Güncel

Messi Deprem Yardımı. UNICEF yardım kampanyası

Messi Deprem Yardımı. Messi Depremzedelere Yardım Yaptı mı? UNICEF yardım kampanyası. Messi Depremzedelere Ne Kadar Yardım Yaptı? Deprem Yardımı Yapan Futbolcular

Messi Deprem Yardımı. Messi Depremzedelere Yardım Yaptı mı? UNICEF yardım kampanyası. Messi Depremzedelere Ne Kadar Yardım Yaptı? Deprem Yardımı Yapan Futbolcular

Messi Deprem Yardımı. Ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden sonra hem ülkemizde hem diğer ülkelerde yardım kampanyalarının düzenlenmeye başlandığı görülmektedir.

Bu doğrultuda UNICEF yardım kampanyası başlatan kurumlardan birisidir. UNICEF’in başlatmış olduğu yardım kampanyasına PSG forması giyen ve dünyaca ünlü futbolcu olan Lionel Messi’de katılmıştır.

Lionel Messi sosyal medya hesabından “Türkiye ve Suriye‘de binlerce çocuk ve aileleri bu üzücü depremden etkilendi.

Kalbim onlarla birlikte” ifadesini paylaşarak, bağış çağrısında bulunmuştur. Bu bağış çağırısıyla birlikte Lionel Messi 3,5 milyon euro olarak deprem yardımı yapmıştır.

Messi Deprem Yardımı. UNICEF yardım kampanyası
Messi Deprem Yardımı. UNICEF yardım kampanyası

Messi Depremzedelere Yardım Yaptı mı?

Arjantinli olan ve PSG forması giyen dünyaca yıldız futbolcu olan Lionel Messi, ülkemizde yaşanan depreme sessiz kalmamış ve sosyal medya hesabından bağış çağrısı yapmıştır.

Messi sadece bağış çağrısı yapmamış, 3,5 milyon euro da depremzedelere yardımda bulunmuştur.

Messi Depremzedelere Ne Kadar Yardım Yaptı?

Tüm dünyanın saygı duyduğu ve hayran olduğu futbolculardan birisi olan Lionel Messi, depremzede vatandaşlarımıza destek olmak için 3,5 milyon euro tutarında maddi bir yardımda bulunmuştur.

Deprem Yardımı Yapan Futbolcular

 • Leonardo Bonucci,
 • Paulo Dybala,
 • Kevin De Bruyne,
 • Neymar,
 • Karim Benzema,
 • Lionel Messi,
 • Cristiano Ronaldo,
 • Kylian Mbappe,
 • Erling Haaland,
 • Harry Kane,
 • Antoine Griezmann,
 • Eden Hazard ve Alvaro Morata

Bu imzalı forma satışlarından şu ana kadar Eden Hazard, Morata ve Kevin De Bruyne’nin imzalı formaları toplam 1 milyon TL, Cristiano Ronaldo, Bonucci ve Dybala’nın imzalı formaları ise toplam 5 milyon TL’ye satılarak toplamda 6 milyon TL tutarında bir bağış toplanmıştır. Ayrıca kişisel olarak deprem bölgesine maddi olarak bağış yapan futbolcular ise şunlardır:

1- Lionel Messi: 3,5 milyon Euro

2- Merih Demiral: 1 milyon lira

3- Burak Yılmaz: 300 bin lira

4- Mert Hakan Yandaş: 200 bin lira

5- Hakan Balta ve eşi: 300 bin lira

6- Emre Kılınç: 150 bin lira

7- Çağlar Söyüncü: 50 bin Euro

8- Cengiz Ünder: 50 bin Euro olarak bilinmektedir.

Milli futbolcumuz olan Merih Demiral, deprem bölgesine destek olmak için bir yardım kampanyası başlatmıştır. Bu yardım kampanyasına, dünyaca ünlü futbolcular sessiz kalmamış ve kendi formalarını imzalı bir şekilde bağışlamışlardır.

UNICEF aracılığıyla depremzede çocuklarımıza bağış yapmak için buraya https://bagis.unicefturk.org/guneydogudepremi tıklayınız.

5/5 - (24 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu