Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Tüm Türkiye de etkisi göstermesinden sonra Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurularında genel olarak artış göstermeye başladı. Kişilerin işleri kaybetmesinden dolayı sosyal hayatları yerine temel gıda ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadırlar.

Konya Büyükşehir Belediyesi de aileleri tekrardan hayata kazandırmak için belli çalışmalara devam etmektedir. Kişilerin temel gıdalarını ihtiyaçlarını karşılayacakları bir şekilde yardımlarını yapmaktadır. Yeni projeleriyle birlikte kişileri daha çok topluma kazandırma amacı sağlayarak hızlı bir şekilde çalışmalarını tamamlamaya çalışmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılı? Başvuru yapmak için Konya Beyaz Masa ALO 153 tarafından yapılmaktadır. Yardım başvuruları internet üzerinden ara sıra kontrol ederek yapabilirsiniz. Beyaz Masa hattından almak istediğiniz yardım hakkında bilgilendirme isteyebilirsiniz.

Bu sayede kısa süreli başvuru için bilgiler sonucunda başvuru sürecinizi başlatacaktır. Çağrı merkezinde yoğun saatler olması halinde bu tür bekleme süreleri ulaşabilmektedir. Sabırla hareket ederek yapmak istediğiniz işlem hakkında detaylı bilgilendirme alabileceksiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formun için istenen bilgilere göre bilgileri vermeniz gerekmektedir. Verdiğiniz bilgiler başvuru sonucunu etkileyen etmenler olarak etki yapmaktadır.

Bilgiler sonucunda en ihtiyaçlı aile tespit edildiği için bu durum sırasıyla hareket edilmektedir. Eğer verdiğiniz bilgilerin yanlış çıkmasıyla birlikte başvuru sonucunuz iptal olacaktır.

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım talep formu ile başvurularınızı yapabilir ve bu yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Sosyal yardımların en temel ihtiyaca muhtaç olan kişileri tespit ederek hareket edilmektedir. Başvuru yardım formunda istenen bilgiler olarak başvuru yapacak kişinin genel bilgileri, adres bilgileri, iletişim bilgileri, maddi durum ve çocuk sayısı gibi bilgiler istenmektedir. Bu tür bilgilerin verilmesiyle birlikte başvuru süreci başlatılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; başvuru işlemi yapan kişiler belli bir zaman sonra başvuru durumunuzu sorgulamak isteyebilmektedir. Bu tür hizmeti https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ internet sitesi üzerinden veremediği için genel bilgilendirmeyi Konya Beyaz Masa üzerinden arama yaparak bilgilendirme alabilmektedir.

ALO 153 aradığınızda kendinizi tanıtarak yardım başvurusu hakkında bilgi almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Yardım başvurusunu başvuran kişinin araması gerekmektedir. Başvuru sorgulamak için sizden vermiş olduğunuz bilgiler sorulacaktır. Bu soruların sorulmasıyla birlikte başvurunuz sorgulama durumunu öğrenebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak sosyal destekleri ALO 153 Beyaz Masa üzerinden sağlamaktadır. Vatandaşlara daha iyi hizmet vermek ve onların derdini çözmek adına Konya Beyaz Masa kurulmuştur.

Çağrı merkezi Konya halkının derdini dinleyerek hareket eder ve burada karşılaşan durumlara karşı sosyal birimlere iletmektedir. Bu tür aramalarda çekinmeden karşılaştığınız sorun hakkında iletmeler sağlandığında en iyi hizmeti vermek adına yardımlar sağlanacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Neler?

Konya Büyükşehir Belediyesi halk için yardımlarını yapmaktadır. Bu tür yardımlar olarak temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabildikleri alanlarda yapmaktadır. Diğer yandan öğrenciler için sosyal destekler bulunarak kişileri eğitim hayatına katılması sağlanmaktadır.

Engelli destek merkezi sayesinde engelli vatandaşları daha çok hayata kazandırmak adına projeleri bulunmaktadır. Bu tür bilgileri alabileceğiniz ALO 153 Konya Beyaz Masa hattından durumu ileterek yardımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi her döneme göre belli yardım kampanyaları düzenlemektedir. Bunları takip ederek buna göre başvurularınızı sağlayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi gıda yardım başvurusu ile yardım yaparak ailelerin gıda ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Gıda yardım türleri dönemsel olarak değişiklik göstermektedir. Başvuru yapabilmek Konya Büyükşehir Belediyesinin halkın ihtiyaç ve sorunlarını iletmek amaçlı kurulan ALO 153 Beyaz Masa üzerinden başvuru almaktadır. Çağrı merkezine arayarak durumu belirtmeniz halinde gerekli işlemler başlatılacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu için gerekli incelemeler doğrultusunda verilmektedir. Başvuru kanalı olarak ALO 153 Konya Beyaz Masa üzerinden iletişime geçerek başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Başvuru olumlu olması halinde yardım kartı verilecektir. Yardım kartı ailedeki çocuk sayısına göre para yatmaktadır.

Yatan para sayesinde anlaşmalı marketler üzerinden alışveriş sağlayarak aylık gıda ihtiyacınızı karşılamaktadır. Bu tür yardımlar sayesinde aileler karşılaşmış olduğu zor durumu bir nebze daha da azaltmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi ailelerin bu durumu gözlemleyerek hareket etmektedir. Başvuru yapıldığında incelemeler en ihtiyaçlı aileler olarak tespit edildiğinden durumun sonuçlanma süreci farklılık gösterebilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemleri için gerekli bilgiyi sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Aklınızda soru varsa yorum kısmında, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.


Yorumlar

 1. Kezban dedi ki:

  Bize Konya büyükşehir belediyesinde mesaj geldi 500 TL limitinz var diye ama şifre olan mesaj silindi yanlışlıkla napmaliyiz

  1. derya dedi ki:

   153 ara istersen

 2. Kadriye dumanlı dedi ki:

  Benim adim varmi

 3. Ayşe dedi ki:

  Sayın büyükşehir belediye başkanı defalarca Büyükşehir’e yardım talebinde bulundum sosyal kart bürosuna ama her defasında reddedildi Oysa ki benim çok yardıma ihtiyacım var sistemden incelendi diyorlar tek gelirim yetim maaşım başka bir gelirim yok yani 500 TL gelirim var

 4. Celalettin oz dedi ki:

  Ben yardim sifresini unuttum neyapmamlazim

 5. Sebahattin dedi ki:

  Bana konya büyükşehir belediyesinin gönderdiği 500 msj yanlışlıkla silindi nasıl alabilirim tekrar

 6. DÖNDÜ dedi ki:

  BENİM BAŞVURUM VARMI OLMUSMU TSK HAYIRLI GÜNLER

 7. Hatiçe dedi ki:

  Ben hatice kumuşkaya kaç defa alış veriş kartı başvuru hiç mesaj bana gelmedi ltfen

 8. Fadimana akmaz dedi ki:

  Pandemiden doglayi eşim isiz kaldı ben calisiyom oglum asker yardıma muhtaç evim kira

 9. Remziye yezen dedi ki:

  Bende gıttım yardım ettmedıler

 10. Sevda Bar dedi ki:

  Sayın başkanım. Kızımla yaşıyorum. Sosyal kart yardımı için müracaat ettim. Herhangi bir işlem yapılmadı ihtiyacım var. Ayni ve nakdi sayın başkanım yardımlarınızı bekliyorum.