Aydın Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Aydın Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Aydın Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Sosyal alanda gelir dengesinin kurulması adına Aydın Belediyesi kırtasiye yardımı yapılmaktadır. Eğitim alan ancak maddi sıkıntı yaşayan...

Aydın Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Sosyal alanda gelir dengesinin kurulması adına Aydın Belediyesi kırtasiye yardımı yapılmaktadır. Eğitim alan ancak maddi sıkıntı yaşayan öğrenciler için hazırlanan kırtasiye yardım programı, ihtiyaç sahibi olan bütün aileler için hazırlanmıştır ve yardıma ihtiyacı olduğunu resmileştiren aileler yardımdan faydalanmaktadır.  Aydın Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu Aydın Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu Yardım alma işlemlerinde ihtiyaç sahibi olmak önemlidir ve ihtiyaç sahibi olan kişi durumunu belirten belgelerle başvuru yapması gerekir. Yardım başvurusu yapacak olanlar;

  1. Başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formu Aydın Belediyesine ait sitede yer almaktadır. Ayrıca www.turkiye.gov.tr adresine PTT şubesinden alınan şifre ile giriş yapılabilir. Şifreler kişiseldir ve değiştirilebilir. 
  2. Form bilgileri eksiksiz olmalıdır. Yardım yapılırken başvuran kişinin aile geliri test edilir. Ailede yaşayan her bir bireyin geliri araştırılır. Bu nedenle form doldurulurken aile fertlerinin T.C numarası, gelirleri ve iletişim numarası hazır olmalıdır. Formda sorulan sorular güncel bilgiler çerçevesinde cevaplanmalıdır. Resmi gelirler otomatik olarak sistemde görünmektedir ve gelir testinde değerlendirilmektedir. 
  3. Başvuru işlemlerinde iban numarası istenmektedir. Resmi olan gelirler kaymakamlık tarafından sistem üzerinden araştırılıyor. Resmi olmayan gelirler ise yardım için başvuru yapan kişinin beyanına göre belirleniyor. 
  4. Başvuru yapan öğrencinin 18 yaşından büyük olması ve kendi adresinde ikamet etmesi gerekiyor. 
  5. 18 yaşından küçük öğrenciler için başvuru işlemi anne ve baba tarafından yapılıyor. Annenin veya babanın e-devletinden kırtasiye veya öğrenci yardımı başvurusu yapılabilir.

Başvuru yapacak kişinin yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilirse bu durumda yardım yapılmaktadır. Yardım programına başvuru yapılırsa ikinci bir başvuru yapılamaz. İlk başvuru sonuçlandıktan sonra ikinci başvuru yapılabilir. Aileden bir kişinin başvurusu yeterlidir. Aileden bir kişinin yaptığı başvuru sonuçlanmadığı müddetçe aileden başka biri başvuru yapamıyor. Yardımlar aile bazında değerlendiriliyor ve aileye veriliyor. Bekarlar da resmi ikametgah adresini göstererek başvuru yapabilir. Öğrenci yardımında evli veya bekar ayrımı yapılmıyor.  

Aydın Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu

Öğrenci için kırtasiye gideri en önemli giderlerden biridir. Eğitim konusu en önemli konudur ve devletin bütün birimlerini doğrudan etkiler. Aydın Belediyesi kırtasiye yardım başvurusu toplumsal sorunların çözümü için en önemli konu olan eğitime katkı sağlamak amacı ile uygulanmaktadır. Öğrenciler için verilen kırtasiye yardımı ile birlikte gelir düzeyi düşük öğrenciler için kolaylık sağlanıyor.  Yardım için başvuru yapmak isteyenler öncelikle başvuru formunu doldurması ve daha sonra başvuru sonucunu beklemesi gerekir. Başvuru yapıldıktan sonra yardım almaya hak kazananların hesaplarına kırtasiye yardımı nakit olarak yatmaktadır. 

Aydın Belediyesi Öğrenci Yardım

Bütün yardım programlarında ailenin geliri hesaplanır. Ailenin geliri ve ailenin ihtiyaç sahibi olup olmadığı yardım programı çerçevesinde belirlenmektedir. Öğrenci yardımında ‘ailenin yardıma ihtiyacı olup olmadığı’ tespit edilmektedir. Ailenin geçimi ile sorumlu olan kişilerin geliri yeterli görülmediği zaman yardım programına dahil edilmektedir. Aydın Belediyesi öğrenci yardım işlemlerinde gelir testi belirleyici rol oynamaktadır.   Yardım almak isteyenlerin geliri fakirlik seviyesi altında olmalıdır ve ihtiyaç sahibi olmalıdır. Fakirlik seviyesini belirleyen unsurlar fiyat artışlarıdır. Her yıl bu seviye değişmektedir ve buna bağlı olarak yardım yapılmaktadır. 

Aydın Belediyesi Öğrenci Para Yardımı

Yardımlar fatura desteği ve para yardımı olmak üzere iki kategoride gerçekleşmektedir. Fatura desteğinin yanı sıra parasal yardım desteği sayesinde öğrencilere yardım yapılmaktadır. Aydın Belediyesi öğrenci para yardımı programına başvuru yapanlar değerlendirmeye alınacaktır. 

Aydın Belediyesi Öğrenci Yardım Başvurusu

Başvuru işlemleri e-devlet online adresten yapılıyor ve başvuru için PTT şifresi gerekiyor.

www.turkiye.gov.tr

ve

https://aydin.bel.tr

adresinden başvuru yapılabilir.

Kırtasiye Yardım Başvurusu İçin

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.