devlet ödemeleri

Yardım Kartı

İzmirim Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

devlet ödemeleri

İzmirim Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Izmirim öğrenci Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Izmirim kart için ne gerekiyor? Izmir ulaşım kartı nasıl alınır? Izmirim kart çıkarma kaç TL?

İzmirim kart ile İzmir’de bulunan pek çok yol ve güzergâhta ulaşım sağlayabilirsiniz. Örneğin otobüs, metro, vapur, izban, teleferik, Sasalı Doğal Yaşam Parkı, akıllı tuvaletler, buz pisti, Bisim’de kolaylıkla ile kullanabileceğiniz bir karttır.

İzmirim kart başvurusu nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı; indirimli kart, ücretsiz kart ve normal kart başvurusunda farklılık göstermektedir, şeklinde olacaktır. Normal sivil vatandaşlar için İzmirim Kart tüm satış noktalarından ve dolum noktalarından alınabilmektedir.

Öğrenci, öğretmen, 60 yaş üzeri ve 65 yaş altı kişilere özel indirimli İzmir kart bulunmaktadır. İlk defa öğrenci, öğretmen, 60 yaş kartı için başvuru yapacaklar öncelikle online olarak ilk başvuru işlemleri için www.izmirimkart.com.tr adresini ziyaret ederek ön başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Ön başvuru sonrasında sizin indirimli veya ücretsiz kart hak sahipliğinizi araştıracaklardır. Öğrenci misiniz, engellilik durumunuz var midir, refakatçi misiniz vb. Başvurunuzun onaylanmasını takiben, kart başvuru merkezlerine giderek 10 dakika içinde indirimli İzmirim Kart sahibi olacaksınız.

Ayrıca kişiye özel olan ücretsiz kartlar da verilmektedir. Kişiye özel verilen ücretsiz kartlar ise 65 yaş kartı, TÜİK kartı, şehit yakını, gazi ve gazi yakını, vazife malulü ve vazife malulü yakını kartı, zabıta kartı, basın kartı, polis kartı, refakatçi izmirim kart, er ve erbaş kartı, jandarma ve sahil güvenlik er ve erbaşları, engelli bireyler izmirim kartı başvuları için her başvuru için belirlenen başvuru merkezlerine gidip gerekli evraklar ile ücretsiz İzmirim Kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

İzmirim Kart Başvurusu Nasıl Yapılır
İzmirim Kart Başvurusu Nasıl Yapılır

İzmir Kart Bakiye Nasıl Yüklenir?

İzmir Kart Bakiye Yükleme. Birçok noktada kullanım kolaylığı sağlayan İzmir Kart bakiye yükleme de bir o kadar kolaydır. Dolum yerlerinden ya da internetten online şekilde dolum yapmak mümkündür.

Bazen banka kampanyaları kapsamında İzmirin Kart dolumunuzu, banka kartıyla yaparsanız ilave olarak para puan, bonus vb. para kartınıza alışverişlerinizde kullanım için yüklenir. 

İzmir’in birçok noktasında dolum merkezlerini görmek mümkündür. Dolum yerlerine giderek ne kadar bakiye yüklemek istiyorsanız gişedeki görevliye söylemeniz yeterlidir. Bakiye yükleme yaptıktan sonra İzmirim Kart geçen her noktada kullanabilirsiniz.

Online olarak İzmir kart bakiye nasıl yüklenir sorusunun cevabı ise tek internet sitesi adresinden yapılmaktadır. https://online.izmirimkart.com.tr adresinden en az 1 en çok 300 TL yükleme yapabilirsiniz.

İzmirim Kart yüklenen bakiye yükledikten 1 saat sonra aktif olacaktır ve kartınızı ilk defa kullanımda, yüklediğiniz bakiye kartınıza aktarılacaktır, kartınız aktif duruma gelecektir.

Eğer İzmirim Kart online olarak yüklenen bakiye karta yansımamışsa otobüs şoförüne bildirmeniz durumunda kartınıza bakiye durumunuz yansıtacaktır. İzmir Kart bakiye yükleme bu kadar basittir.

İzmir Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

İzmir Kart bakiye yükleyip kullandıktan sonra bakiye sorgulaması yapmak gerekir. İzmir Kart bakiye sorgulama nasıl yapılır sorusunun cevabı iki şekilde cevap verilir. Biri online öğrenme yolu diğeri ise İzmirim Kart dolum merkezlerinden kolaylıkla bakiye sorgulaması yapılabilir.

Online olarak İzmir Kart bakiye sorgulama https://online.izmirimkart.com.tr/giris adresinden öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey adrese girmeniz ve gereken akıllı kart numarasını, TC numaranızı girip güvenlik kodunu doğru şekilde yazdıktan sonra bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

Online şekilde yüklenmiş bakiyeler için 1 saat geçmesi gerekir.

Dolum noktalarından İzmirim Kart bakiye sorgulama gişe memurundan isteyebilirsiniz yada dolum merkezlerinin bakiye sorgulama ekranlarından kendiniz sorgulayabilirsiniz.

Online yapılan sorgular hem vakit açısından hem de en yakın dolum merkezinin bile otobüs duraklarına uzak olma ihtimalinden dolayı kullanım rahatlığı vardır. İzmir Kart bakiye sorgulaması yaptıktan sonra bakiyenin bitmiş ya da az kalmışsa online ya da dolum merkezlerinden bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

İzmirim Kart kullanım kolaylığı olsun bakiye ve bakiye sorgulama konusunda da kullanım kolaylığı vardır.

İzmirim Kart Yükleme Nasıl Yapılır?

İzmirim kart yükleme nasıl yapılır kart kullanıcıları için önemli sorudur. İzmirim Kart yükleme iki yolu vardır. birincisi online olarak karta yükleme yapmak, diğeri ise İzmir’in birçok noktasında bulunan dolum yerlerinden yükleme yapılır.

Özellikle online işlemleri daha çok kullananlar için online yükleme her zaman daha kullanışlı olmuştur. Online yükleme yapmak isteyenler için https://online.izmirimkart.com.tr/giris adresinden akıllı kart numara bilgisinden sonra güvenlik kodu doğru şekilde girilir ve dolum sayfasına ulaşmış olursunuz.

Dolum yapmak istediğiniz miktar en az 1 en çok 300 TL olabilir. İzmirim Karta yükleme yaptıktan sonra 1 saat aktive olması için önemlidir ve beklemeniz gerekmektedir. İzmirin Kart fiziksel kart olabildiği gibi, cep telefonlarınıza indirilen uygulama ile dijital kart da olabilmektedir.

Yaşlı ve online işlemlerle pek ilgisi olmayanlar için İzmir Kart yükleme için İzmir’in pek çok noktasında bulunan dolum yerlerinden dolum yapabilirsiniz.

Dolum yapmak için gişe görevlisine yükleme yapacağınız tutar ile kartınızı verdikten saniyeler sonra yükleme işleminiz bitmiş olacaktır. Kartın içinde ne kadar bakiye olduğunu öğrenmek için gişe memurundan rica edebilirsiniz.

Para yardımı için hemen https://www.devletodemeleri.com/para-yardimi/ Tıklayın ve başvuruda bulunun.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu