Güncel

Gizli Numara Nasıl Bulunur?

Gizli Numara Nasıl Bulunur? Özel Numaranın Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim? Özel Numaradan Arayan Kişi Nasıl Bulunur?

Gizli Numara Nasıl Bulunur? Teknolojinin gelişmesi, insanlık için olmazsa olmaz bir hale gelmesi beraberinde kötü amaçlı emelleri de getirdi. Kişiye özel telefon numaraları illegal bir şekilde dolandırıcıların, bahis sitelerinin veya kötü amaç güden kuruluşların eline geçmekte ve bunun sonucunda insanlara maddi, manevi zararlar verilmektedir.

Gizli Numara Nasıl Bulunur?
Gizli Numara Nasıl Bulunur?

Bilinmeyen numaradan sürekli insanları rahatsız ederek üstün ikna kabiliyetleri sayesinde birçok insanı panik ve korkuya sürüklemeyi bir şekilde başarıyorlar. Ancak bu dolandırıcıların ve kötü niyetli kişilerin kim olduğunu bulabilirsiniz.

İnternette oldukça sık aratılan gizli numara nasıl bulunur sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Bu yöntem sayesinde artık sizi rahatsız edenleri, taciz edenleri ve sizi dolandırmaya yönelik teşebbüste bulunan kişilerin kim olduğunu bulmanız mümkündür.

Teknolojinin gelişmesinde ki iyi bir kısım ise, artık bilgilere çok daha kolay bir şekilde erişilebilir olmasıdır. Sizi bu şekilde sıklıkla ve ısrarla rahatsız eden kişileri savcılığa şikâyet etmelisiniz. Vereceğiniz bir dilekçe ile o kişinin hak ettiği cezayı almasını sağlayabilir ve başka insanların da maruz kalmamasını sağlayabilirsiniz.

Özel Numaranın Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Günümüz dünyasında internet ve telefon dolandırıcıları elini kolunu sallayarak insanları taciz etmektedir. Birçok insanın hayatının altını üstüne getiren bu kötü niyetli insanlar bilinmeyen numara üzerinden arayarak insanları korkuya sürüklemektedir.

İnsanların bir kısmı bunlara kanmadan direkt olarak şikâyet ederken, bir kısmı ise başlarına bir şey gelecek korkusu ile bu dolandırıcıların tuzağına düşmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya gelirseniz yapacağınız ilk şey savcılığa giderek dilekçe vermek olmalıdır. Savcılık şikâyetiniz üzerine sizi arayan bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu araştırmalar ile bulabilir.

Bu durumdan korunmanın bir diğer yolu ise telefonu özel numaraya kapatma olacaktır. Bu özelliği kapatırsanız kimse sizi bilinmeyen numaradan arayamayacak ve neticede rahatsız edilemeyeceksiniz. En net çözüm yolu budur. Mutlaka uygulamalısınız. Zira dolandırıcılar insanları manipüle etme konusunda oldukça iyi iş çıkartmaktadırlar. 

Özel Numaradan Arayan Kişi Nasıl Bulunur?

Özel numaradan arayan kişiyi bulmak istiyorsanız bu işlem biraz kısıtlıdır. Çünkü operatörler bilinmeyen numaradan arayan kişilerin kim olduğu ile ilgili bilgi vermemektedir. En azından şahsınıza verilmez. Ancak bu durum sizi çok fazla rahatsız etmeye başladıysa ve tabiri caizse iş çığırından çıktıysa yapacağınız ilk şey savcılığa gitmek olmalıdır.

Bilinmeyen numaranın kim olduğunu bulmak savcılığa vereceğiniz dilekçe sayesinde mümkündür. Harici herhangi bir sorgulama bulunmamaktadır. Bu işi hukuksal yol ile çözmeniz gerekmektedir. Telefonunuzu özel numaraya kapatarak rahatsız edilmenizi engelleyebilir ve dolandırıcıların ağına düşmekten kurtulabilirsiniz. En sağlıklı çözüm telefonu özel numaraya kapatma olacaktır. 

Özel Numara Tekrar Nasıl Aranır?

Her gün binlerce kişinin şikâyet ettiği ve bir çözüm aradığı özel numara aramalarının en net cevabı savcılıkta saklıdır. Savcılık dışında o bilinmeyen numaraların kim olduğunu bulmanız mümkün değildir. Teknoloji her ne kadar gelişmiş olsa da operatörler buna izin vermemektedir.

Bilinmeyen numaralar için bir sorgulama sistemi bulunmamaktadır. Özel numara tekrar nasıl aranır sorusunun cevabı ise olumlu değildir. Çünkü sizi arayan numara açık değil ise o numarayı geri arayamazsınız. Arama yapmaya çalıştığınızda “şu anda kullanılamıyor” hatası ile karşılaşabilirsiniz. Operatörler tarafından henüz bu duruma karşın bir çözüm bulunmamaktadır. Ancak cihazınızın özel numaralara kapatma özelliğini kullanırsanız bir daha bilinmeyen numara tarafından rahatsız edilmezsiniz.

38# Özel Numara Bulma

Bilinenin aksine özel numarayı bulmanın tek yolu savcılığın yolunu tutmaktır. 38# özel numara bulma özelliği değil, gizli numara ile arama özelliğidir. Bu numarayı ve ardından arayacağınız numarayı tuşlayarak karşı tarafı özel numara veya gizli numara şeklinde aramış olursunuz. Özel numaradan aramak için bir diğer yöntem ise #30#, #31#, #38# kodlarını tuşlamak olacaktır.

5/5 - (1 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu