Doğalgaz Yardımı

Doğalgaz Yardımı Hangi Aylarda Yatıyor? Kimler Doğalgaz Yardımı Alabilir?

Doğalgaz Yardımı Hangi Aylarda Yatıyor? Recep Tayyip Erdoğan Doğalgaz Yardımı Açıklaması. Doğalgaz Yardım Durumu Tamamlandı Ne Demek? Doğalgaz Ödemeleri Nasıl Olacak?

Doğalgaz Yardımı Hangi Aylarda Yatıyor?

Doğalgaz Yardımı Hangi Aylarda Yatıyor? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz desteği ödemeleri için tarih belirledi. Bakan Yanık yaptığı açıklamada, “Isı haritası oluşturduk. Bu haritaya göre etap etap 150 ile 450 – 1.150 TL arasında ödeme yapıyoruz. Başvurular 5 Eylül‘de başladığı belirtilmektedir.

Bir ev sahibi olarak bu kiracı haklarının kapsamını da genişlettik. “PTT’yi hesaba aktarmanız yeterli. Rakam ve miktar belirlendikten sonra Ekim-Kasım ayları arasında ödeme yapılacak” dedi.

Bu kapsamda Ekim ve Kasım ayları arasında ihtiyaç sahiplerine doğalgaz desteği verilmesi bekleniyor.

Recep Tayyip Erdoğan Doğalgaz Yardımı Açıklaması

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Aile Destek Programı yararlanacaklara dağıtılacak 3,2 milyar liranın ertesi gün hesaplara aktarılacağını söyledi. Erdoğan, elektrik yardımının yanı sıra doğalgaz yardımının da ödemesinin önümüzdeki hafta içinde yapılacağını söyledi.

E-devlet üzerinden Doğalgaz yardımı başvurusu bulunan kişiler, doğal gaz yardımı onaylandıktan sonra ne yapacağınızı soruyor. Doğalgaz yardımı talebiniz onaylanırsa kış aylarındaki masraflarınız için devletten yardım alırsınız. Destekler 450 TL ile 1.150 TL arasında değişiyor.

Doğalgaz Yardımı Hangi Aylarda Yatıyor
Doğalgaz Yardımı Hangi Aylarda Yatıyor

Doğalgaz Yardım Durumu Tamamlandı Ne Demek?

E-Devlet formunda yer alan “Doğal Gaz Yardımı Tamamlandı” ibaresi başvuru süreci hakkında kullanıcıları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Doğalgaz yardımı başvurusu yapıldıktan sonra e-devlet üzerinden sorgulama yapıldığında “Doğalgaz Desteği Tamamlandı” bildirimi görüntüleniyorsa bu, doğalgaz yardımının tamamlandığı ve doğalgaz yardımı alma değerlendirmesinin tamamlandığı anlamına gelir.

Doğalgaz yardımı tamamlandı yazıyor ne demektir? E-devlet doğalgaz yardımı başvurusunu yaptıktan sonra gerekli inceleme yapıldığında, Doğalgaz yardımı başvuru süreci sonuçlandıktan sonra sonuçlarınız elektronik devlet üzerinden kayıt altına alınır.

Başvurunuzun sorgulama sayfasında Doğal Gaz Yardımı Tamamlandı yazıyorsa, başvuru süreci tamamlandı ve şu anda doğal gazdan yardım alıyorsunuz anlamına gelmektedir.

Isınma yardımı olarak sağlanan gaz kullanım yardımı başvurunuzun sonucunda Doğal Gaz Yardımı Tamamlandı görünüyorsa, artık kış aylarında doğal gaz tüketim desteği almaya hak kazanırsınız.

Doğalgaz yardımı tamamlandı, ne yapmalıyım” diyorsanız doğalgaz yardım faturası alındığında fatura ile birlikte PTT şubelerine ödemeniz yeterlidir.

Doğalgaz Ödemeleri Nasıl Olacak?

Bakan Derya Yanık, ödeme tutarını iki yıl için belirlediklerini ve miktarın her yıl 450 ile 1.150 TL arasında değişeceğini söyledi. Doğalgaz faturalarının nasıl işleneceği ve nasıl ödeneceği ile ilgili olarak da fonun hak sahibinin PTT kartına yatırılacağını söyledi.

Uygulamadan yararlanmaya hak kazanan kişiler, doğalgaz faturalarını ödeme için PTT’ye göndererek sağlanan destekten yararlanabilecek.

Yeni uygulamada süre kiracılar, barındırmanın yanı sıra doğalgaz desteği de aldı. Hane başına 450 TL’nin yanı sıra 1.150 TL’ye varan doğalgaz desteği ödemeleri kapsamında fonların yüzde 5’i kronik hastalığı olan ailelere ve yaşam destek cihazlarına ayrılacak. Doğalgaz destek ödemesi toplamda 3 milyar lira olacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz yıl doğal gaz tüketim desteğinde belirlenen şartlar ve hangi alanlarda başvurulacağı hakkında şu açıklamalarda bulundu: Önümüzdeki yıl bu koşulların hayata geçmesi bekleniyor.

Doğalgaz Yardımı Ödemeniz Hazırdır Ne Demek?

Doğalgaz yardımının nasıl ödeneceği ve nasıl yardım alınacağı gibi sorular derinlemesine inceleniyor. Bildiğiniz gibi devlet yardımı dar gelirli ailelerin doğalgaz faturalarını ödemelerine yardım ediyor. Bu yardımdan yararlanmak isteyen kişilerin başvuru yapması gerekmektedir.

Formunuzun şartlara uygun olduğunun tespit edilmesi durumunda, yapmış olduğunuz Doğalgaz yardımı ödemeniz hazırdır şeklinde bildirimi elektronik devlette görüntülenecektir. Ekstre sisteme yansıdıktan sonra PTT şubelerini ziyaret ederek yardım tutarını keserek faturanızı ödeyebilirsiniz.

Birçok insan “Doğalgaz yardımı ödemeniz hazırdır ne demek?” ne anlama geldiğini merak ediyor. 2022 taksitiniz yapılıyor ama parayı nereden buluyorsunuz. 2022 yılında da dar gelirli ailelere devlet tarafından sağlanan yardım seçenekleri devam edecek.

Bu yardımlara başvurular e-devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Başvurunuzun ardından, başvurunuzun onaylandığına dair onay almanız gerekir. Başvurunuz kabul edilirse ve başvurunuzun tamamlandığını belirten bir e-devlet üzerinden “Doğalgaz yardımı ödemeniz hazırdır” bildirimi alırsanız.

Başvurunuzun kabul edilip edilmediğinden emin değilseniz, doğrudan E-Devlet üzerinden giriş yapın ve sosyal yardım sorgulama ekranından geçin.

Doğalgaz fatura desteği almak isteyen vatandaşların E-devlet üzerinden başvuru yapmaları mümkündür. Başvuru yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti Tıklayın.

Doğalgaz fatura para desteği almak isteyen vatandaşların 444 1 788 numaralı PTT çağrı merkezine ulaşarak bilgi almaları ya da Beyaz Masa ALO 153 üzerinden bilgi almaları mümkündür.

Doğalgaz ve Sosyal Yardımlardan faydalanmak için E-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama üzerinden gerekli başvuruları yapma ve inceleme imkânınız vardır.

E-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama ekranına ulaşmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 tıklayabilirsiniz.

Doğalgaz nakdi para yardımı ve Doğalgaz Fatura Yardımı gibi konularda E-devlet, E-Belediye ya da İBB Askıda Fatura resmi internet sitelerini inceleyebilirsiniz. İBB Askıda Fatura Doğalgaz ve Su Fatura sayfasını görüntülemek için https://askidafatura.ibb.gov.tr/fatura-listesi tıklayabilirsiniz.

Doğalgaz yardımı başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/dogalgaz-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

4.9/5 - (8 Oy )

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu