Maddi Yardım

1611 TL öğrenci yardımı Başladı. E-devlet Üzerinden başvuru nasıl yapılır?

1611 TL öğrenci yardımı E-devlet başvuru nasıl yapılır? Öğrenci destek başvurusu nasıl yapılır? 1611 TL öğrenci yardımı ne zaman yatacak? 1611 TL yardım kimlere verilir?

1611 TL öğrenci yardımı E-devlet başvuru nasıl yapılır? Milyonlarca öğrenciye eğitim desteği vermek için Bakanlık harekete geçti: Yapacağı 1.600 TL yardım ile öğrencilerin yüzünü güldürmeyi başardı! Peki 1611 TL öğrenci yardımı e-devlet üzerinden başvuru yapılır mı, nasıl yapılır, 1611TL yardım hangi öğrencilere verilir, 1611 TL yardım alma şartları nelerdir gibi sorulara ve daha fazlasına cevap bulabileceğiniz için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

1611 TL öğrenci yardımı E-devlet başvuru nasıl yapılır?

Geçtiğimiz günlerde Bakan Yanık tarafından SED ödemesi kapsamında öğrencilere 349 milyon 452 bin TL ödeme yapıldığı aktarılmıştı. Ödemelerden yararlanmak isteyen öğrenciler e -devletten başvuru yapmaya devam etmektedir. İşte detaylar…

Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında öğrencilerin eğitim giderlerinin karşılanması için 1.611 TL nakit yardım sağlanıyor. 15 Ocak 2023 Pazar gününe dek devam edecek olan bu yardım ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimizin yüzünü güldürmeyi başardı. E- devlet üzerinden sağladığınız aylık ödemeleri her ay PTT’den alabilmeniz mümkün.

1611 tl öğrenci yardımı
1611 tl öğrenci yardımı

Öğrenci destek başvurusu nasıl yapılır?

  •  https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi linkini tıklayarak e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
  • E- devleT sistemine girip T.C. Kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na yönlendirecek sayfaya erişim yapmanız gerekli.
  • Daha sonra ‘sosyal ve ekonomik destek hizmeti ön başvurusu‘ kısmına tıklamalısınız.
  • Sağ üstte yer alan ‘yeni başvuru‘ kısmında çıkan form doldurup onaylandıktan sonra tebrik ederiz, başvurunuz tamamlanmış olur. Şimdi sıra başvurunuzun sonucu beklemekte.

1611 TL öğrenci yardımı ne zaman yatacak?

1611 TL öğrenci yardımı başvurunuzu yapıp onaylandıktan sonra her ay paranızı size en yakın PTT şubesine TC kimlik kartınızla gidip ödemenizi alabilirsiniz. Bakanlık tarafından sağlanan öğrenci yardım paraları her ayın 15’inden itibaren hesaplara geçiyor.

1611 TL yardım kimlere verilir?

1611 TL para yardımı almak isteyen öğrencilerin bazı şartlar vardır. Onları yerine getirdiğiniz takdirde para yardımı almak için başvuruda bulunabilirsiniz

1611 tl yardım alma şartları nelerdir?

  • 1611 tl yardım alma şartları  hane halkının kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması en önemli şarttır.
  • Bu şartı yerine getiriyorsanız öğrenci yardımı alabilmek için başvuru yapabilirsiniz.
  • Ayrıca öğrencilerimize verilen maddi desteğin yanı sıra psikolojik destek ve sosyal destek sağlanıyor.
  • 18 yaşından küçük olan öğrenciler için başvuru işlemlerini velileri yapabilir.
  • Başvuru sırasında veli öğrencinin TC kimlik kartını da yanında getirmesi gerekir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öğrenci yardımı ne zaman yatar ?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öğrenci yardımı her ay olduğu gibi bu ayda devam ediyor. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin başvuru işlemleri onaylandıktan sonra ödemeler PTT aracılığıyla yapılır. Başvuru onayınızı aldıktan sonra her ayın 15’inden sonra size en yakın PTT şubesine TC kimlik kartınızla  giderek ödemenizi alabilmeniz mümkün.

Arkadaşlarınızla ücretsiz muhteşem vakit geçirebileceğiniz size özel 11 tavsiye

Öğrencilerimizin sosyal yaşam sürmek istemelerine bayılıyoruz. Arada bir su parkına gitmek, alışveriş yapmak, fast food yemek veya film izlemek harikadır. Her hafta sonu olmak zorunda olmasa bile eğlenmek herkesin hakkıdır!

İşte öğrencilerimizin çok fazla masrafa girmeden arkadaşlarıyla eğlenmek için yapabilecekleri şeylerin büyük bir listesi;

1.Bir yerde piknik yapın

Dış temayı devam ettirin ve öğle yemeğini bir parka, ormanda yürüyüşe, kumsala ve hatta yapabileceğiniz tek şey buysa arka bahçeye götürebilirsiniz. Yeşil alanda dışarıda olmak aslında refah için çok önemlidir, bu nedenle orada mümkün olduğunca çok zaman geçirmek mantıklıdır.

Ayrıca arkadaşlarınızla piknik yapmak çok daha eğlencelidir. Herkesin evinde yapabileceği bir şeyleri getirmesini sağlayın. Böylelikle hem çeşit bolluğu olur, hemde çok para harcamış olmazsınız.

2.Tenis oynayın

Teniste berbat olabilirsiniz ama sorun değil. Pratik yaparak çok daha iyi olacağınıza inanıyoruz. Tenis malzemelerini grup olarak kiralamak ucuzdur ve hatta bazen ücretsizdir.

Yerel belediyenize bölgenizde nelerin mevcut olduğunu kontrol edin veya okulunuza tenis malzemelerinin mesai saatleri dışında müsait olup olmadığını sorun ve bir turnuva ayarlayın.

3.Ücretsiz konserlere gidin

İnternette ücretsiz konserlerin şehrinizde ne zaman olacağına dair bir araştırma yapın ve kendinizi o güne ayarlayın. Sizin istediğiniz takdirde işte eğlenmek bu kadar kolay!

4.Gönüllü olun

Her yerde, her topluluğun, devam etmesi için insanlara ihtiyaç vardır. Arkadaşlarınızla gönüllü olursanız  hem çok eğlenmiş olursunuz, hem de insanlığa sonsuz faydanız dokunmuş olun. Merhametli bir nesil geliyor, neden onlardan birisi de siz olmayasınız?

5.Yeni bir diziyi art arda izleyin

Sevdiğiniz bir diziyi hep birlikte izlemek, arkadaşlarınızla eğlenmenin oldukça sosyal bir yoludur. Olay örgüsünü yeniden canlandırmak veya bir karakter hakkında sızlanmak için kendinizi düzenli olarak duraklarken bulacaksınız.

Bunu düzenli bir buluşma haline getirin.  (örneğin salı günleri okuldan sonra birkaç saat) Okul dışında arkadaşlarınızla planlanmış zaman geçirmenin keyfine varacaksınız.

6.Birlikte yemek yapın

MasterChef’e gidip birbirinize karşı rekabet etmek zorunda değilsiniz, ama birlikte yemek yapabilirsiniz. Birlikte yemek yapmak bir hafta sonu birlikte vakit geçirmenin en güzel yoludur. Çeşitliliği artırmak için birkaç tarifi toplu olarak pişirerek anılarınıza yeni anılar ekleyebilirsiniz.

7.Plaj gezisine çıkın

Tabii sahile yakın bir yerde yaşıyorsanız bunu yapmak daha kolay; ama yapmasanız bile yapmaya değer olduğuna inanın. Sahile gitmek belki tüm gününüzü alabilir ama asla pişman olmayacaksınız. Plaj her mevsim olmazsa olmazdır. Bir plaj şemsiyesi veya barınak, fazladan havlu, yiyecek ve bol su alın ve kamp yapın. Günü suda, kaya havuzlarını keşfederek, plaj kumu kazarak geçirin. Eve giderken uyuyakalırsanız, doğru yoldasınız demektir.

  1. Ateş yakın

Arka bahçede veya herhangi bir yerde ateş yakmayı düşünmeden önce yangın uyarılarını kontrol edin. Eğer sıkıntı yoksa odun toplamaya başlayın. Hatta üzerinde sosisli akşam yemeği pişirebilir, sonrasında kızarmış marshmallow yiyebilirsiniz. Tabii ki, en iyi hikayelerinizi de hazırlamanız gerekecek çünkü gece geç saatlere kadar ateşin başında muhabbet edeceksiniz.

9.Oyun kartları

Eskiden kartlar, insanların arkadaşlarıyla eğlenmek istediklerinde yaptıkları şeydi. Şimdi yerini online oyunlar alsa da siz eskiye geri dönebilirsiniz. Çünkü oyun kartları arkadaşlarınızla bağ kurmanın yetenekli ve sürükleyici bir yoludur.

10.Trenlere binin

Bölgenizdeki tren sisteminin bir haritasını alın, gözlerinizi kapatın ve işaret edin. Parmağınız nereye inerse, trenle oraya gidiyorsunuz. Gizemli varış noktanıza giden yollardan biri, Google’da yapılacak şeyler ve bölgenin tarihi hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenin.

Vardığınızda keşfetmek için, bir yemek alın ve şehir  hakkında yeni bir şeyler öğrenin. Sonra gözlerinizi kapatın, işaret edin ve her şeyi yeniden yapın.

11.Yeni saç stillerini deneyin

Videolardan her şeyi öğrenebilirsiniz. Arkadaşlarınızla sırayla birbirinizin saçını ayrıntılı bir şekilde yapın. Renkli saç spreyi ve aksesuarlarıyla bukleleri düzleştirin, düz saçı kıvırın.

Ya da biraz ‘ciddi’ saç da yapabilirsiniz. Tamamen sizin eğlenmenize  ve isteğinize bağlı. Güzellik merkezlerine fazla para vermenize gerek yok. İnternetten her adımını izleyerek stil sahibi olabilirsiniz.

5/5 - (11 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Merve Keser

Sosyal Yardım ve Maddi Yardım Başvuruları Hakkında Son Gelişmeleri Siz Değerli Takipçilerimiz İle Paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu