Belediye Yardımları

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Tüm Türkiye de etkisi göstermesinden sonra Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurularında genel olarak artış göstermeye başladı. Kişilerin işleri kaybetmesinden dolayı sosyal hayatları yerine temel gıda ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadırlar.

Konya Büyükşehir Belediyesi de aileleri tekrardan hayata kazandırmak için belli çalışmalara devam etmektedir. Kişilerin temel gıdalarını ihtiyaçlarını karşılayacakları bir şekilde yardımlarını yapmaktadır. Yeni projeleriyle birlikte kişileri daha çok topluma kazandırma amacı sağlayarak hızlı bir şekilde çalışmalarını tamamlamaya çalışmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılı? Başvuru yapmak için Konya Beyaz Masa ALO 153 tarafından yapılmaktadır. Yardım başvuruları internet üzerinden ara sıra kontrol ederek yapabilirsiniz. Beyaz Masa hattından almak istediğiniz yardım hakkında bilgilendirme isteyebilirsiniz.

Bu sayede kısa süreli başvuru için bilgiler sonucunda başvuru sürecinizi başlatacaktır. Çağrı merkezinde yoğun saatler olması halinde bu tür bekleme süreleri ulaşabilmektedir. Sabırla hareket ederek yapmak istediğiniz işlem hakkında detaylı bilgilendirme alabileceksiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formun için istenen bilgilere göre bilgileri vermeniz gerekmektedir. Verdiğiniz bilgiler başvuru sonucunu etkileyen etmenler olarak etki yapmaktadır.

Bilgiler sonucunda en ihtiyaçlı aile tespit edildiği için bu durum sırasıyla hareket edilmektedir. Eğer verdiğiniz bilgilerin yanlış çıkmasıyla birlikte başvuru sonucunuz iptal olacaktır.

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım talep formu

Konya büyükşehir belediyesi sosyal yardım talep formu ; Konya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlardan desteğini kesmiyor, sizde ihtiyaç sahibi iseniz ve bu destekten yararlanmak istiyorsanız  https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ link’e tıklayarak Başvuru yardım formunda istenen bilgiler olarak başvuru yapacak kişinin genel bilgileri, adres bilgileri, iletişim bilgileri, maddi durum ve çocuk sayısı gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri doğru şekilde doldurarak Konya sosyal yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; başvuru işlemi yapan kişiler belli bir zaman sonra başvuru durumunuzu sorgulamak isteyebilmektedir. Bu tür hizmeti https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ internet sitesi üzerinden veremediği için genel bilgilendirmeyi Konya Beyaz Masa üzerinden arama yaparak bilgilendirme alabilmektedir.

ALO 153 aradığınızda kendinizi tanıtarak yardım başvurusu hakkında bilgi almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Yardım başvurusunu başvuran kişinin araması gerekmektedir. Başvuru sorgulamak için sizden vermiş olduğunuz bilgiler sorulacaktır. Bu soruların sorulmasıyla birlikte başvurunuz sorgulama durumunu öğrenebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak sosyal destekleri ALO 153 Beyaz Masa üzerinden sağlamaktadır. Vatandaşlara daha iyi hizmet vermek ve onların derdini çözmek adına Konya Beyaz Masa kurulmuştur.

Çağrı merkezi Konya halkının derdini dinleyerek hareket eder ve burada karşılaşan durumlara karşı sosyal birimlere iletmektedir. Bu tür aramalarda çekinmeden karşılaştığınız sorun hakkında iletmeler sağlandığında en iyi hizmeti vermek adına yardımlar sağlanacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Neler?

Konya Büyükşehir Belediyesi halk için yardımlarını yapmaktadır. Bu tür yardımlar olarak temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabildikleri alanlarda yapmaktadır. Diğer yandan öğrenciler için sosyal destekler bulunarak kişileri eğitim hayatına katılması sağlanmaktadır.

Engelli destek merkezi sayesinde engelli vatandaşları daha çok hayata kazandırmak adına projeleri bulunmaktadır. Bu tür bilgileri alabileceğiniz ALO 153 Konya Beyaz Masa hattından durumu ileterek yardımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi her döneme göre belli yardım kampanyaları düzenlemektedir. Bunları takip ederek buna göre başvurularınızı sağlayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi gıda yardım başvurusu ile yardım yaparak ailelerin gıda ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Gıda yardım türleri dönemsel olarak değişiklik göstermektedir. Başvuru yapabilmek Konya Büyükşehir Belediyesinin halkın ihtiyaç ve sorunlarını iletmek amaçlı kurulan ALO 153 Beyaz Masa üzerinden başvuru almaktadır. Çağrı merkezine arayarak durumu belirtmeniz halinde gerekli işlemler başlatılacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Pandemi sonrası Türkiye’nin en kapsamlı sosyal destek programını hayata geçiren Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyeleri ile birlikte; işini kaybeden, iş yerini kapatmak zorunda kalan ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla Sosyal yardımların yanı sıra Sosyal Yardım Kartlarının dağıtımına başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu için gerekli incelemeler doğrultusunda verilmektedir. Başvuru kanalı olarak ALO 153 Konya Beyaz Masa üzerinden iletişime geçerek başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Başvuru olumlu olması halinde yardım kartı verilecektir. Yardım kartı ailedeki çocuk sayısına göre para yatmaktadır

Yatan para sayesinde anlaşmalı marketler üzerinden alışveriş sağlayarak aylık gıda ihtiyacınızı karşılamaktadır. Bu tür yardımlar sayesinde aileler karşılaşmış olduğu zor durumu bir nebze daha da azaltmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi ailelerin bu durumu gözlemleyerek hareket etmektedir. Başvuru yapıldığında incelemeler en ihtiyaçlı aileler olarak tespit edildiğinden durumun sonuçlanma süreci farklılık gösterebilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemleri için gerekli bilgiyi sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Aklınızda soru varsa yorum kısmında, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Hoş geldin Bebek Başvuru

Konya Karatay Belediyesi Hoş geldin Bebek Başvuru; 2009 yılından bu yana 30.260 bebeğin Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında ziyaret edilerek sağlık kontrollerinin yapıldığını ve hediyelerin takdim edildiğini belirtti. Karatay Belediyesi Sağlık Müdürlüğü Doktor ve Hemşireleri bebeklerin ve annelerin sağlık kontrollerini de gerçekleştiriyor. Karatay Belediye Başkanı adına hatıra plaketlerini de ailelere takdim eden Karatay Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri, her doğan bebeğe hoş bir anı bırakmış oluyor.

Karatay’da ikamet eden ailelerin yenidoğan bebeklerinin havlu, bebek şampuanı ve sabunu, pudra, ateş ölçer, bebek battaniyesi, bebek bakım çantası gibi ihtiyaçlarını karşılanıyor. Bu yardımdan sizde yararlanmak istiyorsanız, Karatay Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden başvuruda buluna bilirsiniz.

4.3/5 - (10 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

25 Yorum

 1. Başvurular ne istinaden yapılıyor emekli evi var geçen yıl 1000 TL a101 kartı aldı maaş yok ev kira olanlar baktı kaldı böyle bir şey varmı acaba şimdi ise başvuru bitti diyorlar kime göre ne ye göre bitti muamma buda

 2. Gelmez çünkü suriyeliler türk olmuş biz ise mülteci.. Onlara maaş bağlıyorlar her türlü yardım veriliyor kendi vatandaşına vermiyor

 3. Benim sosyal kartımın süresi doldu internetten başvuru kaydedilmiştir beyaz maziyi aradım yapacağımız bişey yok diyorlar benim engelli çocuğun var çalışmıyorum bana hiç yardımcı olmuyorlar

 4. Eşim ıssız benimde icraya kesintim var ve birde yanımda eşinden ayırıp gelen kızım var evim kira yetişemiyorum yardımınızı arz ederim

 5. Sayın başkanım ben Dursun çakmak ben konya ereyliden yazıyorum ben iki çocuğumla yaşıyorum ve bize sahip çıkacak kimsemiz yok benim kızım için sed maaşı baylanmıştı ve bir yıl geçerliymiş bu ve bu yüzden kesildi ve şaun kira günüm ve elektiriyim ve suyum doalgazım geldi ve ben bunu nasıl ödeme yapamıyorum ve şuan çok zor durumdayız ve nasıl yapcayımızı bilmiyoruz kiramı veremezsem bu yüzden gene evsiz kalcaz pandemide var şuan ve biz tekrar çocuklarımla sokakta kalcaz kalcaz ne olur lütfen yardımlarınızı acil bekliyorum yoksa aksi takdirde sokakta kalcaz ve kızım okulundanda olcak lütfen bize yardım edin

 6. Konya ereğliden ben Dursun çakmak ben daha önce çocuğum için sed maaşı alıyordum bu bir geçerliymiş buda şuan bir yılımz dolduyu için kesildi ve ben şuan çalışamıyorum çocuğum çok küçük budurm danda kızım okula gidemicek durumunuzdan dolayı yarın kiramın günü birdeelektiriyim suyum doalgazım bunlarda geldi ve ben nasıl ödeme yapamıcam durumumuz çok kötü lütfen bize yardım edin rica ediyorum lütfen şuan çok zor durumdayız benim boyun fıtığı rahatsızlığımvar ve bu yüzden de sa kolum tutmuyor acil destek istiyorum lütfen çok acil

 7. Sayin başkanım ben eğitim desteğine başvurdum ama onaylanmamış nedenini bilmiyorum ama ben eşimden ayrıldım ve tekrar başvuru yapabilme hakkım var mı acaba

 8. Sayın başkanım. Kızımla yaşıyorum. Sosyal kart yardımı için müracaat ettim. Herhangi bir işlem yapılmadı ihtiyacım var. Ayni ve nakdi sayın başkanım yardımlarınızı bekliyorum.

 9. Pandemiden doglayi eşim isiz kaldı ben calisiyom oglum asker yardıma muhtaç evim kira

 10. Ben hatice kumuşkaya kaç defa alış veriş kartı başvuru hiç mesaj bana gelmedi ltfen

 11. Bana konya büyükşehir belediyesinin gönderdiği 500 msj yanlışlıkla silindi nasıl alabilirim tekrar

  1. kardeşim yetim maaşı aldıldıgın için vermiyorlar bende engelli maaşı alıyorum yaştan dolayı almıyorlar çalışamıyorum 860 maaş yardımlardan faydalanamıyorum gelipte senin durumuna bakıpta karar vermiyorlar devletin bir kurumundan para alıyorsan başka yardım yok malasef bizde mülteci olman lazım ozaman hepsinden faydalanın

 12. Sayın büyükşehir belediye başkanı defalarca Büyükşehir’e yardım talebinde bulundum sosyal kart bürosuna ama her defasında reddedildi Oysa ki benim çok yardıma ihtiyacım var sistemden incelendi diyorlar tek gelirim yetim maaşım başka bir gelirim yok yani 500 TL gelirim var

  1. Sayın büyükşehir belediye başkanı defalarca Büyükşehir’e yardım talebinde bulundum sosyal kart bürosuna ama her defasında reddedildi Oysa ki benim çok yardıma ihtiyacım var sistemden incelendi diyorlar tek gelirim yetim maaşım başka bir gelirim yok yani 500 TL gelirim var

 13. Bize Konya büyükşehir belediyesinde mesaj geldi 500 TL limitinz var diye ama şifre olan mesaj silindi yanlışlıkla napmaliyiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu