1.250 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu 2024. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

1.250 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu 2024. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
1.250 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Kırtasiye Yardımı Başladı. Kırtasiye Yardım Başvuru Formu. Kırtasiye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? PTT Kırtasiye Yardımı Başvurusu. Öğretmenlere...

1.250 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Kırtasiye Yardımı Başladı. Kırtasiye Yardım Başvuru Formu. Kırtasiye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? PTT Kırtasiye Yardımı Başvurusu. Öğretmenlere Kırtasiye Yardımı Ne Kadar?

Kırtasiye yardımı başvurusu 2024

Kırtasiye yardımı başvurusu yapmak isteyen aileler için çocuklara verilecek olan kırtasiye yardımları belli oldu. Devlet tarafından ihtiyaç sahibi tüm ailelerin çocuklarına yapılacak olan kırtasiye yardımları, çocuk başına 1.250 TL olarak belirlendi.

1.250 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu Başladı 2024

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya yanık tarafından yapılan açıklama ile birlikte bu fiyat duyurulmuş oldu. Başvurusunu yapan ve ödemeyi almaya hak kazanan kişiler, ödemelerini PTT ve bankalar aracılığı ile alabilmektedirler. 1.250 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu 1.250 TL Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Kırtasiye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır 2024?

Kırtasiye yardımı ne kadar 2022 yılında sorulan sorulardan bir tanesiydi.

Derya Yanık

’ın yapmış olduğu açıklama ile birlikte, 1250 TL’lik yardım duyurusu ile birlikte bu sorunun cevabı verilmiş oldu. Her ailedeki çocuk başına ödenecek olan bu tutarı almaya hak kazanabilmek için aileler nereye ve nasıl başvuru yapacaklarını öğrenmek istiyorlar. Kırtasiye yardımı alabilmek için başvuru yapmak isteyen ailelerin, kendilerine en yakın olan Sosyal Hizmet Müdürlüğü veya Sosyal Yardımlaşma Müdürlüklerine başvuru işlemlerini yaparak süreci takip etmeleri gerekmektedir. Başvuru sırasında kendilerinden istenen belgeleri eksiksiz olarak vermemeleri halinde başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu konuya dikkat ederek ailelerin yanlarında şu belgeleri getirmeleri gerekmektedir:

 • Başvuru yapılacak olan evraklar,
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı,
 • Gerekli duyulması ve kurum tarafından istenilmesi halinde sağlık raporu.

Kırtasiye Yardım Başvuru Formu

Yukarıda belirtilmiş olan evraklar eksiksiz bir şekilde başvuru yapılacak olan kamu binasına götürülmesi gerekmektedir. Kırtasiye yardımı 2022 yılında muhtaç ailelere verilebilmesi ve yıllık olarak kırtasiye masraflarının karşılanabilmesi için ödenmesi gereken tutarların onaylanmadan önceki sürecinde bu belgelerin kesin olarak başvuru yapılacak olan binaya götürülmesi gerekmektedir. Bu durumu fırsata çevirmek ve kırtasiye ücretlerini bedavaya getirmek için durumu iyi olan kişilerin yapılmakta olan kırtasiye yardımları için başvurması halinde alacak olduğu cevap, ancak red cevabı olacaktır.

PTT Kırtasiye Yardımı Başvurusu

Ailelerin çocuklarını okutmak ve rahat bir şekilde kırtasiye masraflarını karşılayabilmek için her sene beklemiş oldukları açıklama yine yapıldı. Belirlenmiş olan fiyat üzerinden ailede bulunan çocuk sayısı kadar yardım yapılmaktadır. Başvuruyu yapan aileler olumlu bir cevap aldıktan sonra kırtasiye yardımı nasıl alınır sorusunu sormaya başladılar. Yapılmış olan başvuruların kabul edilmesi ve ailenin çocuğu için kırtasiye yardımını almaya hak kazanmasının ardından, devlete ait bankalar ve

PTT

şubelerinden paralarını almaları mümkün olacaktır.

Öğretmenlere Kırtasiye Yardımı Ne Kadar?

Öğretmenlere her sene verilmekte olan kırtasiye yardımları, bir diğer ismi ile eğitim öğretim ödeneği olarak bilinmektedir. Kırtasiye yardımı öğretmen olan ve eğitim öğretim hizmetleri sınıfına dahil olmuş olan öğretmenlere verilmektedir. Bu sene verilecek olan kırtasiye yardımları öğretmenlere henüz verilmediği ve açıklama yapılmadığı için öğretmenler internet üzerinden bu konu ile ilgili araştırma yapmaktadırlar. Öğretmenlere verilecek olan ve ihtiyaçların giderilmesine sağlamayı hedefleyen yardım, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş olup, kendi bünyesi içerisinde yer alan öğretmenlere 1325 TL olarak verilecektir. Öğretmenler geçtiğimiz yıllarda ise 2020 yılında 1210 TL, 2021 yılında ise 1250 TL olarak kırtasiye yardımı ödemelerini almışlardı.

Belediye Kırtasiye Yardımı

Çocuğu okula gitmekte olan ve muhtaç durumda olan ailelerin almaya hak kazanmış olduğu kırtasiye yardımları bu sene de başvuru için beklemektedir. Almış olduğunuz ücretleri geri vermeyecek şekilde her sene alabilme hakkı bulunan muhtaç aileler, bu başvurunun şartını karşılayıp karşılamadıklarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Belirli bir gelir düzeyinin altında gelire sahip olan ailelere verilmekte olan bu yardımın sizlere verileceğini düşünüyorsanız gerekli başvuruları yapmanız yeterli olacaktır. Verilen karar sonucunda sizlerin de kırtasiye yardımı alabilme hakkına sahip olma şansınız bulunmaktadır. Her sene ödenmekte olan kırtasiye yardımı için gerekli başvurularınızı yaparak süreç hakkında bilgiyi alabilirsiniz.

Kaymakamlık Kırtasiye Yardımı

Kırtasiye yardımları sayesinde birçok öğrenci için destek olacak yardımlar yapılmaktadır. Her sene belirlenerek öğrenci ve öğretmenlere verilen kırtasiye yardımı, bu sene de okulların açılmasına kısa bir süre kala ne kadar verileceği ve ne zaman verileceği merak konusu olmuştur. Kırtasiye yardım başvurusu yapan aile ve öğrencilerin yanında, bu yardımdan yararlanacak olan öğretmenler de yardımın ne zaman verilecek olduğunu merak etmektedir. Okulların açılmasına yakın bir zaman kaldığı için merak edilen bu sorunun cevabı, Eylül ayı olarak beklenmektedir. Okulların açılması ile birlikte devletin gerekli olan ücreti öğrenci ve öğretmenlere vereceği düşünülmektedir. Her sene düzenli olarak verilmekte olan bu ücretin, bu sene de en kısa zamanda gerekli olan kişilere verilerek eğitime katkının devlet tarafından devam etmesi beklenmektedir.

İBB Kırtasiye Yardımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kırtasiye yardımı için yardım alacak olan ailelerin ve çocukların İstanbul’da yaşıyor olması gerekmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin verecek olduğu yardımlardan yararlanacak olan öğrencilerin maddi durumlarının yetersiz olduklarını ispatlamaları durumunda, ilkokul, ortaokul, lise, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitimini sürdüren öğrencilere kırtasiye yardımları verilmektedir. Maddi zorluklar yaşayan aileler için destek olabilmek isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kırtasiye yardımı 2022 yılında da devam etmektedir. Verilen bu yardımın belirli koşulları bulunmaktadır:

 • Yardımı alacak olan kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorundadır,
 • Yardımı alacak olan öğrencinin İstanbul’da ikamet etmesi gerekmektedir,
 • Aynı zamanda bu yardımlardan gerekli koşulları sağlayan şehit çocukları da yararlanabilmektedir,
 • Öksüz ve yetim olan öğrenci çocuklarda bu yardımdan yararlanabilmektedir,
 • Engelli öğrencilerin de bu yardımlardan yararlanabildiği bilinmektedir,
 • Maddi durumu kötü olan öğrenciler başvurmaları halinde yardımlardan faydalanabilmektedir,
 • Yardımları almakta olan veya alacak olan öğrencilerin eğitim hayatlarına devam etmeleri gereklidir,
 • Devlet okulu ve Vakıf okulunda burslu olarak eğitim hayatına devam eden öğrenciler başvuru yaparak yardımdan yararlanmak isteyebilir,
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sağlamış olduğu kırtasiye yardımından yararlanacak olan öğrencilerin ilkokul, ortaokul veya lisede öğrenim hayatlarına devam etmeleri gerekmektedir.

Gerekli olan şartları karşılayan öğrenciler İstanbul Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı için Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuru yaparak veya internet üzerinden online şekilde başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedirler. Bunun yanında mahalle muhtarlıklarına da yardım için başvuruda bulunabilmektedir. Online olarak internet üzerinden kırtasiye yardımı başvurusu yapacak olan öğrencilerin karşısına çıkan ekranda ilk önce ad ve soyadını yazdıktan sonra, kendilerine ait olan Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını doğru şekilde yazmaları başvuru yapmak için yeterli olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu yardımlar senede bir defaya mahsustur. Verilecek olan ücretler ilkokul, ortaokul ve lise için 300 TL olarak belirlenmiştir. Eğer başvuru yapan kişi genç bir üniversiteli ise 1200 TL + 1000 TL + 1000 TL olarak belirlenmiş olan 3 taksit ile birlikte toplamda 3200 TL ödeme yapılmaktadır. İstanbul’da bulunan öğrenciler eğer başvuruları kabul edilmiş ise Edirnekapı Sosyal Yardımlaşma veznesi ya da Anadolu Yakası’nda bulunmakta olan Selimiye veznesine giderek hak kazanmış oldukları ücretleri alabilmektedirler. Bu ücretleri alabilmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin istemiş olduğu bazı belgeler bulunmaktadır:

 • Öğrencinin okulda eğitim hayatına devam etmiş olduğunu onaylayan öğrenci belgesi,
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesine kırtasiye yardıma başvurusunda bulunacak olan öğrencilerin kendilerine ait olan kimlik fotokopilerini getirmeleri gerekmektedir,
 • Öğrencinin velisine ait olan kimlik fotokopisi,
 • Eğer başvuru yapacak olan öğrenci engelli ise mutlaka engelli durumunu bildirmekte olan belgenin getirilmesi gerekmektedir.
Okuyan öğrencilere para yardımı başladı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
74 Yorum