Maddi Yardım

Çocuk Başına 1700 Tl Destek Başladı. Devletten Çocuklara Para Yardımı

Çocuk Başına 1700 Tl Destek Başladı. Devletten Çocuklara Para Yardımı. Çocuk Başına Devlet Para Yardımı Yapıyor. 

1700 TL Çoçuk Yardımı 2023

Türkiye Cumhuriyeti devleti, maddi ve sosyal yardımlarını, sadece ihtiyaç sahibi ve dar gelirli kişi ya da ailelerle paylaşırken, yapacağı bu yardımlara farklı çeşitler de ekledi. Bu yapılan yardımların amacı, vatandaşın hayat standardını geliştirmek, refah düzeyini yükseltmek ve alım gücünü desteklemek amacı ile yapılıyor.

Özellikle de son zamanlarda artan enflasyon oranları ile vatandaş maddi açıdan oldukça zor günler geçirmekte. Covid 19 salgınından sonra da bazı vatandaşlar çalışamaz duruma gelince, devlet çocuklu ailelere yapacağı yardım türlerine bir yenisini ekledi. 

Yapılan bu yardımlar, aynı zamanda sosyal devlet politikasına uyum sağlar ve devletin gelişip büyümesini de destekler. Yapılan bu yardımlar, bazı sosyal medya aracılıkları ile vatandaşa duyurulur. Bu web sitelerinden birisi olan maksimum haber sitesinde bulunan tüm yardımlar, devlet eliyle yapılan destek projeleridir.

Maksimum haber çocuk yardımı haberini duyan vatandaşlar ise, bu yardımın genel şartlarını ve yardım kapsamında verilecek olan nakdi ücreti merak etmeye başladı. Eğer siz de, bu yapılacak olan yardımı merak ediyorsanız, https://www.devletodemeleri.com/maksimumhaber/ sitesine giriş yaparak, ihtiyacınız olan yardım türüne başvuruda bulunabilirsiniz.

1700 tl çocuk parası nasıl alınır
1700 tl çocuk parası nasıl alınır

Maksimum Haber Çocuk Yardımları Nelerdir?

Devletin, farklı alanlarda yaptığı yardımları internet siteleri üzerinden duyurduğunu öğrenen vatandaşlar, maksimum haber çocuk yardımları nelerdir sorusuna cevap aramak için uğraşıyorlar. Bu yapılan nakdi yardımlar, aynı zamanda vatandaşı sosyal ve psikolojik olarak da destekler ve hayatın içine daha fazla karışmasını sağlar. 

Verilen bu yardımların nakdi ücreti, sizin maddi durumunuza, sahip olduğunuz çocuk sayısına, çocuklarınızın eğitim ve öğretim hayatına göre değişiklik gösterebilir. Bu kapsamda verilen yardımlar, en az 300 Türk Lirasıyken en fazla da 1700 Türk Lirasına kadar çıkabilir. En çok tercih edilen yardım türleri ise şu şekilde sıralanmıştır;

 • Çocuk desteği ödemeleri
 • Doğum yapan anneye verilen ödemeler
 • Çocuk destek bileşeni yardımı
 • Türkiye aile destek programı yardımı
 • Çocuğu okula giden ailelere kırtasiye yardımı
 • Sahip olduğunuz çocuk sayısına göre artan çeşitli yardımlar

Bu belirttiğimiz yardım türlerinden faydalanacak olan kişileri özetlemek gerekirse, bu yardım türlerinden 3294 sayılı kanun kapsamına giren vatandaşlarımız yarar sağlayacaktır. Bu yardım kapsamında olan kişiler ise Aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından şu şekilde açıklanmıştır;

 • Dar gelirli ve yardıma muhtaç kişi ya da aileler
 • Asgari ücret sınırı altında hayatını idame ettirmeye çalışanlar
 • Aldığı asgari ücret, hane içinde yaşayan kişi sayısına bölündüğü zaman otaya çıkan oranın 1/3 oranında olması
 • Üzerine kayıtlı herhangi bir taşınmaz mülkün bulunmaması.

Maksimum Haber Çocuk Yardımı Nasıl Alınır?

Yukarıda belirttiğimiz yardım türlerinden faydalanmak için, yapmanız gereken tek şey maksimum haber sitesine girmek olacaktır.

Maksimum haber çocuk yardımı nasıl alınır sorusuna verilecek en geniş cevap ise şu şekildedir; bu siteye girdikten sonra, haberin içeriğinde bulunan yönlendirme linklerine tıklayarak, devletin resmi web sitelerine ulaşmanızdır. Resmi web sitelere ulaştıktan sonra karşınıza çıkan başvuru formunu, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor. bu yardım formunda sizden, maddi durumunuzu özetlemeniz istenecektir. 

Aynı zamanda iletişim bilgileriniz ve ikametgâh yerinizi de yazılı olarak beyan etmeniz istenilen diğer şartlardan bir kaç tanesidir.  Bu nakdi yardım projelerine kabul edildiğiniz takdirde, en geç bir ay içerisinde bu yardımdan fayda sağlamaya başlarsınız. Verilecek olan bu yardım türlerinin tahsilat işlemini ise, devletin belirlediği gün ve saatlerde size en yakın olan PTT şubelerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Maksimum Haber Maddi yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/maksimumhaber/ sayfasını ziyaret edin.

5/5 - (21 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

28 Yorum

 1. Çocukların okuyor bende kalp damar hastasıyım doğru dürüst çalışamıyorum birazda yaşlı olduğum için kimse bana iş vermiyor çocuklarıma destek yapılmasını rica ediyorum

 2. Beş tane çocuğum var kıştır eşim çalışmıyor evim kira çocuk yardımı almak istiyorum.

 3. İki çocuğum var biri beş aylık diğeri beş yaşında evim kira bende yardım istiyorum bana yardım edin

 4. Merhaba ben annemin telefonunda yazıyom bizde istiyoz annem ameliyat oldu 24 bin borcumuz var benim limatizmam var babamın ayağı sakat birtane 20 yaşinda abim var 22 yaşındada ablam eyer yardım ederseniz allah razı olsun aşaya kendi ismimi vercem

 5. 3çocuk var bende istiyom yardim amaliyat oldum esimden ayriyim romatizma hastasiyim

 6. Yardım almak istiyorum iki tane çocuğum var kiralayım yardım edin hiç bir gelirim yok yardım edin

 7. Iki tane kızım var okula gidiyor küçüğü Yanlızım yardım istiyorum

  1. 2 çocumvar biri 1 aylik biride 2/5yaşinda ikisinede bez mama aliyorum bende istiyorum buyardimdan

  1. 3çocuk var bende istiyom yardim amaliyat oldum esimden ayriyim romatizma hastasiyim

   1. Üç çocuğum var kiradayım 1400 kira ödüyorum eşim doğru dürüst çalışamıyor iş Yok nolur bizede yardım edin en küçük çocuğum yirmi günlük ihtiyaçlarını karşılayamıyor um mamasini ve bezini almakta zorluk çekiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu