Güncel

İDATA Başvurusu Nasıl Yapılır?

İDATA Başvurusu Nasıl Yapılır? İdata Randevu Nasıl Alınır? İDATA Vize Kaç Günde Çıkar? İDATA Hangi Ülkenin? Schengen Vizesi Kaç TL 2023?

İDATA Başvurusu Nasıl Yapılır? İdata Randevu Nasıl Alınır? İDATA Vize Kaç Günde Çıkar? İDATA Hangi Ülkenin? Schengen Vizesi Kaç TL 2023?

İDATA Başvurusu Nasıl Yapılır?

İDATA Başvurusu Nasıl Yapılır? Almanya dış işleri bakanlığı tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir de kurulan resmi vize kurumudur. İtalya dış işleri bakanlığı tarafından ise, bu kurum 1998 yılında İstanbul’ da kurulmuştur.

İDATA başvurusu nasıl yapılır diye araştırma yapan vatandaşlar için söyleyebiliriz ki, bu başvuruyu yapmak için idata ofislerinde bulunan vize danışanları tarafından size verilen başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

İdata Randevu Nasıl Alınır?

Bu resmi kurum üzerinden vize almak için öncelikle kurumla ön görüşme yapmak için randevu talebi oluşturmanız gerekiyor.

İDATA Başvurusu Nasıl Yapılır
İDATA Başvurusu Nasıl Yapılır

İdata randevu nasıl alınır sorusunun cevabı ise çok basittir. Bu işlem için yapmanız gereken tek şey idata kurumu iletişim hattı olan  +90 850 460 84 93 numarayı aramanız gerekiyor. Bu kurum üzerinden Schengen vizesini de kolaylıkla alabilirsiniz.

Randevu talebi oluşturmadan önce en az 72 saat öncesinden bu telefon görüşmesini gerçekleştirmiş olmanız kesinlikle aranan şartlardan bir diğeridir.

Randevu tarihiniz size mail yolu ile gönderilecek olup, randevunuzu alacağınız vize tipine göre elçilik ya da başkonsolosluklardan ya da İdata ofislerinde gerçekleştirebileceksiniz.

İDATA Vize Kaç Günde Çıkar?

İDATA vize kaç günde çıkar sorusu, bu kurumdan vize başvurusu yapan insanlar için merak konusu oldu. Bu kurum üzerinden vize başvuru yaptığınız zaman, vizeniz elinize 5 iş günü içerisinde ulaşmış olur.

Fakat Altunizade, Bursa ve Trabzon illerinden yaptığınız vize başvurularına 2 iş günü daha eklemeniz gerekebilir. Türkiye dışında bulunan bazı ülkelerin ise vize işlem süresi on beş kadar sürebilir.

Siz de idata vize başvurusu yapmak istiyorsanız, bu kuruma gitmeden önce yanınızda muhakkak 2 adet biyometrik fotoğraf bulundurmanız gerekmektedir. Bu vize başvuru evrakları ise, alacağınız vizenin şekline göre değişiklik gösterebilir.

İDATA Hangi Ülkenin?

İDATA hangi ülkenin kurumu diye merak edenler için diyebiliriz ki, bu kuruluş Almanya dış işleri bakanlığına bağlıdır.

Schengen Vizesi Kaç TL 2023?

Eğer bu kurum üzerinden Avrupa birliği vizesi olan Schengen vizesi almak istiyorsanız fakat Schengen vizesi kaç TL 2023 diye merak ediyorsanız, bu Scgengen vizesinin ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir. Yani bu vizeye sahip olmanın maliyeti, yaklaşık olarak 1.479,84 Türk Lirası kadardır.

İDATA Sahibi Kimdir

İDATA sahibi kimdir diye soran Türk vatandaşları için diyebiliriz ki, bu kurumun ve İtalyan Kolejinin sahibi İtalyan iş adamı Francesco Boari’dir.

İDATA Başvuru Sorgulama

İDATA başvuru sorgulama yapmak için bu kurumun başvuru takip internet sitesine girmeniz yeterlidir. Bu sayfaya giriş yapmak için, internet tarayıcınızın arama çubuğuna İDATA başvuru sorgulama yazdıktan sonra çıkan ilk sekmeye tıklamanız yeterli olacaktır.

İDATA Randevu Takip

İDATA randevu takip sistemi için, isterseniz yukarıda belirttiğimiz kuruma ait olan iletişim hattını arayın, isterseniz de https://idata.com.tr/de/tr/p/basvuru-takip-de kuruma ait olan bu internet sitesin giriş yaparak, randevunuzu internet üzerinden takip edebilirsiniz.

Devlet Ödemeleri yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com ziyaret edin.

5/5 - (20 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu