devlet ödemeleri

Güncel

Depremzede Eşya Yardımı Başvurusu

Depremzede Eşya Yardımı Başvurusu. Afad eşya yardımı başvurusu. Depremde Hasar Gören Eşyalar İçin Nereye Başvurulur? Deprem Hasar Parası Nasıl Alınır? Depremzede Mobilya Yardım Başvurusu

devlet ödemeleri

Depremzede Eşya Yardımı Başvurusu. Afad eşya yardımı başvurusu. Depremde Hasar Gören Eşyalar İçin Nereye Başvurulur? Deprem Hasar Parası Nasıl Alınır? Depremzede Mobilya Yardım Başvurusu

Depremzede Eşya Yardımı Başvurusu

Depremzede Eşya Yardımı Başvurusu. Devletimiz, Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonucunda depremzedelerinin yaralarını sarmaya devam etmektedir.

Bu doğrultuda depremzede vatandaşlara eşya yardımının yapılacağı açıklanmıştır. Eşya yardımının başvuruları hakkında ilgili kurum tarafından resmi bir açıklama hala yapılmamıştır.

Ancak yardımın içeriği belli olmaya başlamıştır. Bu doğrultuda yıkık ve acil yıkılması gereken yapılarda yaşayan depremzede vatandaşların beyanları esas alınacaktır.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından görevlendirilen zarar tespit komisyonları, az hasarlı ve orta hasarlı binalardaki depremzede vatandaşların evlerinde gerekli incelemeleri yaptıktan sonra her kişinin hasar tespitine göre eşya yardımı yapılacaktır.

Depremzede Eşya Yardımı Başvurusu
Depremzede Eşya Yardımı Başvurusu

Depremde Hasar Gören Eşyalar İçin Nereye Başvurulur?

Deprem nedeniyle eşyaları hasar gören depremzede vatandaşlar, eşya hasar tespiti için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına başvuru yapmaları gerekmektedir. Eğer eşyaların sigortaları varsa, hasarın karşılanması için Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na başvurmaları gerekir.

Deprem Hasar Parası Nasıl Alınır?

Devletimiz tarafından depremzede vatandaşlara sağladığı yardımlardan birisi de deprem hasar parasıdır. Deprem hasar parası hane başı verilmekle birlikte, depremzede vatandaşlarının Ziraat Bankası hesaplarına yatmaktadır.

Ziraat Bankası hesabı olmayanlar ise T.C. kimlikleriyle birlikte Ziraat Bankası’ndan alabilmektedir.

Depremzede Mobilya Yardım Başvurusu

Depremzede vatandaşlarımız mobilya yardımı almak için belediyelere, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına, Kaymakamlıklara ve Valiliklere başvuruda bulunabilirler.

Bu devlet kurumları dışında Ahbap gibi derneklere de başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca zengin olan vatandaşlarımız, depremzede vatandaşlarımıza destek olmak için mobilya yardımı yapmaktadır.

Depremzede Beyaz Eşya Yardım Başvurusu

Depremzede vatandaşlarımız beyaz eşya yardımı almak için belediyelere, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına, Kaymakamlıklara ve Valiliklere başvuru yapabilirler.

Bu devlet kurumlarından hariç özel yardım kuruluşları ve derneklerde beyaz eşya yardımı sağlamaktadır. Ayrıca gönlü bol olan vatandaşlarımız depremzede vatandaşlarımıza beyaz eşya yardımı yapmaktadır.

E-devlet üzerinden deprem hasar tespit başvurusu yapmak ve hasar tespit sorgulama işlemi yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-izmir-depremi-hasar-tespit-sorgulama tıklayınız.

Deprem hasar tespit başvurusu yapmak için ALO 181 irtibat numarasını arayınız.

Deprem hasar tespit başvurusu yapmak için DASK’ın ALO 125 irtibat numarasını arayınız.

E-devlet üzerinden beyaz eşya ve mobilya yardımı başvurusu yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti tıklayınız.

E-devlet üzerinden yaptığınız beyaz eşya ve mobilya yardımı başvurunuzun sorgulama işlemini yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama tıklayınız.

Depremzede 10 bin tl yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/10-bin-tl-yardim-nasil-alinir/ Tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu