Maddi Yardım

4700 TL Para Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

4700 TL Para Yardımı Başladı 2023. Devlet Ödemeleri 4700 TL ile 10 Bin Tl Destek. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

4700 TL Para Yardımı Başladı

4700 TL Para Yardımı Başladı 2023. Devlet Ödemeleri 4700 TL ile 10 Bin Tl Destek. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

4700 TL Para desteği devlet tarafından yapılan yardımlar arasında bulunur. Türkiye Cumhuriyeti tarafından vatandaşlarına yapılan birçok yardım vardır.

Bu yardımların koordine edilmesinden denetlenmesine kadar birçok aşama farklı kurum ve kuruluşlara devredilmiştir. Sosyal devlet anlayışı gereğince para yardımı yapılması zorunludur durumlar arasında yer alır.

Türkiye Cumhuriyeti tarafından doğrudan vatandaşlara yapılan yardımlar burnu ve bu yardımların konseptleri değişiklik gösterebilir.

Maddi yardım da bulunan Türkiye Cumhuriyeti, bu yardımdan faydalanılabilmesi için bazı şartlar belirlemiştir.

4700 TL Para Yardımı Başladı
4700 TL Para Yardımı Başladı

4700 TL Para Yardımı Nasıl Alınır?

4700 TL Para yardımı alma yöntemi başvuru yapılacak olan yere göre değişir.  Bir tarafından önerilen farklı kurumlar aracılığı ile para yardımı alınabilirse de devlet dışında kalan yönetimlerden de para yardımı alınabilmektedir.

Örneğin sivil toplum kuruluşları ve bunları benzer platformlar üzerinden para yardımı yapılması da mümkün olur. Hangi platform üzerinden başvuru yapılacak ise para yardımı alma yöntemleri başvuru yapılacak olan platforma göre değişiklik gösterir.

Para Yardımı Yapan Kurumlar Hangileridir?

Para yardımı yapanlar devlet, özel sektör ve sivil toplum örgütleri olarak ayrılır. Belirtilen 3 sektör içerisinde her biri farklı şekillerde maddi yardımda bulunabilmektedir.

Devlet tarafından verilen para yardımları çoğunlukla kendi vatandaşlarını içerir ve muhtaç olma durumu yaşanması beklenir.

Sivil toplum örgütleri ve özel sektörler, özellikle yaşlılara ve gençlere maddi yardımlarda bulunmaktadır. Her bir örgüt kendi kurulunu belirleme noktasında özgürdür ve istediği şartları ön koşul olarak belirleyebilir ve para yardımı yapabilir.

4700 TL Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

4700 TL Para yardımına başvuru yapmak için izlenmesi gereken adımlar vardır. Eğer soysal yardımlaşma vakfı üzerinden maddi destek alınmayacak ve farklı platformlar kullanılacak ise burada belirtilen yönergeler takip edilmelidir.

Ancak devlet üzerinden para yardımı başvurusu yapıldığı takdirde para yardımı başvurusunun kullanıldığı platforma bağlı olarak izlenecek aşamalar değişebilir.

Para yardımı başvurusu günümüzde artık e – devlet gibi platformlar üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

E- Devlet Üzerinden 4700 TL Para Yardımı Nasıl Alınır?

Para yardımı e – devlet üzerinden alınabilir. Para yardımına başvuru yapmak için kullanılan farklı platformlar bulunuyor.

Bu platformlar arasında devlet tarafından belirlenen e devlet sistemi de yer alır. E – devlet üzerinden para yardımı almak isteyenlerin başvuru esnasında sundukları bilgileri teyit etmeleri önem taşır.

E – devlet üzerinden para yardımı da dahil olmak üzere birçok yardıma başvuru yapılabilir.

4700 TL Para Yardımı Alma Şartları Nelerdir?

 • 18 yaşından büyük olmak (Yardım türüne göre yaş kuralı kalkabilir).
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Geçim sıkıntısı yaşamak.
 • Aylık düzenli gelir ve iş sahibi olmamak.
 • SGK kapsamında olmamak.

4700 TL Para yardımı başvuru şartlarını sağlayan kişiler tüm aşamaları başarı ile tamamlayabilir.

Bu koşullara sahip olan kişiler sosyal yardımlaşma vakfı tarafından verilen para yardımı alabilmektedir. Bazı para yardımlarının içerisindeki şartlardan biri de daha önce aynı yardımdan yararlanmamış olmaktır.

Bu yardım türlerini daha çok kişiye alım açılması için genellikle sadece bir kere yararlanma hakkı verilir. Ancak kişinin mevcut koşulları göz önünde bulundurularak daha esnek koşullara sahip olan maddi yardımları da vardır.

Kimler Para Yardımından Yararlanabilir?

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olanlar
 • İkametgahı Türkiye’de bulunan ihtiyaç sahibi yabancılar
 • Maddi geliri düşük olanlar
 • Yaşlı ve bakıma muhtaç olanlar
 • Kronik hastalığı olanlar
 • İş bulamayanlar, işsiz olanlar
 • Dul ve ihtiyaç sahibi olan bayanlar
 • Öksüzler ve Yetimler vb.

Para yardımından yararlanmak için şartları sağlamak gerekir. Para yardımından yararlanabilmek için belirtilen şartları sağlamak gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler, para yardımı gibi desteklerden faydalanabilir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmamasına karşın yine de bu ülke topraklarında yaşayan kişilere verilen bazı yardımlar vardır.

Tüm bu yardımlar için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iletişime geçmek ve muhtaç ve yoksul yardımlarına başvuru yapmak gerekir.

Para Yardım için Nereye Başvurulur?

Para yardımı başvuru noktası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfıdır. Devlete ait vakıflardan biri olarak bilinen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden başvuru yapılmaktadır.

Pandemi önlemleri gereğince para yardımı da başta olmak üzere birçok devlet yardımı başvurusu e –devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

Günümüzde pandemi önlemleri etkisini kaybetse dahi yine de bazı başvurular çevrim içi sistemde yapılabilir.

Para Yardımı için Hangi Numara Arayabiliriz?

Para yardımı için telefon numarası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ait olan numaradır. Ancak başvuru Dayanışma Vakfı yerine başka bir vakfa, kuruma ya da kuruluşa yapılacak ise bu durumda ilgili mecranın telefon numarası kullanılmalıdır.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına ait olan telefon numarasına her şehre göre farklılık gösterir.

Her şehrin telefon kodu farklıdır ve kişiler bulundukları şehrin telefon kodu baz alarak vakfın yetkililerine telefon üzerinden ulaşabilir.

Bu durum tüm para yardımı yapan ulusal ve uluslararası ölçekli kurum ve kuruluşlar için de geçerlidir.

Hangi Ünlüler Para Yardımı Yapar?

Para yardımı yapan ünlüler çoğunlukla isimlerinin verilmesini istememektedir. Uraz Kaygılaroğlu ve Gülben Ergen gibi ünlü simalar, vakıflar aracılığı ile maddi ve ayni yardımlar yapmaktadır. Beren Saat ve Hazal Kaya gibi birçok ünlü oyuncu ise özellikle uluslararası kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütünün temsilcisi konumundadır.

Doğrudan kişilere yaptıkları maddi yardımlardan bahsetmeyi tercih eden bu ünlüler, daha çok yasal statüler üzerinden hareket etmektedir.

Örneğin bir vakıf ya da dernek üzerinden belirli bir grup için kampanya düzenlenmesi, yardım toplanması ve bunlara benzer süreçlerde yer alırlar.

PTT’den Para Yardımı Kimler Alabilir?

PTT’den para yardımı alanlar Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarıdır. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları Dayanışma Vakfı üzerinden yaptıkları para yardımı başvurularından olumlu sonuç aldıkları takdirde para yardımı PTT şubelerinden verilmektedir.

Elden para verme gibi bir süreç olmadığı için kişilerin ya devlet bankası üzerinden hesap açmaları ya da PTT üzerinden gönderilen maddi desteği almaları gerekir. PTT’de kimlik kartları ile işlem yapmaları yeterli olacaktır.

Öğrencilere Para Yardımı Ne Zaman Verilecek?

Öğrencilere para desteği verme zamanı çoğunlukla kasım ayıdır. Okullar Eylül ayında açılsa da kredi ve hibe başvuruları Kasım ayına kadar devam etmektir.

Çoğu para yardımının başvuru sonucu ise ekim aylarında açıklanır. Dolayısıyla öğrencilere para yardımı verileceği zaman çoğunlukla Kasım ayı itibarıyla olmaktadır. Yardım yapan kuruluşlardan bir kısmı ocak ayı itibariyle de para akışı sağlayabilmektedir.

Para Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 • Kimlik kartı
 • Vesikalık fotoğraf
 • Gelir beyannamesi
 • Muhtaçlık belgesi

Para Yardımı Kaç Ayda Bir Veriliyor?

Para yardımı verme süresi 2 ayda bir şeklindedir. Devlet üzerinden kanun kapsamında para yardımı alan kişiler 2 ayda bir ödeme alır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden planlanan tüm sistemde her ay para ödenmesine izin verilmez.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Para Yardımını Nasıl Yapılır?

Para yardımı aile bakanlığı üzerinden de alınabilmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bazı desteklerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden verir.

Kişilerin kendi şehirlerindeki bakanlık ya da müdürlük ile iletişime geçmeleri gerekir.

Kızılay Para Yardımı Yapıyor Mu?

Kızılay para yardımı yapan yerlerden biridir. Var olduğu günden beri birçok noktada insanlara destek vermeye çalışan Kızılay, maddi yardım ve gıda yardımı gibi yardımlar yapabilmektedir.

Para Yardım Başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/para-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

5/5 - (21 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

36 Yorum

 1. Bende bı ev hanımıyım üstelik deoremzedeyim ve hiçbir yardımdan faydalanıyorum lütfen banada yardım edin

 2. Ev hanımıyım evim kira eşim çalışmiyo bizimde ihtiyacımız var yardım parası

 3. Merhaba Allah rızası için yardım edin hayat çok zor herşey çok pihali ev kira kendim engeliyim devlet engeli masi ver miyor yilardi urasiyorum olmuyor eşim çalışmiyor çık zor Allah rızası icin

 4. Evhanimiym eşim seyyar satıcı evim kira 3cocugum var zor durumdayım ekonomik sıkıntı çekiyorum çocuklarımın ihtiyaclarini karşılamakta zorlanıyorum mağdurum devletimizin vermiş olduğu nakit yardımından yararlanmak istiyorum saygilarimla

 5. 3cocugumla yaşıyorum çocuklarımı okutmaya çalışıyorum çocuğumun biri raporlu çok ihtiyacım var lütfen yardım edin

 6. Sayın bakanlığımız 4700tele yardımları başlamış ama bize daha yatmadı lütfen yardım edin zor durumdayız üç çocuğum var eşim çalışmıyor kiradayım

  1. Lütfen yardım eder misiniz Bir iki tane çocuğum var eşim çalışmıyor bir çocuğum okula gidiyor çok zor durumdayız

 7. Kronik kalp ve diyabet hastasiyim 50 yaşındayım kiraciyim eşim iş kazası geçirdi ayakları parçalandı platin takılı zor şartlarda geçiniyorum. 1350 tl iş kazası maaşı aliyo.maddi yardima ihtiyacımız var.

 8. 5 çocuğum var Hepsi okuyor evim kira asgari ücretin altında çalışıyorum gecinemiyorum

 9. Benim depremden dolayı evim çok hasar gördü bana devlet yardım yapmadı o yüzden iki tane küçük çocuğum var bana yardım lazım lütfen yardım edin ben şu an Gaziantep’te yaşıyorum kimliydim Kilis diye Gaziantep’teki evim yıkıldı o yüzden bana yardım etmediler ben iki çocuktan yardım bekliyorum sizden

 10. Evimiz kira borcumuz çok gecinemiyoruz yardıma ihtiyacımız var bize yardımcı olursanız sevinirim bize yardımcı olun

 11. Eşimin dükkanı yıkıldı. Ev kira az hasarlı eşim kalp hastası ve şeker hastası ben kronik astım ve romatizma hastasıyım büyük oğlum üniversiteye dışarıda okuyor 2 çocuklarımın ihtiyacı var depremden dolayi iş yok yardım ederseniz sevinirim başka bir gelirim yok

 12. Eşim vefat etti iki cocugum var çalışmıyorum evim kira oğlum askerden geldi çalışmıyor depremden dolayı çok zor durumdayim kombim yandı buzdolabim bozuldu yardım istiyorum

  1. Iyi gunler ikiz bebeklerim var eşim calismiyor hiç bir gelirimiz yok para yardimi istiyorum yardimci olurmusunuz lütfen depremzedyim

 13. Merhaba valla çok zur durumdayım kira yardımı bekliyoruz sizden vallahi kıramıyor vermiyorum evimi geçir dire miyorum

 14. 6 tane çocuğum var 4 tane öğrencim var sizden destek istiyorum deprem dolayısıyla eşim çalışmıyor istiyorum maddi yardım nakit yardım istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu