devlet ödemeleri

Maddi Yardım

Gaziantep öğrenci dostu 1200 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Gaziantep öğrenci dostu 1200 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Öğrenci dostu 1200 TL Yardım Şartları Nelerdir? Gaziantep 11 ve 12. Sınıflara Para Yardımı Ne Zaman Yatacak? Gaziantep Belediyesi Yardımları Nelerdir? Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Nasıl Sorgulanır?  

Gaziantep öğrenci dostu 1200 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gaziantep öğrenci dostu 1200 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Öğrenci dostu 1200 TL Yardım Şartları Nelerdir? Gaziantep 11 ve 12. Sınıflara Para Yardımı Ne Zaman Yatacak? Gaziantep Belediyesi Yardımları Nelerdir? Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Nasıl Sorgulanır? 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, öğrenci dostu yardımı ile ailelere destek olacak. Gaziantep Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Gaziantep sınırları içerisinde yaşayan, ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunacak.

Üniversite sınavına hazırlanan 11. Ve 12. Sınıf örgün eğitim gören öğrencilerin annesine geri ödemesiz 1. dönem 600 TL, 2. dönem 600 TL olmak üzere toplamda 1200 TL maddi destekte bulunacak. 

Anne dostu kent Gaziantep‘te başvurular mobil uygulama üzerinden yapılacak. Başvuru için Google Play veya Apple Store üzerinden “Kadın Dostu Gaziantep” uygulamasını indirerek yapabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra üye olmanız gerekmektedir, ardından istediğiniz yardımı seçerek başvurunuzu tamamlamış olacaksınız. Kadın Dostu Gaziantep uygulaması, Gaziantep’te yaşayan kadınların belediye çalışmalarından haberdar olmalarını ve sosyal hayata katılmalarını sağlayan bir uygulamadır. 

 Bu yardım dışında belediye üzerinden kırtasiye yardımı almanız mümkündür. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı almak için, hizmet binalarına giderek size verilen başvuru formunu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Başvurunuz alındıktan sonra 30 gün içerisinde size dönüş sağlanacaktır. 

1200 öğrenci dostu desteği başladı
1200 öğrenci dostu desteği başladı

Öğrenci dostu 1200 TL Yardım Şartları Nelerdir? 

 • Gaziantep il sınırları içerisinde yaşıyor olmak, 
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 
 • Örgün lise eğitiminde 11. Ve 12. Sınıfta okuyor olmak, 
 • Üniversite sınavına hazırlanıyor olmak. 

Yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşların taşıması gereken şartlardır. Başvuruların ardından gerekli şartları taşıyan vatandaşlar belirlenecek ve yardım almaya hak kazanan vatandaşlara destek olunacak. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 
 • Gaziantep ili sınırları içerisinde ikamet etmek, 
 • Sosyal güvenceye sahip olmamak, 
 • Herhangi bir yerden gelir elde etmiyor olmak, 
 • Taşınır veya taşınmaz mallara sahip olmamak, 
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşam sürmek, 
 • Dar gelirli ailelerin eğitim gören çocukları, 
 • Engel veya kronik hastalık nedeniyle çalışamayan ailelerin eğitim gören çocuklar, 
 • Yetim ve öksüz öğrenciler, 
 • Herhangi bir yerden gelir elde etmeyen dul kadınların eğitim gören çocukları, 
 • Çocuğun ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim görmesi, 
 • Ailenin başvuru sırasında gereken tüm evrakları temin etmesi. 

Başvuru yapacak adayın taşıması gereken şartlardır. Daha detaylı bilgi almak için ALO 153 numaralı hattı veya 0850 207 2727 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. 

Gaziantep 11 ve 12. Sınıflara Para Yardımı Ne Zaman Yatacak? 

Gaziantep eğitim yardımı başvuruları 25 Ağustosta başlayarak 25 Eylüle kadar devam edecek. 5 Eylül itibariyle gerekli şartları taşıyan kişiler seçildikten sonra, yardım annelerin banka hesaplarına yatmaya başlayacak.

Gaziantep Belediyesi Yardımları Nelerdir? 

 • Gıda Yardımı, 
 • Yardım Kolisi, 
 • Süt Yardımı, 
 • Öğrenci Bursu, 
 • Sosyal Yardım Kartı, 
 • Ramazan Kolisi Yardımı, 
 • Maddi Yardımı olarak sıralanabilir. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yoksul ve dar gelirli ailelere umut olmaya devam ediyor. Yaşam standartları düşük olan ailelerin yükünü birçok alanda yardım yaparak vatandaşların rahat etmesini sağlamak için çalışıyor.

Aynı zamanda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yalnızca nakdi yardımlarla değil, engelli bireylere de yardım elini uzatarak hem iş imkanı sunuyor hem de topluma kazandırıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal sorumluluk ve eğitim alanında üzerine düşeni yapmaya devam ediyor. 

Yardımlar hakkında detaylı bilgiyi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi web sayfası üzerinden ya da 0850 207 2727 arayarak bilgi edinebilirsiniz. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Nasıl Sorgulanır? 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardımlarına başvurmuş olan kişiler, başvuru sonuçlarını ve ne durumda olduğunu öğrenmek için ALO153 hattını arayabilir ya da E-Devlet üzerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sayfasına geçerek bilgi edinebilirler. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nasıl Yapılır? 

 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi binasına giderek başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. 
 • Belediye binasına gidemeyen kişiler için, Belediye’yi arayarak gerekli bilgileri alabilir veya başvurunuzu yapabilirsiniz 
 • Telefonda konuşmak istemeyen kişiler ise mesai saatleri içerisinde WhatsApp hattı üzerinden gerekli bilgiyi alarak başvuru yapabilirler. 
 • Hiçbirini tercih etmeyen vatandaşlar ise son olarak E-Devlet üzerinden gerekli bilgileri girerek başvuruda bulunabilirler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım için detaylı bilgi almak isterseniz https://www.gaziantep.bel.tr/tr/sayfa/kadin-dostu-kent-gaziantep-uygulamasi yeterli olacaktır. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi e-Devlet yardımı için linkine https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti yeterlidir. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi e-Devlet yardımı sorgulama için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama tıklamanız yeterlidir. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi detaylı bilgi için ALO 153 hattını arayabilirsiniz veya 0850 207 2727 Büyükşehir Belediyesi hattını mesai saatleri içerisinde arayabilirsiniz. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardımları hakkında iletisim@gaziantep.bel.tr mail adresinden iletişime geçebilirsiniz. 

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için İncilipınar Mah. Şehit Yusuf Erin Caddesi Büyükşehir Belediyesi Binası Şehitkamil / Gaziantep adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardımları ve daha fazlası için https://www.gaziantep.bel.tr/tr Tıklayın.

5/5 - (10 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

5 Yorum

 1. Benimde kömür ihtiyacım var iki çocuğum var yalıtım yok tekstil yakitlariyle isiniyorum

 2. Vallah yardım ihtiyacım var yardım bekliyorum evliyim kirada yaşiyorum engelli vatandaşım yardım ederseniz çok makbule gecer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu