Haberler

TOKİ’nin Mayıs Ayı Konut Projeleri. 2+1 ve 3+1 Uygun Fiyatlı Dairelerde Büyük Fırsatlar

TOKİ'nin Mayıs Ayı Konut Projeleri. 2+1 ve 3+1 Uygun Fiyatlı Dairelerde Büyük Fırsatlar. TOKİ Ev Fiyatları 2024 peşinat ne kadar?

TOKİ’nin Mayıs Ayı Konut Projeleri. 2+1 ve 3+1 Uygun Fiyatlı Dairelerde Büyük Fırsatlar. TOKİ Ev Fiyatları 2024 peşinat ne kadar?

TOKİ'nin Mayıs Ayı Konut Projeleri. 2+1 ve 3+1 Uygun Fiyatlı Dairelerde Büyük Fırsatlar
TOKİ’nin Mayıs Ayı Konut Projeleri. 2+1 ve 3+1 Uygun Fiyatlı Dairelerde Büyük Fırsatlar

TOKİ Mayıs Ayında Uygun Fiyatlı Daire Satışlarına Başlıyor

Türkiye Toplu Konut Kurumu (TOKİ), uygun fiyatlı 2+1 ve 3+1 tipi dairelerin Mayıs ayında satışına başlayacağını duyurdu. 2024 Mayıs itibarıyla yeni konut projeleri hakkında bilgiler paylaşılmaya başlandı. TOKİ, özellikle orta gelirli aileler için konut sahibi olma fırsatı sunacak.

TOKİ’nin Konut Satışları Ne Zaman Başlayacak?

TOKİ uygun daire satışı için başvurular, Mayıs ayında çeşitli illerde gerçekleştirilecek. Ankara, Şırnak, Şanlıurfa, Kayseri, Karabük ve Çankırı gibi illerde, 3 ila 23 Mayıs tarihleri arasında yapılacak ihalelerin ardından satışlar başlayacak. TOKİ’nin resmi internet sitesi, başvuru tarihleri ve diğer ayrıntılar hakkında bilgi sağlayacak.

TOKİ Konut Projesine Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ konut projelerine başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. Başvuran kişinin ve aynı evde yaşayan aile üyelerinin üzerinde kayıtlı mülk olmaması ve başvuru yapılan ilde en az bir yıldır yaşaması şart. Ayrıca başvuru sahibi 25 yaşını doldurmuş olmalı (çocuk sahibi dul kadınlar hariç).

TOKİ, engellilere, emeklilere, şehit yakınlarına ve gazi eşlerine %40 ve üzeri öncelik vermektedir. Bu gruplardan birine dahil olan kişiler, TOKİ’nin konut projeleri için öncelikli başvuru hakkına sahip olacak.

TOKİ’ye Nasıl Başvurulur?

TOKİ konut projelerine başvuru için “e-Devlet” sistemi kullanılmaktadır. E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı” sekmesine gidin. Konut başvurusu seçeneğini seçin, ardından uyarıyı okuyarak “Devam Et” butonuna tıklayın. “Yeni Başvuru” seçeneğini seçtikten sonra başvuru formunu doldurarak işlemi tamamlayın.

TOKİ uygun daire satışı için başvuru tarihleri ne zaman?

TOKİ’nin Mayıs ayındaki satışları, 3 ila 23 Mayıs tarihleri arasında yapılacak ihalelerin ardından başlayacak. Başvuru tarihleri hakkında daha fazla bilgi için TOKİ’nin resmi web sitesini kontrol edebilirsiniz.

TOKİ’ye kimler başvurabilir?

TOKİ konut projelerine başvurmak için başvuran kişinin ve aynı evde yaşayan aile üyelerinin adına kayıtlı mülk olmaması ve başvuru yapılan ilde en az bir yıldır yaşaması gerekir. Ayrıca başvuran kişi 25 yaşını doldurmuş olmalıdır (çocuk sahibi dul kadınlar hariç).

TOKİ başvuruları için hangi platform kullanılmalıdır?

TOKİ’ye başvurmak için “e-Devlet” sistemi kullanılmalıdır. E-Devlet’te “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı” sekmesine giderek başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

TOKİ, orta gelirli aileler için konut sahibi olma fırsatları sunuyor. Uygun fiyatlı konut satışları için gerekli bilgileri edinmek ve başvuru işlemlerini tamamlamak için TOKİ‘nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (4 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu