Doğalgaz Yardımı

Erzurum Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu 

Erzurum Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu. Erzurum Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği. Erzurum Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Erzurum Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu. Sosyal devlet anlayışı ile sunulan yardımlardan bir diğeri ise doğalgaz yardımıdır.

Yıllardır devletin ve belediyenin ortaklaşa yürüttüğü kömür yardımının yanında geçtiğimiz yıl doğalgaz yardımı da eklendi. Kış aylarının gelmesi ile başlayan ısınma problemlerine çözüm getirebilmek ciddi olarak güçlük çeken kişilerin destek almasını sağlayabilmek için sunulmaktadır.

Erzurum Belediyesi doğalgaz yardım başvurusu belirli şartlar yerine getirilerek uygulanmaya başlandığında kış ayları geçene kadar belirli aralıklarla fatura ödeme desteği olarak veriliyor. Kömür ve odun yardımının dışında Sosyal Dayanışma Vakıfları aracılığı ile de doğalgaz desteği alınabilir.

Doğalgaz yardımı daha çok İstanbul’da kendini gösteren askıda fatura sisteminin bir diğer belediyecilik desteğidir. Muhtaç ailelerin su ve doğalgaz faturalarını yardımseverlerin karşılayabileceği askıda fatura sistemine bir benzer doğalgaz desteği de yoksul ve dar gelirli ailelere ısınma probleminin çözülebilmesi için Erzurum Belediyesi desteği tarafından veriliyor.

Erzurum Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu 
Erzurum Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Erzurum Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Erzurum belediyesi doğalgaz yardım başvurusu belediyenin resmi internet sayfası üzerinden yapılabiliyor. “Kolay Erişim” menüsü kullanılarak Beyaz Masa birimi aracılığı ile kişisel bilgilerini doldurulabileceği bir form sayesinde başvuru iletilebilir.

Erzurum Belediyesi doğalgaz yardımından yararlanabilmek ve başvuruyu iletebilmek için belediyenin resmi çağrı merkezi hattı kullanılabilir.Erzurum Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi hattı 444 16 25 numaralı hattır.

Doğalgaz destek başvurusu iletildikten sonra sorgulanmak istenebilir. Fatura destek yardımları genellikle bir ay içerisinde sonuçlanır. Online platform aracılığı ile ya da bağlı bulunan belediyeye gidilerek sonuç öğrenilebilir.

Yardım başvurusunun sonucunu öğrenebilmek için ALO 144 Sosyal Destek Hattı ile ALO 183 Destek Hattından yararlanabilir. Bağlı bulunan belediye ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı’na gidilerekte başvurunun son durumu incelenebilir.

Erzurum Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği

Erzurum belediyesi fatura desteği kapsamında dar gelirli ailelere yönelik kış aylarında doğalgaz faturası yaz ve kış elektrik ve su faturası desteği sunuyor.

İkametgahın bulunduğu belediyeye gidilerek Sosyal Hizmet Müdürlüğü aracılığı ile fatura desteği başvurusunda bulunulabilir.

Zor zamanlar geçiren, işten ayrılmak zorunda kalan, maddi desteğe ihtiyaç duyan aileler için; ısınma, elektrik ve su faturasının bir kısmı maddi olarak karşılanıyor.

Sosyal devlet anlayışı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada devletin sunmuş olduğu doğalgaz, elektrik ve aylık aile destek paketi ödemelerinden faydalanılabilir.

Bu konu üzerine bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların ise aşağıdaki adımları takip etmesi gerekiyor.

Fatura Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapılır.
 • Açılan sayfa içerisinde “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” kategorisine gelinir.
 • Bir alt kategoride yer alan Sosyal Yardım Başvuru Hizmetleri alanına tıklanır.
 • Kişisel bilgilerin yer aldığı bölümün devamında başvuru yapılmak istenen fatura desteğinin kategorisi belirlenir.
 • Kişiye ve aile bireylerine ait bilgiler doğru bilgiyle beyanlarla doldurulduktan sonra “Gönder” tuşuna basılır.

Süreç yaklaşık bir ay içerisinde sonlandırılır. Destek tutarı hesaba geçirildiği anda aynı sayfa üzerinden takip edilebilir.

Erzurum Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Erzurum Belediyesi sorumlu ve özverili bir yaklaşımla sunduğu belediyecilik anlayışında şehir içerisinde ilçelere yönelik maddi yardım desteğini her yıl belirli miktarlarda sunuyor.

Erzurum Belediyesi nakdi yardım kapsamında dini bayramlarda gıda ve et yardımı, Bayram harçlığı, Ramazan ayına özel erzak kolisi, çocuklu ailelerin geçimi için çocuk başına para desteği, eğitim ve kırtasiye ödeneği, tablet desteği, fatura desteği ve benzeri farklı yardım kategorilerine göre destek veriliyor.

Erzurum Belediyesi doğalgaz fatura destek formu kullanılarak kış dönemi için nakdi yardım alınabiliyor.

Destek formu https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.html kullanarak destek alabilmek için erzurum.bel.tr adresi üzerinden “Beyaz Masa” kategorisine geçiş yapılabilir. Bu kategoriye erişebilmek için şu aşamalar takip edilmelidir:

 • Erzurum Belediyesi’nin resmi internet adresi erzurum.bel.tr adresine giriş yapılır.
 • Sayfanın en altında yer alan “Kolay Erişim” kategorisine geçilir.
 • Kategori içerisinde yer alan Beyaz masa başlığına tıklanır.
 • Açılan sayfa içerisindeki form alanı doğru bilgilerle doldurulmalıdır.

Kişiye ait TC kimlik numarası, isim-soyisim, cep numarası, ikamet adresi ile yardıma yönelik konu ve iletimini sağlanacak birim seçildikten sonra mesaj yazılarak “Gönder” tuşuna basılır.

Erzurum Belediyesi Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Erzurum Belediyesi sorumlu ve deneyimli belediyecilik anlayışı ile sosyal devlet standartlarına uygun bir hizmet anlayışı benimser.

Bu kapsamda belediyecilik faaliyetlerinde altyapı hizmetleri, sosyal hizmetler, temizlik hizmetleri, kültürel hizmetler, düzenli gıda desteği, hayvan sahiplendirme hizmeti, evlendirme hizmeti, engelli hizmetleri gibi farklı kategorilerde topluma yönelik fayda sağlayacak yardımlarda bulunulur.

Erzurum Belediyesi’nin yakın zamanda gerçekleştirdiği destek hizmetleri arasında Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan “Gıda Yardımı Desteği” ile “Hayır Çarşısı Projesi” içerisinde yer alan öğrencilere eğitim desteği de verilmiştir.

Erzurum belediyesi fatura desteği alma şartları nelerdir?

 • Başvuru sahibinin Erzurum Belediyesinin sunduğu destekten faydalanabilmesi için il/ilçe içerisinde ikamet ediyor olması gerekir.
 • Faturalı ya da ön ödemeli sayaç kullanan tüm haneler bu destekten yararlanabilir.
 • Vazife, harp malulleri, dul ve yetimler faydalanabilir.
 • Hane halkı içerisinde sosyal güvencesi bulunmayanlar başvurabilir.
 • Emekli aylığı ile geçinen haneler başvurabilir.
 • Mesken abone grubuna ait olması gerekir.
 • Kişinin bu desteği almasını gerektirecek ihtiyaç sahibi olması yeterlidir.

Erzurum Belediyesi Doğalgaz Yardımı nedir?

Erzurum Belediyesi Doğalgaz Yardımı, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında Erzurum’da yaşayan maddi durumu yetersiz vatandaşlara verilen bir yardımdır.

Yardım, doğalgaz faturasının ödenmesinde sıkıntı yaşayan veya doğalgaz kullanımını durdurmak zorunda kalan vatandaşlara verilmektedir. Depremzedeler başta olmak üzere, maddi durumu yetersiz olan vatandaşların doğalgaz ihtiyacını karşılamak amacıyla verilmektedir.

Doğalgaz Yardımı kimlere verilmektedir?

Erzurum Belediyesi Doğalgaz Yardımı, aşağıdaki kriterleri taşıyan maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara verilmektedir:

 • Depremzedeler
 • Engelli vatandaşlar
 • Dul ve yetimler
 • İşsizler
 • Gelir düzeyi düşük olan vatandaşlar
 • Diğer sosyal risk gruplarına dahil olan vatandaşlar.

Doğalgaz Yardımı ne kadar verilmektedir?

Erzurum Belediyesi Doğalgaz Yardımı, her yıl belirlenen asgari ücret tutarına göre belirlenmektedir. Yardım tutarı her yıl değişebilmekte olup, ilan edilen tutarlar doğrultusunda yardım alınabilmektedir. 2023 yılı için doğalgaz fatura desteği 2500 TL olarak belirlenmiştir.

Yardım almak için başvuru yapmak zorunlu mudur?

Evet, Erzurum Belediyesi Doğalgaz Yardımı’ndan faydalanmak için başvuru yapmak zorunludur. Başvuru yapmayan vatandaşlar yardımdan faydalanamazlar.

Yardım için gerekli belgelerle birlikte başvurular ilan edilen tarihlerde yapılabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, belediye tarafından belirlenen başvuru tarihleri içerisinde başvuru yapmak zorundadır.

Yardım için gerekli belgeler nelerdir?

Erzurum Belediyesi Doğalgaz Yardımı için gerekli belgeler şu şekildedir:

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı veya kimlik belgesi
 • Elektrik, su veya doğalgaz faturası
 • Aile gelirini gösteren belgeler (gelir beyannamesi, maaş bordrosu vb.)
 • Depremzedeler için tapu veya kira kontratı belgesi
 • Engelli vatandaşlar için engelli raporu
 • Dul ve yetimler için ölüm belgesi ve mirasçı belgesi
 • İşsiz vatandaşlar için işsizlik belgesi
 • Sosyal risk grubunda yer alan vatandaşlar için ilgili kurumlardan alınmış belgeler.

Başvuru sahiplerinin gerekli belgeleri tamamlamaları ve başvuru sürecinde belediyenin isteyeceği diğer belgeleri de hazır bulundurmaları gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin başvuru esnasında istenen belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde sunmaları gerekmektedir.

Başvurular ne zaman yapılabilir?

Erzurum Belediyesi’nin doğalgaz yardımı başvuruları ile ilgili kesin bir tarih veremiyorum, ancak genellikle belediyelerin doğalgaz yardımı programları her yılın sonbahar veya kış aylarında başlatılır.

Başvuru tarihleri ve gereksinimleri belediyeden belediyeye farklılık gösterir, bu nedenle Erzurum Belediyesi’nin resmi web sitesinde veya ilgili birimlerinde bu bilgiyi doğrulamanızı öneririm. Ayrıca, Erzurum’daki yerel gaz dağıtım şirketleri ile iletişime geçerek de konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Başvuru sonucu ne kadar sürede açıklanmaktadır?

Erzurum Belediyesi’nin doğalgaz yardımı başvuru sonuçlarının açıklanma süresi, başvuru yoğunluğuna, belediye tarafından belirlenen süreçlere ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Ancak genellikle belediyeler, başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından birkaç hafta içinde başvuru sonuçlarını açıklarlar. Bu süreç içinde belediyenin sizinle iletişime geçebilmesi için doğru ve güncel iletişim bilgilerinizi vermeniz önemlidir.

Başvuru sonucunu öğrenmek için, belediyenin web sitesini takip etmek, ilgili birimlere telefonla ulaşmak veya başvuru yaptığınız merkeze başvurabilirsiniz.

Doğalgaz yardımı başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/dogalgaz-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu