Güncel

Mercado nbc işe alım müdürü diye mesaj geldi

Mercado nbc işe alım müdürü diye mesaj geldi. Mercado nbc iş alımı için mesaj atar mı? Mercado nbc iş başvurusu nasıl yapılır?

Mercado nbc işe alım müdürü diye mesaj geldi. Mercado nbc iş alımı için mesaj atar mı? Mercado nbc iş başvurusu nasıl yapılır?

Mercado nbc işe alım müdürü diye mesaj geldi

Mercado nbc işe alım müdürü diye mesaj geldi. Son dönemlerde iş arayan ya da aramayan insanlara gönderilen ortak bir mesaj, kullanıcıların akıllarında soru işareti yarattı. Çok sayıda kullanıcı, internet üzerinden gelen mesajın doğruluğunu merak ediyor.

Gelen mesaj ‘Merhaba ben Mercado nbc işe alım müdürüyüm’ şeklinde başlıyor. Devamında ise şirket bünyesinde açık pozisyonlar olduğu için iletişime geçildiği ifade edilirken mesaj gönderilen kişiye evden çalışma imkanı ile üstelik part time çalışma teklifi sunuluyor.

Gelen mesaj ile alakalı bir diğer husus ise ödemelerin günlük olarak yapılması, bu hususta günlük olarak maaşın 500 TL ila 2800 TL aralığında olduğu vaat ediliyor. İş ile alakalı detaylı bilgi almak ve danışmak üzere mesajın sonunda bir bağlantı ya da telefon numarası da bulunuyor.

Bu mesajların gelme sıklığı son 3 ay içerisinde artmakta olup dolandırıcılar tarafından gönderildiği bilinmektedir. Milyonlarca kullanıcı, farklı şirketlerden ancak aynı konsepte sahip bu tarz mesajlar alıyor. 

Mercado nbc işe alım müdürü diye mesaj geldi
Mercado nbc işe alım müdürü diye mesaj geldi

Mercado nbc iş alımı için mesaj atar mı?

Yüksek maaş ile insanları cezbetmeyi amaçlayan bu mesajlar, dolandırıcılık maksadı ile gönderiliyor. Kullanıcılar, inandıkları ya da sehven de olsa mesajda verilen link bağlantısına tıkladıkları veya numara ile iletişime geçtikleri takdirde mağduriyet başlıyor.

Bu durum son derece tehlikeli olmak ile birlikte kullanıcıların banka hesaplarına dahi erişimin mümkün olduğu ifade ediliyor. 

Mercado nbc işe alım müdürü mesajının amacı kullanıcıların kişisel verilerine ulaşmak ve ardından çaldıkları bu bilgiler ile farklı şekillerde dolandırmaktır. Mercado nbc iş alımı için rastgele ve önceki süreçte herhangi bir başvurusu olmayan insanlara bu şekilde part time ya da farklı şekillerde mesaj atmamaktadır.

Tüm bunlara ek olarak günlük 3000 Liraya varan ödemelerin part time iş karşılığında vaat edilmesi gerçekçi değildir ve insanları çekmek üzere bir tuzak olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu tuzağa inanmamak ve mesajı direkt olarak silmek en iyisi olacaktır.

Mercado nbc iş başvurusu nasıl yapılır?

Mercado nbc bünyesinde çalışmak isteyen kullanıcılar, resmi kanalları tercih etmelidirler. Şirketin kendi internet sitesi, insan kaynakları sayfası, resmi e-mail adresleri ya da bilinen ve yetkili şirketler aracılığı ile iş başvurusunda bulunmak mümkündür. Geri dönüşler, işe alım müdürünün şahsi mesajı üzerinden değil insan kaynakları biriminden ya da e-mail ile resmi olarak iletişime geçilen pozisyonlar aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Günümüzde kişisel veriler, sanal dünyada son derece önemli olmak ile birlikte çok sayıda şirket politikası ve yasalar tarafından korunmaktadır. Gelen bu mesajlar, kişisel verilerin korunma kanununu ihlal eden niteliktedir. Dolandırıcılar, ulaştıkları veriler ile banka hesaplarına girebilir vatandaşların haberi olmadan para aktarımı gerçekleştirebilir ve daha çok sayıda işlemi diledikleri gibi uygulayabilirler. Bu nedenle kullanıcılar, kendilerini korumak üzere mesaja tıklamamalı ve herhangi bir şekilde iletişime geçmemelidirler.

5/5 - (12 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu