Kırtasiye Yardımı

Mersin Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Kırtasiye yardımı alabilmek için gerekli belgeler 

Mersin Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. İhtiyaç Sahibi Ailelere Kırtasiye Yardımı Desteği Başladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. İhtiyaç Sahibi Ailelere Kırtasiye Yardımı Desteği Başladı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. İhtiyaç Sahibi Ailelere Kırtasiye Yardımı Desteği Başladı.

Mersin Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı. İlkokul, lise, üniversitenin açılmasıyla öğrencilerimizin kırtasiye malzemelerine ihtiyacı artmıştır. Kırtasiye malzemelerini almakta zorlanan kişiler Mersin Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı hakkında araştırmalara başladı. İşte kırtasiye yardımı ile ilgili tüm detaylar…

Maddi durumunuz yeterli değilse eğitim gören çocuklarınızın kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamada güçlük çekebilirsiniz. Bu durumda Mersin Büyükşehir belediyesi siz değerli vatandaşlarımızın, kıymetli çocuklarına kırtasiye yardımında bulunmaktadır.

Kırtasiye yardımı başvurularını e-devletten yapmanız mümkün. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuğu okula giden ailelere kırtasiye yardımı tutarı 1300 ₺ olarak belirlendi. Kırtasiye yardımını başvurunuz onaylandıktan sonra alabilirsiniz.

Kırtasiye yardım paranızı 1 Eylül ve 31 Aralık tarihleri arasında alabilmeniz mümkün. Kırtasiye yardımı başvurusu için başvuru şartlarını yerine getirdiğiniz takdirde ödemeleriniz PTT veya başvuru sırasında verilen banka hesap numaraları üzerinden hesabınıza yatırılacaktır.

Mersin Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardım başvurusu

Mersin Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardım başvurusu yapabilmek için başvuru şartlarını taşımanız gerekir. 

 • Hane halkınızın aylık ortalama net geliri asgari ücretin ⅓ ü kadar  altındaysa 
 • Maddi durumunuz kötüyse 
 • Ayrıca afet, felaket gibi olaylara maruz kaldıysanız Mersin Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımına başvurabilirsiniz.

Kırtasiye yardımı alabilmek için gerekli belgeler 

 • Çocuğunuza ait T.C. Kimlik veya Nüfus Cüzdanı
 • Size ait T.C. Kimlik veya Nüfus Cüzdanı
 • Çocuğunuzun halen daha öğrenci olduğunu gösteren okuldan alacağınız öğrenci belgesi
 • Gelir belgeniz ya da işsiz olduğuna dair SGK’dan aldığınız belge
 • İkametgah adresiniz ve aile bireylerinize ait nüfus kayıt örneği
 • Eğer kirada oturuyorsanız kiira sözleşmesi
 • Evinizin mülkiyeti ailenizden birine aitse tapu fotokopisi
 • İŞKUR kayıt belgeniz
 • Muhtarlıktan aldığınız fakirlik belgesi

Mersin Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardım başvurusuna başvurmak isterseniz e-devlet aracılığıyla TC bilgilerinizi girip, başvurunuzu onaylamanız gerekir.

Mersin Büyükşehir belediyesi öğrenci para yardımı

Her sene olduğu gibi bu senede Mersin belediyesi  siz değerli öğrencilerin ihtiyaçlarını unutmadı. 

Vahap Seçer 2022 -2023 yılında;

 • Ön lisans öğrencilerine 1500₺
 • Lisans öğrencilerine 3000₺
 • 5 yıllık lisans öğrencilerine 3750₺
 • 6 yıllık lisans öğrencilerine ise 4500₺  ödeme yapacağını açıkladı.

Önceden çok cüzi miktarda olan öğrenci bursu, şimdi ise öğrencilere nefes aldırıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi  öğrenci para yardımı her yıl üniversitesinin ilk yıllarında verilmektedir. Öğrencilerden herhangi bir karşılık beklemeyen Mersin Büyükşehir belediyesi öğrencilerin, vatana millete hayırlı evlatlar olmasını temenni etmektedir.

Karşılıksız burslar arasında yer alan Mersin halkı için büyük ilgi görmektedir. Her yıl olduğu gibi bu yılda binlerce öğrenci, öğrenci para yardımı alabilmek için Mersin Büyükşehir Belediye binasının yolunu tutmaktadır.

Mersin Büyükşehir belediyesi öğrenci bursu kimlere verilmektedir?

Mersin Büyükşehir belediyesi öğrenci bursunu öğrenci ayırt etmeksizin herkese vermektedir. Öğrencilerin ailesinden birinin Mersin’de ikamet etmesi yeterlidir. Bu şart sağlanıyor öğrencinin Mersin Büyükşehir belediyesine müracaat etmesi gerekir. Öğrenci bizzat kendisi başvuru yapmazsa burs verilmesi mümkün değildir.

Başvuru şartlarında ilk olarak öğrencinin devlet üniversitelerinden 4 yıllık bölümlerinden birini örgün olarak kazanmış olması gerekir. İlgili devlet üniversitesine kaydını yaptırması gerekir. Üniversiteyi kazanan öğrencinin 1. dereceden yakınının Mersin’de ikamet etmesi gerekir. 

Burs başvurusu için linke tıklayarak https://portal.mersin.bel.tr/forms/oy/Basvuru.aspx bilgileri eksiksiz girmeniz gerekecektir. Formu doldurduktan sonra formda belirtilen müracaat noktalarına giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir belediyesi öğrenci yardım başvurusu

Mersin Büyükşehir belediyesi tarafından öğrencilere verilen para yardımı başvuru için, formu e-devlet üzerinden yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gidere doldurabilirsiniz. 

Çocuğunuz ilk okul ve orta okul öğrencisiyse  para yardımı formu sizin tarafınızdan kimlik bilgileri girilerek doldurulması gerekir. E-Devlet üzerinden para yardımı başvuru formunu doldurmak için  https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti  linkine kullanıcı bilgilerinizle giriş yapıp formu doldurabilmeniz mümkün.

Hanenizde okuyan çocuk var mı? Hanenizde okuyan çocuk sayısı gibi sorularla karşılaşabilirsiniz. Bu sorulara doğru cevap verdiğiniz takdirde ve gerekli şartların hepsine uyruğunuz takdirde öğrenci yardımı almaya hak kazanabilirsiniz.

Çocuğunuzun öğrenci yardımından faydalanmasını isterseniz bizzat sizin başvuruda bulunmanız gerekir. Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma vakıflarına götürmeniz gereken belgeler;

 • Hem sizin hemde çocuğunuzun kimlik kartlı
 • Sağlık raporu
 • Öğrenci belgesi
 • Hanenizde yaşayan herkesin kimlik fotokopisi
 • Fakirlik kağıdı
 • Ev kira ise kira sözleşmeniz

Yukarıda ki belirttiğimiz belgeler ile başvurup, başvurunuzun onaylandığı halinde, hak kazandığınız eğitim yardımını 1 yıl boyunca her ay PTT şubelerin çekebilirsiniz.

Yukarıda Yer Alan Mersin Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Tamamen Sosyal Belediyecilik Göz Önünde Bulundurularak Bilgi Amaçlı Yazılmıştır. Detay İçin https://www.mersin.bel.tr/ Mersin Büyükşehir  Belediyesinin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (13 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu