Haberler

Dr. Fahrettin Koca Açıklama Yaptı. Türkiye’nin Gazze’ye Sağlık Hizmet Yardımı Yapılacak

Dr. Fahrettin Koca Açıklama Yaptı. Türkiye’nin Gazze’ye Sağlık Hizmet Yardımı Yapılacak. Türkiye Harekete Geçiyor.

Dr. Fahrettin Koca Açıklama Yaptı. Türkiye'nin Gazze'ye Sağlık Hizmet Yardımı Yapılacak
Dr. Fahrettin Koca Açıklama Yaptı. Türkiye’nin Gazze’ye Sağlık Hizmet Yardımı Yapılacak

Hastaneye Yapılan Bombalı Saldırıdan Sonra Türkiye Harekete Geçti

Gazze’de Al-Ahli Arab Hastanesi’ne yapılan insana ve insanlığa karşı işlenen vahşi saldırının ardından Türkiye’nin Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Gazze’ye sağlık hizmeti sunma amacıyla uluslararası sağlık örgütleri ile temaslarını sürdürüyor.

Bu olayın ardından gerçekleşen görüşmeler ve taahhütler, insana saygı ve sağlık hizmetlerinin korunmasının önemini bir kez daha vurguluyor.

Uluslararası Diplomasi Çabaları Devam Ediyor

Türkiye Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve diğer uluslararası sağlık örgütlerinin üst düzey temsilcileri ile yoğun bir diplomatik çaba içerisindedir.

Gazze’de sağlık hizmeti sunan kurumların saldırılara maruz kalmaması gerektiği, bu tür olayların asla kabul edilemez olduğu konusundaki düşünceleri, görüşmelerin temel odak noktasını oluşturmuştur.

Türkiye’nin Sağlık Yardımı Yapacağı Açıklandı

Türkiye, Gazze’ye sağlık hizmeti sunma taahhüdünü net bir şekilde dile getirmiştir. Bu taahhüt, bölgeye Gemi Hastane gönderilmesi, Gazze’de veya Refah Sınır Kapısı yakınlarında Sahra Hastaneleri kurulması ve Filistinli kardeşlere bu yolla sağlık hizmeti sunma amacını içermektedir. Türkiye, bu taahhütleri yerine getirme ve bu hizmetleri yürütme konusunda kararlıdır.

DSÖ İle İşbirliği Yapılacak

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ile yapılan görüşmede, bölgedeki sağlık hizmetlerinin desteklenmesinin acil bir gereklilik olduğu vurgulanmıştır. Türkiye, bu çalışmaları yürütmek için DSÖ ile işbirliği yapmaya hazır olduğunu ifade etmiştir. DSÖ’nün, bu konuda tarihi bir sorumluluğu bulunduğu konusundaki düşünceler Türkiye tarafından ısrarla dile getirilmiştir.

Koordinasyon ve İşbirliği Çalışmaları

Türkiye’nin bu taahhütleri, DSÖ ile işbirliği yaparak hayata geçirmek amacıyla gerekli koordinasyon ve işbirliği çalışmaları hızla devam etmektedir. Türkiye, her türlü diplomatik zorluğa rağmen, Gazze’deki bebeklerin, çocukların, yaşlıların ve masum insanların yanında olmaya kararlıdır.

Türkiye, vicdanın sesinden başka bir rehber kabul etmeyecektir ve Filistin halkını kardeş olarak kabul etmektedir. Bu zorlu günler, insanlığın yanında yer alma kararının tarihi bir yansımasıdır.

5/5 - (16 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu