E-Devlet

Eşya Yardımı Başvurusu e-Devlet

Eşya Yardımı Başvurusu e-Devlet. Depremzede Eşya Yardım Başvuru Nasıl Yapılır? Eşya Yardımı Nasıl Alınır? Eşya Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

Eşya Yardımı Başvurusu e-Devlet. Depremzede Eşya Yardım Başvuru Nasıl Yapılır? Eşya Yardımı Nasıl Alınır? Eşya Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

Eşya Yardımı Başvurusu e-Devlet

Eşya yardımı ihtiyaç sahibi olan herkese verilmekle birlikte özellikle depremzedeler için verilmektedir. Evinde eşyası olmayan veya evi hasarlı olan kişiler kaymakamlığa başvurarak yardım talep edebilir.

Kaymakamlıkta bulunan SYDV bürosuna başvuru yapılarak ihtiyaç sahibi başvurabilir. 

Doğrudan kaymakamlığa başvuru işleminin yanı sıra e-devlet aracılığı ile de başvuru yapmak oldukça kolaydır. Eşya yardımı başvuru e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapması yeterlidir. 

Eşya Yardımı Başvurusu e-Devlet
Eşya Yardımı Başvurusu e-Devlet

Depremzede Eşya Yardım Başvuru Nasıl Yapılır?

6 Şubat depremi ile sarsılan Türkiye büyük bir şok yaşadı. Binlerce kişinin evi yıkıldı ve bu kişiler çadırlarda yaşamak zorunda kaldı.

Depremin etkisini azaltmak için depremzedeler için barınma ihtiyacı ve ev eşyası gibi ihtiyaçlar kampanyalar dahilinde devam etmektedir.

Başvuru işlemleri Gelir İdaresine yapılır ve başkanlık yerinde tespit işlemlerinin ardından depremzedeye eşya yardımı konusunda karar vermektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri de yerinde hasar tespiti yaparak yardım sürecini başlatmaktadır.

Deprem hasar parası da doğrudan depremzedenin Ziraat Bankası hesabına yatmaktadır. Hesabı olmayanların da TC kimlik numarasına ödeme yapılmaktadır.

Depremzedeler hasar başvuru linki

Eşya Yardımı Nasıl Alınır?

Hasar görün eşyalar için de Kaymakamlığa, Valiliğe ve Özel derneklere başvuru yapılabilir. Eşya yardımı nasıl alınır?

E-devlet üzerinden sosyal yardım başvuru kısmından başvuru yapılabilir ve açıklamaya eşya yardımı yazılabilir. Depremzedeler ise doğrudan Çevre Ve Şehircilik Bakanlığına başvuru yapabilir.

Depremzedeler de e-devlet üzerinden yardım başvurusu yaparak ‘eşya yardım parası’ talebinde bulunabilir. 

Deprem hasar tespit başvuru linki şu şekildedir: https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-izmir-depremi-hasar-tespit-sorgulama 

Eşya Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

  1. TC vatandaşı olmak.
  2. Yeterli eşyaya sahip olmamak.
  3. 18 yaşından büyük olmak.

Eşya yardımı için yerinde yapılan tespit işlemi önemlidir. Evinde eşyası olmayan dar gelirli veya geliri olmayan kişiler e-devletten başvuru yapabilir.

E-devletten başvuru yapacak durumu olmayanlar kaymakamlığa giderek SYDV bürosuna başvurabilir. 

Depremzede yardımları için İç İşleri Bakanlığı yetkilileri ve Gelir İdaresi Başkanlığı yetkilileri yerinde yaptığı tespit işlemi sonrasında karar vermektedir.

Diğer eşya yardımı almak isteyenler için de durum aynıdır. Yetkililer yerinde yaptıkları incelemede kişinin eşyaya ihtiyacı olduğu tespit edilirse bu durumda yardım başvurusu kabul edilir. 

Eşya Yardımı Kimler Alabilir?

Eşya yardımı TC vatandaşı olan herkes alabilir. Deprem veya benzeri afetler nedeniyle mağdur olanlar önceliklidir. Eşya yardımı kimler alabilir? Başvuru işlemi herkese açıktır ancak geliri yetersiz olan kişilerin başvurusu kabul edilmektedir. 

Deprem bölgesinde insanlar yıkık binalardan eşyalarını çıkarmaya çalışmaktadır. Bununla birlikte deprem tehlikesi devam etmektedir. İç İşleri Bakanlığı ve Aile Ve Sosyal Bakanlığı bu ailelere yardım yapacaktır. Yerinde yapılan tespit işlemi sonrası eşyasız kalan vatandaşlara yardım yapılacaktır. 

Depremzede eşya yardım başvurusu https://www.devletodemeleri.com/depremzede-esya-yardimi-basvurusu/ Tıklayın.

5/5 - (5 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

4 Yorum

  1. Benimde ewimde hicbitane esyam yok iki cocugum var yardim edin lutfen bana

  2. Ayle yardımcı olursanız sevinirim çocuk var onlar için yadım destek parasından yardımcı olur sanız iyi olur

  3. benim buşık makinam yoktu yazmıştım buzdolabım eski bozuk zor çalışıyor lütfen yardımcı olun alıcak durumum yok

  4. Ben koydeyim 6 çocuğum var kocam işitme engelli çocukların okula gidiyorlar bana yardım edin lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu