kendi cabalarimlar calişiyorum bir kız cocugu olarak sizden destek bakliyorum

 2. Burs desteği ihtiyacım var kirada oturuyorum 4 çocuğum var evde kocam tek çalışıyor 3 kişi okul okuyor

 3. Eşim den 3seneden bari ayriyim madi durumum yok ise gidemiyorum aslim hastasiyim buna rağmen iki çocuk okutmaya çalışıyorum biri lise biride 8 sınıfa gidiyo bu yardımdan bende yararlanmak istiyorum

 4. Eşim den ayriyim iki çocuklarım var biri lise biri ise 8 ci sınıf kirada oturuyorum b3nde bu yardımdan yaralanmak istiyorum çünkü bende çocuk okutuyorum

 5. Eşimden ayriyim 4 çocuğum var okuyor 4 de evim kira hiçbir gelirim yok devlet yardımlarıyla çocuklarımı okutup bakmaya mücadele ediyorum sayın devletimin yardım elini uzatmasini rica ediyorum

 6. Ben öğrenciyim ve 9 kardeşiz madi sıkıntılarımız dan dolayı babam bize fazla yardımcı olamıyor

 7. Ben 16 yaşındayım madi olarak zor durumdayım gerçekten destek olursanız sevinirim

 8. Eşim ayriyim kiracı asgari ücretle çalışan bir bayanım bir kızım var 7.sinifa giden

 9. Çocuklarımın hepsinede. Burs parası verin. Cocuklarım da rahat büyüsü. Ben üçdöt senedir köyden gelmişim. Çok zorluklar çektim. Yiyeceyim. Bile yokdu. Geçinemediyim çocuklarım okusun diye geldim. Durumum yok çocuklarım 4 tane hepsine. Burs parası istiyorum. Giyecek istiyorlar. Ama ala mı yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu