Haberler

Engin ve Dilan Polat Davasında Şok Gelişme. 2 Günde Serbest Mi?

Engin ve Dilan Polat Davasında Şok Gelişme. 2 Günde Serbest Mi? Polat Ailesinin Davasında Şok Gelişme

Kara para aklama davasında Kasım ayında göz altına alınan Dilan Polat ve Engin Polat ailesinin avukatı açıklamada bulundu. Polat Ailesinin Soruşturmasını yürüten savcının değişmesi ile birlikte sürecin hızlanması bekleniyor.

Engin ve Dilan Polat Davasında Şok Gelişme. 2 Günde Serbest Mi
Engin ve Dilan Polat Davasında Şok Gelişme. 2 Günde Serbest Mi

Polat Ailesinin Davasında Şok Gelişme

Toplumun gözünde sürekli ışıltılı hayatları ile bilinen Dilan ve Engin Polat çifti, 5 Kasım’da kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla gündeme geldi. Bu zorlu süreçte, Polat çiftinin avukatı Hüseyin Kaya, adaletin yerini bulması ve çiftin serbest bırakılması gerektiğine vurgu yapıyor.

Süreç Hızlanacak

Avukat Hüseyin Kaya, Polat çiftinin soruşturmasında savcının değişmesinin ardından, yeni savcının hızla iddianame hazırlayarak çiftin serbest bırakılmasını bekliyor. Kaya, “Devletimiz ve yargımız için bu çok önemli” diyerek, davanın hızlı bir şekilde sonuçlanmasının gerekliliğine dikkat çekiyor. Ayrıca, bu süreçte haksız bir gecikme yaşandığını ve gecikmenin telafi edilmesi gerektiğini belirtiyor.

İnsani Boyut ve Vicdani Yaklaşım

Dilan Polat’ın cezaevinde yaşadığı zorluklar ve avukatı ile yaptığı duygusal görüşmeler, davaya insani bir boyut katıyor. Avukat Kaya, görüşme odasındaki kameraların bile Dilan Hanım’ın durumunu gördüğünü ve vicdan sahibi olsalar bu duruma müdahale edeceklerini ifade ediyor.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu