Kırtasiye Yardımı Tekrar Başladı. İlkokul, ortaokul ve lise Öğrencilerine Kırtasiye Yardımı

Kırtasiye Yardımı Tekrar Başladı. İlkokul, ortaokul ve lise Öğrencilerine Kırtasiye Yardımı
Kırtasiye Yardımı Tekrar Başladı. İlkokul, ortaokul ve lise Öğrencilerine Kırtasiye Yardımı. Kırtasiye yardımı kac kere verilecek?Kırtasiye YardımıKayseri Büyükşehir Belediyesi'nden Öğrencilere Kırtasiye YardımıKayseri...

Kırtasiye Yardımı Tekrar Başladı. İlkokul, ortaokul ve lise Öğrencilerine Kırtasiye Yardımı. Kırtasiye yardımı kac kere verilecek?

Kırtasiye Yardımı

Kırtasiye Yardımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine

kırtasiye yardımı

sağladı. 23 milyon 762 bin TL değerindeki bu yardım, 27 bin 570 öğrenciye ulaştı.

Kırtasiye Yardımı Verilen Öğrenci Sayısı 27.570

Kayseri il sınırları içinde ikamet eden dar gelirli ihtiyaç sahipleri, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından nakdi kırtasiye yardımı aldı. Son iki yılda, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, düşük gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere 23 milyon 762 bin TL tutarında yardım sağladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımını Duyurdu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, 27.570 öğrenciye 23 milyon 762 bin TL'lik kırtasiye yardımı sağladığını duyurdu. İşte detaylar: Belediyenin Resmi Açıklaması:

"Kayseri il sınırları içinde ikamet eden dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin örnek projeler aracılığıyla ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan çocuklara kırtasiye yardımı sağlanmaktadır. Bu hizmetler, öğrenciler ve aileleri tarafından takdir edilmektedir. Sonuç olarak, öğrencilere Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından kırtasiye yardımı sağlanmaktadır. Başta nakdi kırtasiye yardımı verilmektedir."

Kırtasiye Yardımının Önemi Nedir?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin bu yardımı, öğrencilerin eğitim hayatlarını desteklemeyi ve ailelerin maddi yüklerini hafifletmeyi amaçlamaktadır. Kırtasiye yardımı sayesinde öğrenciler, eğitim materyallerine daha kolay erişebiliyor ve eğitim süreçlerini daha verimli sürdürebiliyorlar.

Kırtasiye yardımı hangi öğrencileri kapsıyor?

Yardım, Kayseri il sınırları içinde ikamet eden dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yöneliktir.

Kırtasiye yardımı nasıl sağlanıyor?

Kırtasiye yardımı, nakdi olarak sağlanmaktadır. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen projelerle öğrencilere ulaştırılmaktadır.

Kırtasiye Yardımın toplam tutarı nedir?

Yardımın toplam tutarı 23 milyon 762 bin TL'dir ve 27.570 öğrenciye dağıtılmıştır.

Kırtasiye Yardımı Tablosu

Yardım Miktarı (TL)Yardım Alan Öğrenci Sayısı
23.762.00027.570

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin bu önemli projesi, ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere büyük bir destek sağlıyor. Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak adına atılan bu adım, öğrencilere daha iyi bir gelecek sunmayı hedefliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.