Diyarbakır Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı Başladı. Öğrencilerin Kırtasiye Giderlerini Belediye Karşılıyor

Diyarbakır Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı Başladı. Öğrencilerin Kırtasiye Giderlerini Belediye Karşılıyor
Diyarbakır Büyükşehirbelediyesi kırtasiye yardımı nasıl olur? Diyarbakır Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı başvuru nasıl olur, Diyarbakır belediyesi öğrenci yardımı başvurusu nasıl olur gibi bir süre kafanızda...

Diyarbakır Büyükşehirbelediyesi kırtasiye yardımı nasıl olur? Diyarbakır Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı başvuru nasıl olur, Diyarbakır belediyesi öğrenci yardımı başvurusu nasıl olur gibi bir süre kafanızda yer eden sorulara cevap vereceğiz. Yazımızı okumaya devam edin. Diyarbakır Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı Başladı. Öğrencilerin Kırtasiye Giderlerini Belediye Karşılıyor Diyarbakır Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı Başladı. Öğrencilerin Kırtasiye Giderlerini Belediye Karşılıyor

Diyarbakır Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardım başvurusu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı maddi durumu elverişli olmayan, muhtaçlık sınırının altında olan velilerin çocukları için kullanmak değerli öğrencilerimizin eğitim hayatlarına daha sıkı bir şekilde sarılmalarını sağlamak için, kırtasiye masraflarından kurtarmak amacıyla yapılır. Herhangi bir işi olmayan, SGK kaydı bulunmayan Diyarbakırlı muhtaç veliler bu yardıma başvurabilme hakları vardır. Diyarbakır da hane halkı kişi başı aylık ortalama net geliri; asgari ücretin 1/3’ü ve altında olan aileler muhtaç aile olarak değerlendirilir. Yani muhtaç olan işsiz ailelerin yanı sıra işi olmasına rağmen ailesinin temel asgari ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan, toplam gelir muhtaçlık seviyesinin altında olan veliler de çocukları için bu yardımdan faydalanabilir.

Diyarbakır Büyükşehir belediyesi kırtasiye yardım başvurusu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden kırtasiye yardımı almak için başvuruda bulunmanız gerekir. Kırtasiye yardımı almak için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardım birimine başvuruda bulunabilirsiniz. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye yardımı başvurusunu e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi

linkine tıklayarak kırtasiye yardımını hem kendiniz için hem okuyan çocuğunuz için talep edebilmeniz mümkün. TC kimlik no ve şifre bilgileriniz ile kolaylıkla sisteme giriş yapabilirsiniz. E-devlet şifreniz henüz yoksa şifrenizi bulunduğunuz en yakın beldeye giderek PTT şubesinden alabilirsiniz. Başvuru sahibi Diyarbakır halkının kırtasiye yardımına başvururken doldurdukları formda mutlaka doğru ve gerçekçi bilgiler paylaşmaları gerekir. Aksi halde başvuruları kabul edildikten sonra yalan bilgiler verildiği ispatlanırsa Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından kişi mahkemeye verilir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

  • Öğrenciye ve veliye ait TC kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı
  • Öğrenci olduğunu gösteren öğrenci belgesi
  • Veli için gelir belgesi veya işsiz olduğuna dair SGK’dan alınan belge
  • Ailenizin ikametgah adresi ve aile bireylerine ait nüfus kayıt örneği
  • Kirada oturuyorsanız eve ait kira sözleşmesi
  • Veli çalışmak için iş başvurusunda bulunduysa İŞ-KUR kayıt belgesi
  • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi
  • Muhtarlıktan fakirlik belgesi alarak yardım alma şansınız artar.

Diyarbakır Büyükşehir belediyesi öğrenci yardım

Diyarnakır Belediyesi tarafından yapılan eğitim yardımlarının içinde şartlı eğitim yardımı, kırtasiye yardımı, barınma yardımı, kıyafet yardımı, kitap yardımı verilmektedir. Ayrıca;

 • Eğitim materyali yardımı
 • Yemek yardımı
 • Ücretsiz ders kitabı yardımı
 • Okul servisi yardımı
 • Şartlı eğitim yardımı
 • Para yardımı
 • Barınak yardımı
 • Kıyafet yardımı

Diyarbakır Büyükşehir belediyesi öğrenci para yardımı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere verilen para yardımı başvurusu nasıl yapılır? Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi öğrencilere para yardımı başvuru formu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi öğrencilere para yardımı yapacak mı gibi sorulara detaylı olarak bilgi vermeye çalışacağız. Öğrencilere her sene olduğu gibi bu senede Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından maddi yardım yapılmaktadır. 2022 yılı için yardım talebiniz onaylandığında

 • İlkokul için 1181₺
 • Lise için 1259₺
 • Üniversite için 1420₺

Para yardımı için e-devlete TC kimlik no ve e-devlet şifrenizle kolaylıkla giriş yapabilir, başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz onaylanıp onaylanmadığını merak ediyorsanız E-devlet üzerinden de maddi yardım başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz. Başvurduktan sonra

https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

linkine tıklayarak Diyarbakır öğrenci para yardım başvuru formu sonucunuzu sorgulayabilirsiniz. Aynı zamanda ALO 183' ü arayarak hem başvurunuzu sorgulayabilir, hemde kafanıza takılan herhangi bir sorunun cevabını yetkilerden bulabilirsiniz. E-devletten yaptığınız başvuru ön başvuru olarak kabul edilir. Başvuru yaptıktan sonra aynı zamanda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine giderek de bizzat kendiniz başvurmalısınız. Başvurunuz onaylandıktan sonra PTT şubelerine giderek paranızı alabilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir belediyesi öğrenci yardım başvurusu için gerekli belgeler

 • Okuldan alınacak öğrenci belgesi
 • Öğrenci para yardımı için başvuru dilekçesi
 • Velinin ve öğrencinin kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi

Çok para harcamadan eğlenmek en çok gençlerin hakkı! Yapacak bedava şeyler aramanızın iki olası nedeni vardır. Ya tutumlusunuz, önemli bir hedefe ulaşmak için para biriktiriyorsunuz ya da ayıracak fazladan paranız yok. Sebep ne olursa olsun, para gerektirmeyen işler bulmak için bir hedef belirlemek takdire şayan. Günümüzün para harcayıp unutulmaya yüz tutmuş toplumunun baskısına boyun eğmeyin. Şüphe duyduğunuzda, can sıkıntısını yenmenin ve yine de tutumlu kalmanın mümkün olduğunu hatırlatmak için arkadaşlarınızla, ailenizle veya tek başınıza yapabileceğiniz bir sürü ücretsiz alternatif var. Evet eğitimin önemi tartışılmaz. Ama eğitimin yanında eğlenmenin önemi de çok büyüktür. Birçok parası olup da mutsuz olan insanların aslında eğlenmeyi hiç bilmediğini farketmişsinizdir. Tutumlu bir hayat yaşamak sıkıcı olmak zorunda değildir. Kendinizi eğlendirmek ve bütçenizi aşmamak için bu ücretsiz veya ucuz yapılacak şeylere göz atın. 1.Bir müzeye, akvaryuma veya hayvanat bahçesine gidin Birçok akvaryum, müze ve hayvanat bahçesi belirli günlerde giriş ücretlerinden feragat eder. İnternette ücretsiz olduğu günleri kovalayarak eğlence kültür seviyenizi yükseltebilirsiniz. Mesela bazı yerlerde fiyatı belirlemenize izin veren "dilediğinizi ödeyin" politikaları vardır ve bazılarında öğrenciler, yaşlılar veya askerler için indirimler vardır. Bunları araştırıp, kendiniz için uygun olanı bulabilirsiniz.

 1. Bir kitap okuyun

Yeni bir kitaba dalın veya eski bir favori kitabınızı tekrar okuyun. Kitaplığınızdaki hiçbir şey ilginizi çekmiyorsa, kütüphaneye gidin, bir arkadaşınızla kitap değiş tokuşu yapın veya yerel bir kitapçıda kullanılmış ve indirimli bölümleri kontrol edin. İlla bir kitaba çok para akıtmanıza gerek yok. Siz yeter ki okumak isteyin. Alternatif çok !

 1. Evinizde bir oyun oynayın

Bir masa oyunu, yapboz veya iskambil destesi yapın. Video oyunları hızınız daha yüksekse, ücretsiz veya ucuz oyunlar için bir uygulama mağazasına bakın veya ücretsiz oyun siteleri keşfedin. Oynayarak tüm negatif enerjinizi atıp, kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. 4.Bir film izleyin Mahalle şubenizden bir DVD almak bir web sitesinden ücretsiz bir film izleyrbilrisiniz. Veya saygın bir ücretsiz yayın sitesinde bir akış hizmetinde film seçimine göz atın. Tiyatroya gidip maliyetleri kontrol altında tutmak da mümkündür. Sinema biletlerinden tasarruf etmek için öğrenci indirimlerinden yararlanın. 5.Dışarıda oyun oynayın Atletik bir çaba mı arıyorsunuz? Parkta bir basketbol maçı oynayın, topluluğunuzdaki bir eğlence sporları ligine katılın. Bazıları ücretsiz, diğerleri takım kayıt ücretine tabidir. veya seyirci olarak katılın. 6.Gönüllü Yardım eli uzatmak ödüllendirici olabilir. Çevre, hayvanlar veya eğitim gibi önem verdiğiniz bir konu seçin. Ardından, ilgi alanlarınıza uygun fırsatları bulmak için yerel kuruluşlarla iletişime geçin. Onlara yardımcı olmak size o kadar iyi gelecek ki! 7.Çiftçi pazarını ziyaret edin Yerel çiftçi pazarındaki manzaraları, sesleri, tatları ve kokuları alın. Pahalı itibarına rağmen, bazen yerel olarak yetiştirilen meyve ve sebzeleri markette olduğundan daha az veya daha büyük miktarlarda bulabilirsiniz. Tezgahlarda dolaşın, satıcılarla konuşun ve ikramlarını tadın. Hem hoş vakit geçirecek, hemde bütçenize uygun yiyecekler alacaksınız.

 1. İkinci el alışverişe gidin

İkinci el ve konsinye mağazalarında uygun fiyatlı giysiler arayın. Unutmayın, hiçbir şey satın almak zorunda değilsiniz. Bazen göz atmak ve bir şeyler denemek daha eğlencelidir.

 1. Yürüyüşe çıkın

Cep telefonları, podcast'ler ve kulaklıklar, mahallede dolaşmayı sıradan bir günden eğlenceye dönüştürdü. İyi bir sese erişiminiz olmasa bile, yürüyüş yapmak için dışarı çıkmak, zaman geçirmek ve vücudunuzu hareket ettirmek için harika bir yoldur.

 1. Bisiklete binin

Bisikletiniz varsa, mahallenizde veya yerel yönetim web sitenizde bulduğunuz parkurlarda gezinti yapmak, çevrenizi keşfetmenin daha hızlı (ve muhtemelen daha eğlenceli) bir yoludur. Sürmek için bir tane yok mu? O zaman ikinci el ürünler satan yerlerden çok daha uyguna bisiklet satın alabilirsiniz.

 1. Yıldızlara bakın

Karanlık, berrak bir gecede gökyüzünden daha görkemli çok az şey vardır. Bir kuruş harcamazsınız ve devasa Samanyolu bağlamında ne kadar küçük olduğunuzu hatırlayacaksınız.

 1. Bir şeyler yap

Paradan tasarruf etmek için yaratıcı yönünüzü kullanın. Mutfakta lezzetli bir şeyler hazırlayabilir, kurnazca bir kendin yap projesi başlatabilir, bir fotoğraf albümü oluşturabilir veya kısa bir hikaye yazabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemelerin hepsi olmasa da çoğuna zaten sahip olabilirsiniz. Yaratıcılığınız gerçekten iyi çıkarsa, onu bir yan işe dönüştürün.

 1. Yeni bir beceri öğrenin

Çevrimiçi olarak hemen hemen her şey için ücretsiz öğreticiler bulabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz yeni bir şey seçin. Örneğin, bir yabancı dil öğrenin, örgü örmeye başlayın veya küçük ev onarımlarını kendiniz yapmayı öğrenin. Liste sonsuzdur ve YouTube başlamak için iyi bir yerdir.

 1. Egzersiz

Şekle girmek, pahalı bir aylık spor salonu faturasıyla gelmek zorunda değildir. Koşuya çıkmak, squat ve şınav çekmek veya evde ücretsiz video tabanlı bir uygulama ile çalışmak, spor salonu üyeliğinin yanı sıra sadece birkaç egzersiz seçeneğidir.

 1. Yemek yiyin

Arkadaşlarınızla veya komşularınızla rahat bir buluşma düzenleyin. Herkes özel bir yemek, atıştırmalık veya içecek getirsin. Bunun için, ister siz, ister bir başkası olsun, ev sahibi üzerindeki mali yük oldukça hafifleyecektir 16.Üretken olun Gerçekçi olalım: Çoğumuz bir şeyleri erteliyoruz. Evi temizlemek, bir projeyi bitirmek veya işlerinizi düzene sokmak için zaman ayırın. Bu, iradenizi oluşturmak, bir bütçe oluşturmak , bir tatil planlamak veya özgeçmişinizi cilalamak anlamına gelebilir. 17.Kullanmadıklarınızı satın Evinizden istenmeyen kıyafetleri, mobilyaları ve diğer eşyaları toplayın. Ardından birkaç masa kurun ve mahalleliyi alışverişe davet edin. Dağınıklıktan çevre dostu bir şekilde kurtulacaksınız. Ya da ikinci el uygulamalarına online bir şekilde satışa sunabilirsiniz. He ne şekilde olursa olsun, fazlalıklardan kurtulmak hem cebinizi rahatlatır, hem de sizi.

 1. Topluluğunuzla etkileşime geçin

Şehrinizdeki veya kasabanızdaki yerel etkinlikleri arayın ve muhtemelen ücretsiz topluluk toplantılarından oluşan bir takvim bulacaksınız. Daha sıcak havalarda, ayın ilk Cuma günü parkta bir konser olabilir. Şehir merkezindeki bir çim yama üzerinde bir açık hava filmi, bir yaz akşamını para harcamadan geçirmenin başka bir yoludur. Ayrıca, dini kuruluşlar genellikle ücretsiz yemeklere ve topluluk toplantılarına da ev sahipliği yapar. Tüm bu etkinlikler dostluk için harika fırsatlar yaratır. O programlara katılarak hem karnınızı doyurur, hemde sosyalleşebilirsiniz. 19.Para için oyun oynayın Zaman geçirmek için oynamaktan zevk alıyorsanız, neden hazırken oyun oynayarak para kazanmıyorsunuz ? Bazı ücretsiz web siteleri, insanlara oyun oynamaları ve kolay çevrimiçi görevleri tamamlamaları için ödeme yapar. Bu oyunları keşfederek oyun oynayabilirsiniz. 20.Eski bir arkadaşı arayın Eski bir arkadaşınızla en son ne zaman konuştunuz? Telefonda konuşmak, kaybedilmiş bir eğlencedir, ancak aklınızı kendi can sıkıntınızdan ve para sıkıntılarınızdan uzaklaştırır. Bu yüzden bir arkadaşınızı veya sevdiğiniz birini hemen arayın ve nasıl olduklarını görmek için bir konuşma başlatın.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu İçin

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.