Güncel

evim yuvan olsun

evim yuvan olsun. Evim Yuvan Olsun Başvuru. Evim Yuvan Olsun nedir? Evim Yuvan Olsun Başvurusu Nasıl Yapılır? Evim Yuvan Olsun Şartları Nelerdir?

evim yuvan olsun. Evim Yuvan Olsun Başvuru. Evim Yuvan Olsun nedir? Evim Yuvan Olsun Başvurusu Nasıl Yapılır? Evim Yuvan Olsun Şartları Nelerdir?

Evim Yuvan Olsun, Ülkemizde yaşanan 7,6 ve 7,7 şiddetinde gerçekleşen 2 depremden sonra, asrın felaketi olarak adlandırılan depremin verdiği şiddetten binlerce can kaybı ve hanenin yıkılmasına neden oldu.

evim yuvan olsun
evim yuvan olsun

Evim Yuvan Olsun kampanyasının amacı, evini, iş yerini kaybetmiş vatandaşlarımızın en kısa sürede tekrar evlerine kavuşması için yapılan bir kampanyadır.

Cumhur Başkanı Yardımcısı Fuat Oktay Afad merkezinde Evim yuvam olsun kampanyasını açıkladı.

Evim Yuvan Olsun nedir?

Evini ve ya boş olan, kullanılmayan hanelerin en az 3 ay ücretsiz depremzedelere açılmasına Evim Yuvan Olsun denir.

Evin Yuvan olsun desteği ilçe kaymakamlığının incelemesinden sonra konut sahibi ile ” ödünç sözleşmesi ” imzalanır.

Belirlenen tarih geldiğinde konutta ve ya hanede oturan şartsız koşulsuz boşaltması gerekiyor.

Evim Yuvan Olsun Faturaları Kim Ödeyecek?

Evim Yuvan Olsun kampanyasıyla haneye yerleşen afetzedelerin elektrik, doğalgaz ve su faturalarını, depremzedelerin kaldığı sürece kaymakamlık tarafından ödenecektir.

Evim Yuvan Olsun Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evim Yuvan olsun başvurusu için https://www.evimyuvanolsun.org üzerinden başvurabilirsiniz.

Evim Yuvan Olsun yardım başvurusu nasıl yapılır?

Evim Yuvan Olsun yardım başvurusu için https://www.evimyuvanolsun.org sayfası üzerinden yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Evim Yuvan Olsun Yardımları Nelerdir?

 • Evim Yuvan Olsun 3 Ay Bedelsiz Evi Kiraya Vermek
 • Evimi İndirimli Bedeller 1 yıl süre ile kiraya vermek
 • Depremzede ailelere kira yardımında bulunmak

Evim Yuvan Olsun sistemi üzerinden, depremzedelere destek çıkmak isteyenler 3 ay bedelsiz evlerini kiraya vermek için başvuruda bulunabilirler.

Evi olan ve depremzede ailelere 1 yıl indirimli kiraya vermek isteyenler de evim yuvan olsun sistemi üzerinden kiraya verebilir.

Evi ve ya herhangi boşta bir hanesi olmayanlar ama depremzedelere yardım etmek isteyenler de https://www.afad.gov.tr/kira-bagis-hesaplari sayfa üzerinde bulunan ibanlara kira yardımı yapabilirler.

Evim Yuvan Olsun başvuru şartları ve detayları için  https://www.devletodemeleri.com/evim-yuvan-olsun/Tıklayın ve başvuruda bulunun.

4.9/5 - (19 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

21 Yorum

 1. Mrb gaziantep nurdagi da yaşıyorum evim yıkıldı sadece çocuklarımı kurtara bildim antalyada evi olup birazvuygun kiraya verecek olan bi hayırsever varmı acaba

 2. İyi akşamlar ben diyarbakırdan yazıyorum evim hasarlı eve giremiyorum 4 çocukla hergün bı yerde kalıyorum Diyarbakıra sesleniyorum asgari ücretle çalışıyorum bedava değil uygun kira herkes 6 ile 12 arası istiyorlar ne yiyecez ne içicez elinde evi boşta olanlar Allah için yardımcı olun.

 3. Şu an İzmir de yurtta kalıyoruz çiğli de evini vermek isteyen hayırsever vatandaşların aileme de kucak açmasını bekliyorum

 4. Uyi günler efendim ben yurt dişinda kaliyorum bene yazlik evim var Sinopda
  Bide Sinop Türkeli ilçesinde dayali döŝeli dairem var 110metre kare bu türkelindeki dairemi ve Türkeli ilçesine bağli yesiloba köyündeki yazlik evimi 1 yillina beldelsiz deprem zedelere vermek isterim
  Arzu Eden olura

  1. Merhabalar efendim biz hataydan depremzedeyim ailemle dışarıda kaldık bizede yardımcı olur musunuz eşim ve 3 kızımla sizlere minnettarız

   1. Ben istanbul sancakörpədən oturuyorum yalnın yaşıyorum tırnak şoförüyüz yardımcı olmak isterim

   1. Merhaba Malatya’dan depremzede olarak İstanbul’a geldim halamın yanında kalıyordum ama istemiyorlar evim yuvam olsun başvuru yapamıyorum ne olur bana bu konuda yardımcı olun

 5. Azərbaycanda 10 nəfərlik bir Ailənin istədikləri müddət ərzində barınması, tarınması və s. ehtiyaclarını qarşılaya bilərəm. Qardaş Türkiyəmizdə Türk qardaşlarımızın dar günündə yanında oldugumuzu ifadə edir və qeyd etdiyim təklifimin qəbul edilməsini rica ederim. Yardımçı olmagımız təklifimiz qəbul edilerse çox mutlu olardıq…
  Saygı ilə Alış Valiyev

  1. Allah hepinizden razı olsun iletişim kurarsanız yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum 0541 147 50 01

  2. Bana ulaşın lütfen eşim öldü şehit ailesiyim Malatya depremzedeyim istanbulda bir tanıdığın yanındayım acil tlf 05303664478

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu