Belediye Yardımları

Mersin Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama sayesinde ailelerin geçim derdine düşmesiyle birlikte yanında olmak için yardım yapmaktadır. Bu yardımlar olarak dönemsel olarak değişikliğe giderek alınan taleplere doğru değişiklik göstermektedir.

Yardımlar olarak halkın genel sorunlarını gidermek adına yapılan yardım türleridir. Ailelerin gıda ihtiyacını gidermek adına yardım kartları, yardım kolisi paketi yardımları mevcuttur.

Bu tür yardımlar hakkında detaylı bilgi için Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Masasından arama yaparak bilgi alabilirsiniz. Mersin Kriz Masası destek hattı olarak 0324 533 37 21 numarası üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi internet uygulamalarından yararlanarak hareket ederek Whatsapp iletişim hattı da kurmuştur.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Whatsapp ihbar hattı olarak 0533 155 2 153 numaralı hattan bilgilendirme alabilirsiniz. Çağrı merkezi destek ekipleri oluşan yoğunluğa göre geri dönüş yapacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? İletişim kanalları üzerinden yapılmaktadır. Bu tür iletişim kanalları Kriz Masası çağrı telefonu numarası üzerinden ya da whatsapp iletişim merkezi üzerinden yardım başvurusu ve bilgileri alınmaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Masası destek ekiplerine ulaşmak için 0324 533 37 21 numaralı hattan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Whatsapp iletişim hattı olarak da 0533 155 2 153 üzerinden halkla ilişkiler bölümüne mesaj atabilirsiniz.

Ayrıca telefon numaraları olarak da 444 2 153 üzerinden çağrı merkezine ulaşım sağlayarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yardım almak istediğiniz durum hakkında bilgi hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu formu olarak başvuru yapacak kişinin bilgileri istenmektedir. Bu tür bilgiler içerisinde başvuran kişiye ait kişisel bilgileri, ulaşım yapılması için iletişim ve adres bilgileri istenmektedir.

Ayrıca alınan yardım türüne göre de maddi durum bilgi istenebilir. Yapılan yardım başvurusu sonucunda destek ekipleri tarafından tek tek inceleme altına alınacaktır. Bu tür yardımlar yoğunluğa göre süreç yaşanarak hareket edilmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi için öncelikle başvuru yapan kişi belli zaman geçtikten başvuru durumunu sorgulamak isteyebilir. Bu tür durumlar için Mersin Büyükşehir Belediyesi kriz masasıyla iletişime geçerek durumu öğrenebilir.

Diğer yöntem olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğünün Çağrı merkezi ya da whatsapp iletişim hattından üzerinden durum sorgulaması yapabilir. Yapılan başvurularda hangi kanal üzerinden başvuru yaptıysanız o kısımdan öğrenmeniz faydanıza olacaktır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama


Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak ulaşım sağlayacağınız iki kanal bulunmaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi halka daha yakın olmak adına kolay ulaşım imkanları sunmaktadır. Bu kanallar olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Masası olarak yer almaktadır.

Kriz Masası telefon numarası 0324 533 37 21 numarası üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Diğer kanal olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü çağrı merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü telefon numarası olarak da 444 2 153 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Whataspp Destek hattı olarak 0533 155 2 153 üzerinden mesaj atarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım kartı dağıtımı yaparak ailelerin aylık olarak karşılayacağı gıda bakiyesi yüklemektedir. Bu sayede bakiye yatmasıyla birlikte anlaşmalı marketlerden alışveriş yaparak temel gıda ihtiyacını karşılayacak duruma getirmektedir.

Bu yardım kartı adı olarak Halk Kart olarak geçmektedir. Halk kart gerekli nitelik incelemeler altına alınarak verilmektedir. Yapılan sosyal yardım sayesinde aileleri ayakta tutma amacı konularak hareket edilmektedir.

Aileler bu şekilde topluma kazandırılarak kaldığı durumdan kurtulma çabasına girilmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart başvurusu internet sitesi üzerinden başvuruları yapılmaktadır. Bu tür başvuruya ulaşmak için https://mersin.bel.tr/sosyal-destek-kart-halk-kart siteye gidebilirsiniz.

Yapılan başvuru da ilk olarak ön başvuru olarak yollamanız gerekmektedir. Kart başvurusu için belli belgeler istenmektedir. Bu tür belgeleri Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Danışma Merkezine getirilmesi gerekmektedir.

Diğer ilçeler içerisinde yer alınıyorsa bulunan ilin Sosyal Yardım ve Dayanışma Merkezine giderek başvuru yapılmaktadır. Halk kart başvurusu için istenen bilgiler verilen linkte yer almaktadır. Eksiksiz bir şekilde belgeleri tamamlayıp başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma

Mersin sosyal yardımlaşma başvurusu sayesinde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımlar hız kesmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Mersin il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan yardım Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Mersin sosyal yardımlaşma Vefa Sosyal Destek Grubu’ndan oluşan gönüllüler sayesinde dar gelirli vatandaşlara ücretsiz olarak destek vermektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Danışma Merkezi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezi’ne giderek ihtiyaç sahipleri başvuru yapmaları gerekiyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezi’ne giderek başvuru formunu verdikten sonra başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Değerlendirme sonrasında başvuruları onaylanıp onaylanmadığı görevli personel tarafından incelenip değerlendirilecektir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura

Mersin Büyükşehir Belediyesi askıda fatura belli dönemler içerisinde yapıldı. Yapılan yardım sayesinde aileler zor durumda kalmasıyla birlikte hayırseverler tarafından faturalar ödendi. Toplum içerisinde dayanışma sağlanmış oldu.

Ancak bu kampanya türü belli süre içerisinde gidilmiştir. Bu tür yardım türünün devamı sorgulama işlemleri için Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Çağrı merkezine üzerinden sorgulama işlemleri yapabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çağrı Destek Merkezi Numarası olarak 444 2 153 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bebek Yardımı 2023

Mersin Büyükşehri Belediyesi bebek yardımı kampanyası sayesinde yeni doğum yapan anneler için umut ışığı olmaya devam ediyor. Bu sayede aile bütçesine de katkı sağlanmış oluyor.

Yeni doğan bebekler için malzemeler verilmektedir. Bebek Yardımı başvurularını Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Masası çağrı merkezinden istek belirterek yapabilirsiniz.

Diğer iletişim kanalları olarak da Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler çağrı merkezi ya da Mersin Whatsapp İhbar hattı üzerinden ulaşım sağlayabilirler.

Destek iletişim hatları şu şekilde sıralanmaktadır. Mersin Kriz Masası Destek hattı numarası olarak 0324 533 37 21 yer almaktadır.

Mersin Halkla İlişkiler Çağrı Destek Numarası 444 2 153 olarak yer alırken Whatsapp İletişim İhbar hattı olarak 0533 155 2 153 olarak yer almaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu belli zaman içerisinde yapılmaktadır. Bu tür başvurular hakkında bilgi almak ve başvuru durumunu öğrenmek için Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Masası Destek hattından ya da Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler çağrı destek merkezi üzerinden ulaşım sağlanarak başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Başvuru sırasında sizden bilgiler istenerek başvurularınız sağlanacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi için ihtiyaçlı aile seçimi yapıldığından birimler tarafından inceleme altına alınarak hareket edilmektedir.

Başvuru olumlu olması halinde verdiğiniz adres bilgileri üzerinden ulaşım sağlanarak teslimatı yapılacaktır. Bu sayede ailelerin aylık olarak karşılayabileceği temel gıda destek ihtiyacı da karşılanmış olacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardımları Neler?

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardımları dönemsel olarak değişikliğe gitmektedir. Bu genel yardımlar olarak Halk Kart yardımı sayesinde aylık olarak alabilecekleri gıda yardım paketi, yardım kolisi yardımı, askıda fatura yardımı, yeni doğan bebekler için yardım paketleri bulunmaktadır.

Bu tür yardımların takibi için Mersin Büyükşehir Belediyesi halk için iletişim kanalları kurmuştur.

Birimler olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Destek Masası çağrı merkezi 0 324 533 37 21 ulaşım sağlayarak bilgi alabilirsiniz.

Diğer destek birimi olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Çağrı Merkezi numarası olarak 444 2 153 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu arama yerine Whatsapp iletişim merkezi üzerinden 0 533 155 2 153 numarasıyla detaylı bilgilendirmeleri alabilirsiniz. Oluşan yoğunluğa göre çağrı merkezi geri dönüş sağlanacaktır.

Mersi Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Mersin il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara, Mersin Belediyesi tarafından gıda yardımı yapılmaktadır. Mersin Belediyesi gıda yardımı başvurusu yaparak dar gelirli ailelere temel gıda ürünleri temin edilmektedir.

Mersin Belediyesi gıda yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru yapacağı zaman belediyenin başvuru merkezine giderek başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Başvuru formunda bulunan bilgilerin size ait olması gerekiyor. Herhangi bilgi eksik ve yanlış olmaması gerekiyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu 2023

Mersin Büyükşehir Belediyesi burs yardımı sayesin ön lisans ve lisans öğrenimi gören öğrencilere burs olarak geri ödemesi olarak vermektedir.

Burs yardımından devlet üniversitelerin 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerinde (AÖF, DGS, YÖS gibi bölümler hariç), Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yerleşik vakıf üniversitelerinde tam burslu olarak kazanan ve anne ya da babasının Mersin il sınırlarında ikamet etmesi sonrasından okula kaydını yaptıran öğrencilere yapılmaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs başvurusu için gazi ve şehir çocuklarının bu belgeleri getirmeleri halinde herhangi bir bursluluk oranı aranmadan burs için başvuru yapabilecekler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi burs yardımı lisans öğrencilerine 1600 TL, ön lisans öğrencilerine 500 TL para yardımı yapmaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemleri hakkında sizlere detaylı bilgiyi paylaştık. Sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

4.5/5 - (29 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

15 Yorum

  1. Merhaba hayırlı işler ben evli ve kiracıyım zor durumdayım yardıma ihtiyacımız var belediye den geliyorlar yardım dağıtıyorlar benim ismim yok diye yardımınıza ihtiyaç bilginize sunarım saygılar. .

  2. 4 tane çocuğum var süt yardımı istiyorum maddi sıkıntısı çekiyoruz yardımcı olursan sevinirim

  3. yardım paketi ve ramazan kolisi ve ögrenci yardım parası için istiyorum diyer yardım paketlerinde de yararlanmak istiyorum

  4. Hayırlı ramazanlar dilerim bende ramazan paketinden yararlanmak istiyorum

  5. Benim dört çocuğu var kiraciyim eskeri ücreti çalışıyor bize yardım et eşim hasta kronik böbrek karaciğer b hapatit hastası şeker bunlar hepsi var ben de mi de kanseri nde supe tutuyor bide mihrem de var bende hastayım bize yardım et eşim hasta kronik böbrek benim yedi ay likdir bebeğin var üç öğrenci ncim var masraflarını karşılaşamayom elektrik su krabize yardım et

  6. Merhaba hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum şey yardım başvurusunda bulunucaktim da hocam benim erken doğan bir kızım var kızım erken dodugu için 3 ay küvezde kaldı durumu çok kötüydü Allah’a şükür biraz iyi oldu bir aya yakındır taburcu edildi ama durumu iyiye gitmiyor çünkü maddi durumum olmadığı için kızıma iyi bakamıyorum mamasidir bezidir islak mendilidir bide benim 3 yaşında bir oğlum var onunda bezini ıslak mendilini alamıyorum evimde hicbirsey kalmamıs temizlik esyasindan tutun erzagima kada eşim elaman olarak kardeşinin yanında çalışıyor haftalık 50 TL ye ama o parayı da kayinbabam evin kira parası diye bizden aliyor kiar sözleşmesi yok ama her ay bizden 750 TL kira parası alıyor elektirktir Audi evin erzagintemizlik malzemesi elbise deterjanı gıdasi meyesidir sebzesidir erişir elektirik su faturasiydi hiç yapamıyoruz alamıyoruz az olsa biraz yardım edin lütfen hasta kızımın hatırı için lütfen kızımın resmini atarsam belki inanirsiniz

  7. Slm hamileyim süt yardımından faydalanmak istiyorum yardımcı olur musunuz

  8. Defalarca başvuru yapmama rağmen ret geldi evim kira 4tane öğrenci okutuyorum hiçbir şekilde gelirim yoktur 2defa dilekçe verdim boş

  9. mağdur durumdadayim eşim çalışmıyor ev kira 3 çocuğum var gıda kolisi bana gelmedi lütfen duyun sesimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu