Güncel

Kadın Dostu Kent Gaziantep Nasıl Başvurulur? 

Kadın Dostu Kent Gaziantep Nasıl Başvurulur? Kimler Başvurabilir? Kadın Dostu Kent Gaziantep İnternet Nasıl Yapılır? 

Kadın Dostu Kent Gaziantep Nasıl Başvurulur? Kimler Başvurabilir?

Kadın Dostu Kent Gaziantep Nasıl Başvurulur? Kimler Başvurabilir? Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kadınlar için yaptığı uygulama üzerinden kadınları halka kazandırmak ve belediyenin yaptığı işlerden haberdar olması üzerine tasarlanmış bir uygulamadır.

Kadın Dostu Kent Gaziantep Nasıl Başvurulur 
Kadın Dostu Kent Gaziantep Nasıl Başvurulur

Apple store veya Google Play üzerinden uygulamayı indirerek başvuru yapmanız gerekmektedir. Mobil uygulama üzerinden “Üye Ol” kısmına tıklayarak kimlik bilgilerini girdikten sonra Kadın Dostu Kent Gaziantep uygulamasına üye olabilirsiniz. 

Kadın Dostu Kent Gaziantep İnternet Nasıl Yapılır? 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin yaptığı uygulama sayesinde kadın kullanıcılar belediye hizmetlerini yakından takip edebilecek ve çeşitli konularda bilgilenecekler. Kadınlara özel yapılan kampanyalardan yararlanabilecek.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin sağladığı bu uygulamada yalnızca kadın kullanıcılar yer alıyor. Bu uygulamayı kullanmak için şartlar ise, Gaziantep’te ikamet etmesi gerekiyor ve 17 yaşını doldurması gerekiyor.  

İlk seferde Uygulamayı indirenlere 2 GB internet ve her zaman için geçerli 6 binişlik seyahat hakkı veriliyor. Ayrıca uygulamayı yükleyen ve 500 yıldıza ulaşan her kadın adına fidan dikimi yapılmakta. Uygulamanın kullanıma göre kadınlar yıldız kazanacak ve bu yıldızlar ile Konya, Şanlıurfa ve Mardin gibi şehirlere düzenlenen turlara katılabilecekler. Ayrıca verilen ödülleri almaya da hak kazanacak.  

Uygulamanın “Mahalleni güzelleştir” bölümü ile kadınlar yaşadıkları yerde gördükleri sorunları belediyeye bildirebilecek ve sorunun ilerleyişi hakkında ilerlemeyi istedikleri gibi takip edebilecekler. Kadın Dostu Gaziantep Mobil Uygulamasını kullanan kadınlar isterlerse çevre koruma, enerji tasarrufu ve sıfır atık konularında bilgi alarak “Yeşil Şehir Gaziantep” sloganıyla gönüllü çevre koruma elçisi olabilecek bu sayede atıkları ayrıştırdıkça yıldız puan kazanabilecekler.

Bunun yanında “Kadın ve Sağlık”, “Kadın ve Eğitim”, “Kadın ve Tarım”, “Kadın ve İstihdam”, “Kadın ve Hukuk”, “Kadın ve Sanat”, “Kadın ve Spor” başlıklarında, belediyenin etkinliklerinden ve çalışmalarından anında haber alabilecek ve yapılan çalışmaları görebilecek.

Gaziantep kadınları uygulamadaki “Mevsimine Göre Gaziantep”, “Her Güne Bir Yemek”, “Şehrimizde Gezilecek Yerler”, “Müzeler Şehri Gaziantep” bölümlerinden de istediği gibi bilgi sahibi olabilecek. Tesisler bölümü sayesinde de kadınlar Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tesislerin adres, konum bilgisi, telefon ve özellikleriyle ilgili bilgilere rahatlıkla erişebilme hakkına sahiptir. 

Kadın Dostu Gaziantep İletişim Numarası Nedir? 

Kadın Dostu Kent Gaziantep uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için ALO 153 numaralı hattı veya Whatsapp hattı üzerinden bilgi alabilir ya da aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. 

Kadın Dostu Kent Gaziantep Nasıl Kayıt Olunur? 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kadın Dostu Kent uygulamasına kayıt olmak oldukça kolaydır. Mobil uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra, Mobil uygulamayı açarak “Üye Ol” kısmına tıklayabilir ve kimlik bilgilerini girdikten sonra Kadın Dostu Kent Gaziantep uygulamasına üye olabilir ve uygulamayı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. 

Genç Gaziantep Uygulaması Kimler Kullanabilir? 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kadınlar dışında gençleri de düşünerek onların sorunlarını çözmek, sıkıntılarını gidermek için uygulama yapmıştır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu uygulama sayesinde kültür, spor, sosyal çalışmalardan ücretsiz şekilde faydalanabilecekler.

Şehirdeki üniversitelerde eğitim hayatına devam eden veya üniversitelere yeni kayıt yaptıran gençler ve lise 11’inci ve 12’nci sınıflarda okuyan öğrencilerin yararlanabildiği uygulama sayesinde, ilk defa indiren tüm öğrenciler 40 bin 200 öğrencinin ulaşım kartlarına 22 biniş yüklendi.

Bunun dışında “Kadın Dostu Kent” uygulamasındaki gibi 4 GB internet kazanma şansı yakalıyor. Uygulamayı kullanmak için, kadın dostu kent uygulaması ile benzer diğer özellik ise, Gaziantep’te yaşıyor olmak ve Gaziantep il sınırları içerisinde yaşıyor olmaktır.  

Benzer diğer özellik ise kadınlar yıldız kazanarak çeşitli etkinliklere katılabiliyorken gençler elmas kazanarak bu hakka sahip oluyor. Elmas puan sistemiyle, etkinliklerini takip eden, uygulama aktivitelerine katılan, haberler okuyan gençler, bilgisayar, tablet, akıllı saat, kablosuz kulaklık, bisiklet, oyun konsolları, power bank, USB bellek, spor giyim, gibi hediyeler kazanabiliyor.

Uygulamayı 16 – 25 yaş aralığında gençler kullanabildiği için anlaşması olan yüzlerce firmanın ürününden ve fırsatlarından yüzde 50 indirim ile faydalanıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin gençleri şehirde yapılan etkinliklerden haberdar olarak istediği etkinliklere katılım sağlayabilecek ve bu sayede elmas kazanmaya devam edecekler.  

Kadın Dostu Kentler Hangileridir? 

Kadınlar kent nüfusunun yarısını oluşturmasına rağmen halkın içerisinde yer alamıyor bu sebeple kadınların; 

  • Sağlık, eğitim ve sosyal hizmetlerden, 
  • İstihdam olanaklarına, 
  • Kaliteli, kapsamlı kentsel hizmetlere (ulaşım, konut, güvenlik, vb), 
  • Şiddete maruz kaldıkları takdirde haklarını güvence altına alacak mekanizmalara erişimini ve 
  • Yerel yönetimlerin planlama ve karar alma süreçlerine katılımını sağlayarak 
  • Erkekler ile birlikte kentsel yaşamın tüm alanlarında eşit bir biçimde yer almasını destekleyen kentlerdir

Özetle, kadın dostu kentler, kentin sunduğu ekonomik, sosyal ve siyasi fırsatlardan kentte yaşayan herkesin eşit bir biçimde yararlanabileceği kentlerdir. Türkiye de kadınları halka kazandırmak, eşit olduklarını göstermek için çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.

Bu etkinliklerde biride ‘Kadın Dostu Kentler Birleşmiş Milletler Ortak Programı’dır. Bu programın ilk etabı Kars, Nevşehir, İzmir, Şanlıurfa ve Trabzon illeri ile başlamıştır. İkinci aşamada ise programa Adıyaman, Antalya, Bursa, Gaziantep, Malatya, Mardin ve Samsun illerinin de katılması ile toplamda 12 il olmuştur. 

Kadın Dostu Kent uygulaması indirme linki

Android linkine ulaşmak için buraya tıklamanız yeterlidir. 

Apple store linkine ulaşmak için buraya tıklamanız yeterlidir 

Genç kartı indirme linki

Android linkine ulaşmak için buraya tıklamanız yeterlidir. 

Apple store linkine ulaşmak için buraya tıklamanız yeterlidir 

Detaylı bilgi almak için ALO 153 veya 0850 207 2727 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hattını arayabilirsiniz. Veya 0342 153 00 00 numaralı whatsapp hattından mesai saatleri içerisinde iletişim sağlamanız mümkün 

Kadın Dostu kentler hakkında bilgi almak için 0312 454 11 86 numaralı hattı arayabilir yada [email protected] adresinden aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Bisiklet Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com/gaziantep-bisiklet-basvurusu-2023/ Tıklayın.

5/5 - (18 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu