Güncel

Evim Yuvan Olsun yardım başvurusu nasıl yapılır?

Evim Yuvan Olsun yardım başvurusu nasıl yapılır? Evim Yuvan Olsun Başvuru. Evim Yuvan Olsun nedir? Evim Yuvan Olsun Başvurusu Nasıl Yapılır? Evim Yuvan Olsun Şartları Nelerdir?

Evim Yuvan Olsun yardım başvurusu nasıl yapılır? Evim Yuvan Olsun Başvuru. Evim Yuvan Olsun nedir? Evim Yuvan Olsun Başvurusu Nasıl Yapılır? Evim Yuvan Olsun Şartları Nelerdir?

Evim Yuvan Olsun yardım başvurusu nasıl yapılır?

Evim Yuvan Olsun yardım başvurusu için https://www.evimyuvanolsun.org sayfası üzerinden yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Evim Yuvan Olsun Yardımları Nelerdir?

 • Evim Yuvan Olsun 3 Ay Bedelsiz Evi Kiraya Vermek
 • Evimi İndirimli Bedeller 1 yıl süre ile kiraya vermek
 • Depremzede ailelere kira yardımında bulunmak

Evim Yuvan Olsun sistemi üzerinden, depremzedelere destek çıkmak isteyenler 3 ay bedelsiz evlerini kiraya vermek için başvuruda bulunabilirler.

Evi olan ve depremzede ailelere 1 yıl indirimli kiraya vermek isteyenler de evim yuvan olsun sistemi üzerinden kiraya verebilir.

Evi ve ya herhangi boşta bir hanesi olmayanlar ama depremzedelere yardım etmek isteyenler de https://www.afad.gov.tr/kira-bagis-hesaplari sayfa üzerinde bulunan ibanlara kira yardımı yapabilirler.

Evim Yuvan Olsun, Ülkemizde yaşanan 7,6 ve 7,7 şiddetinde gerçekleşen 2 depremden sonra, asrın felaketi olarak adlandırılan depremin verdiği şiddetten binlerce can kaybı ve hanenin yıkılmasına neden oldu.

evim yuvan olsun
evim yuvan olsun

Evim Yuvan Olsun kampanyasının amacı, evini, iş yerini kaybetmiş vatandaşlarımızın en kısa sürede tekrar evlerine kavuşması için yapılan bir kampanyadır.

Cumhur Başkanı Yardımcısı Fuat Oktay Afad merkezinde Evim yuvam olsun kampanyasını açıkladı.

Evim Yuvan Olsun nedir?

Evini ve ya boş olan, kullanılmayan hanelerin en az 3 ay ücretsiz depremzedelere açılmasına Evim Yuvan Olsun denir.

Evin Yuvan olsun desteği ilçe kaymakamlığının incelemesinden sonra konut sahibi ile ” ödünç sözleşmesi ” imzalanır.

Belirlenen tarih geldiğinde konutta ve ya hanede oturan şartsız koşulsuz boşaltması gerekiyor.

Evim Yuvan Olsun Faturaları Kim Ödeyecek?

Evim Yuvan Olsun kampanyasıyla haneye yerleşen afetzedelerin elektrik, doğalgaz ve su faturalarını, depremzedelerin kaldığı sürece kaymakamlık tarafından ödenecektir.

Evim Yuvan Olsun Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evim Yuvan olsun başvurusu için https://www.evimyuvanolsun.org üzerinden başvurabilirsiniz.

Evim Yuvan Olsun başvuru şartları ve detayları için  https://www.devletodemeleri.com/evim-yuvan-olsun/ Tıklayın ve başvuruda bulunun.

5/5 - (33 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

7 Yorum

 1. Diyarbakır da yaşıyorum oturduğumuz daire ağır hasarlı olarak cikmis evimin eşyalarını hiç birini alamadım yatalak felç halam ile yaşıyoruz hiç bir maddi durumum olmadığı için eşyalarımı çıkarmıyorum sizlerden yardım istiyorum allah peygamber için yardım edin

 2. Adıyaman Kahtadan ikamet ediyorum Ben Eşim ve 3 çocuğum evimiz oturamayacak durumda orta hasarlı Akrabalar da kalıyorum burda kiralık evler de bulunamıyor Çok sıkıntı çekiyoruz Bu konuda hassasiyet gösteren Şahıslara Aile bireylerine yardımcı olmalarını sağlaya bilecek kişilere ihtiyacımız var…. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum Allah razı olsun hepinize çok büyük geçmiş olsun.. Allah herkesin yar yardımcısı olsun

 3. Hatay’dan Antalya ya geldik ev dükkan hepsi Yok oldu iki çocuğum var Manavgat tarafında boş ev arıyorum lütfen yardım edin

 4. Muammer bayram konyada bos evim var evi degrem,edelstenen vermek istiyorum

  1. Merhabalar Hatay’da bir anne iki çocuk olmak üzere çok zor durumda
   Dilerseniz iletişim numarasısini göndere bilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu