Güncel

Öğrenci Akbili Ne Kadar 2023?

Öğrenci Akbili Ne Kadar 2023? Öğrenci Akbili Kaç TL Oldu? Öğrenci Akbili Tek Basım Ne Kadar 2023? Aylık Öğrenci Akbili Kaç TL 2023 İETT?

Öğrenci Akbili Ne Kadar 2023? Öğrenci Akbili Kaç TL Oldu? Öğrenci Akbili Tek Basım Ne Kadar 2023? Aylık Öğrenci Akbili Kaç TL 2023 İETT?

Öğrencilere ulaşım açısından kolaylık ve indirim sağlayan akbillerin her sene fiyatı güncelleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı UKOME tarafından yönetilen öğrenci akbilleri şu ana kadar milyonlarca öğrenci tarafından kullanılmıştır.

Öğrenci akbili ne kadar 2023 diyen kişiler ise yeni ücretlendirme ile ilgili bilgileri UKOME’nin duyurularından öğrenebiliyor. Aynı zamanda İETT’nin sayfasından da yeni ücretleri öğrenmeniz mümkündür.

Güncellemeyle birlikte öğrenci akbili aylık ücreti 109 TL’den 140 liraya yükseldi. Aylık olarak alınan bu ücretlerle birlikte öğrencilerin ekstra bir ücret ödemeden ulaşım araçlarını kullanacağını söylemek mümkündür.

Sene içerisinde iki kez güncellenen öğrenci akbilleri için güncellemeler İETT üzerinden yapılıyor. Tüm toplu ulaşım araçlarında geçerli olan öğrenci akbilleri ile şehrin her yanını gezebiliyorsunuz.

Öğrenci Akbili Ne Kadar 2023?
Öğrenci Akbili Ne Kadar 2023?

Öğrenci Akbili Kaç TL Oldu?

Akbil fiyatlarının her sene değiştiği İstanbul’da güncel fiyatları birçok kişi merak ediyor. Öğrenci akbili kaç TL oldu diyenler için belediyenin güncel duyuruları takip edilebilir.

Buna göre öğrenci akbilinin aylık dolum ücreti 109 TL iken 140 TL’ye yükseltildi. Aylık dolum yaparak dilediğiniz bir şekilde şehrin tamamını gezmeniz mümkün oluyor.

Şu ana kadar birçok öğrencinin almış olduğu öğrenci akbilleri sayesinde ulaşımın daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle toplu taşıma araçlarını kullanan öğrencilere önerilen akbiller bundan dolayı avantajlı bir hale de gelebiliyor.

Günümüzde birçok kişinin almış olduğu öğrenci akbili sayesinde şehrin neredeyse tamamına tek bir kart ile ulaşım sağlayabileceğinizi söylemek de mümkündür.

Öğrenci Akbili Tek Basım Ne Kadar 2023?

Öğrenci akbillerinin tek basım fiyatları her sene güncelleniyor. Öğrenci akbili tek basım ne kadar 2023 sorgulaması yapan kullanıcılar İETT’nin resmi sitesi üzerinden kolaylıkla bu verilere erişebiliyor.

Yeni yapılan fiyat güncellemesiyle birlikte öğrenci akbilinin tek basım fiyatı 4,83 TL oldu. Daha öncesinde 3,74 lira olan öğrenci akbili 2023 yılı için zamlandı.

Yıl içerisinde iki kez zam getirilen öğrenci akbilleri için yeni yılda yapılacak olan zam oranları belli oldu. Hem aylık akbillerin hem tek basım akbillerin yeni yılda %20 – 30 aralığında zamlandığı açıklandı.

Milyonlarca öğrencinin kullandığı öğrenci akbilleriyle ilgili yeni bir fiyat güncellemesinin gelmesi halinde UKOME tarafından açıklama yapılacağını belirtmek de fayda vardır.

Aylık Öğrenci Akbili Kaç TL 2023 İETT?

Akbillerle ilgili birçok soru internet üzerinden soruluyor. Bu sorulardan biri de aylık öğrenci akbili kaç TL 2023 İETT sorgusudur.

Öğrenci akbillerinin her sene güncellendiği İstanbul’da birçok kişi bu akbillere sahiptir. İETT’nin araçlarında kullanmanızın mümkün olduğu ulaşım kartları sayesinde şehir içi ulaşımı tek bir kart üzerinden sağlamanız da mümkün oluyor.

Günümüzde birçok kişinin sahip olduğu öğrenci akbillerinin fiyatı ise 140 TL olarak belirlendi. Aylık olarak doldurabileceğiniz öğrenci akbillerini tek basım hakkı olacak şekilde de alabiliyorsunuz.

TL yükleyerek de akbilini kullanabilir ve çeşitli yerleri ziyaret edebilirsiniz. Birçok öğrenci genellikle aylık ulaşım kartını almaktadır.

Çünkü daha avantajlı olması sebebiyle aylık dolum yapıldığı belirtilmektedir. Öğrenci akbillerinin ay içerisinde yenilendiğini de bilmelisiniz. Bundan dolayı kullanılmayan hakların bir sonraki aya devredilmesi söz konusu olamaz.

Birçok öğrencinin memnun olduğu akbil uygulamasında fiyatların daha uygun olduğunu da söylemek mümkündür. Aylık dolumları hem online olarak hem de otomatlar aracılığıyla saniyeler içerisinde yapabilir ve tüm toplu ulaşım araçlarına binebilirsiniz.

Öğrenci Akbili Nasıl Çıkartılır?

İstanbul’da ulaşım için kullanılan öğrenci akbillerinin nasıl çıkarılacağı da merak ediliyor. Öğrenci akbili nasıl çıkartılır diyenler hem online hem de fiziksel başvuru merkezleri aracılığıyla öğrenci kartı alabilir.

Belirli bir ücret karşılığı alınan öğrenci akbillerinde bazı belge talepleri de bulunuyor. Tüm şartları sağlayan ve ücretleri yatıran kişilerin öğrenci akbillerini alması ve direkt olarak kullanması mümkün oluyor.

Öğrenci akbilleri için fiziksel teslimat noktalarını tercih edebilirsiniz. Böylelikle ekstra olarak kargo parası ödemeden kart alabilirsiniz.

Online başvurularda kart bedeli + kargo ücreti tahsisi olduğu biliniyor. Eğer kargo parası ödemeyi istemiyorsanız İBB’nin başvuru merkezleri üzerinden kart başvurusu yapabilir ve anında kartınızı teslim alabilirsiniz.

Öğrenci Akbili İçin Gerekli Belgeler

Akbil almayı isteyen kişilerin belge iletimi yapması gerekiyor. Öğrenci akbili için gerekli belgeler sorgulaması yapan kişilerin genellikle öğrenci belgesi ile karşılaştığı görülmektedir.

Öğrenci belgesi bir akbili alabilmek için ilk şart olarak görülüyor. Online başvurularda belge iletimini sistem üzerinden yapabilirsiniz. Fiziksel başvuru merkezlerinden yapılacak olan başvurularda öğrenci belgenizi çıktı olarak almanız gerektiğini de unutmayın.

Akbil için kimlik kartı ibrazı da gerekiyor. Bundan dolayı kimlik kartınızı yanınızda bulundurmalısınız. Ortalama 3 – 4 dakika süren kart basım işlemlerinin ardından yeni öğrenci akbilinizi satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şu ana kadar milyonlarca kişi tarafından aktif hale getirilmiş olan öğrenci akbillerinin güncel fiyat listesine de İETT sayfasından ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Akbili Basım Hakkı Ne Kadar?

Akbillerle ilgili sorulan sorulardan biri de basım haklarına ilişkindir. Öğrenci akbili basım hakkı ne kadar sorgulaması yapan kişilerin cevabı ise İBB tarafından verilmiştir.

Buna göre aylık basım hakkının 200 olduğu öğrenci akbillerinde basım hakları bir sonraki aya devretmez. Basım haklarının aynı ay içerisinde kullanılması (alındığı günden itibaren 30 gün ) gerekmektedir.

Öğrenci akbillerinde ekstra bir dolum ücreti söz konusu değildir. Aylık 140 TL karşılığında kartınıza dolum yapabilir ve 200 basım hakkı elde edebilirsiniz.

Bazı toplu taşıma araçlarında 1 veya 2 basım hakkı kullanılabiliyorken raylı sistemler gibi daha gelişmiş toplu ulaşım araçlarında 3 basım hakkı kesilebilir. Bundan dolayı 200 kez biniş hakkı anlamına gelmeyen 200 basım hakkının kullanımına dikkat etmelisiniz.

İstanbul Öğrenci Akbili Ücretleri

Öğrenci akbilinin her sene zamlandığı İstanbul’da bu sene de enflasyona göre bir fiyat listesi oluşturuldu. İstanbul öğrenci akbili ücretleri aylık olarak 140 TL oldu. Buna göre aylık dolum yapmayı isteyen öğrencilerin her ay 140 TL kartına yükleyerek aylık abonelik alması mümkün olacak.

Tek basım ücretinin 4,83 TL olarak güncellendiği İstanbul’da toplu ulaşım araçları için ortalama %40 zam yapıldı.

Bütün toplu ulaşım araçlarında 4,83 TL olarak güncellenen basım tutarı için önceki fiyatın 3,77 olduğu belirtildi. 2023 yılı ile birlikte öğrenciler her biniş için ekstra 1,06 TL ödeme yapmak zorunda kalacak.

Öğrenci Akbili Nerelerde Geçerlidir?

Akbillerin nerelerde geçerli olup olmadığı BELBİM tarafından açıkça belirtilmiştir. Buna göre öğrenci akbilleri şehirde yer alan tüm toplu taşıma araçlarını kapsıyor.

Öğrenci akbili nerelerde geçerlidir diyenler için metrobüs, halk otobüsü, feribot, vapur, tramvay, metro ve Marmaray cevabı verilebilir. Birçok hatta geçerli olan öğrenci akbilleri ile şehrin neredeyse tamamına yakınını gezmeniz mümkün oluyor.

Öğrenci akbilleri normal akbillere göre ortalama %50 daha ucuzdur. Öğrencilerin alabilecekleri akbiller ise öğrenim dönemi boyunca geçerlidir.

Lise veya üniversite fark etmeden alınabilecek olan öğrenci kartlarıyla daha uygun şehir içi ulaşım yapılabiliyor. Öğrencilik hayatının bitmesiyle birlikte 2 yıl daha bu kartı kullanıp daha uygun ulaşım gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

Devlet ödemeleri yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (21 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu